Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Хора помагайте!!!Направи се дебела замазка на втория етаж на къщата,около 10см без никакви олекотители.Искам да изрежа терасата почти цялата но ми казаха че ако се изреже щяла да се отслаби самата плоча на 2 я етаж....????Вярно ли е?Мнението не е на професионалист ама се уплаших!Нямам представа как е правена терасата....заедно с плочата или след това?!Много ще съм благодарен за професионално мнение!

Прикачен файл

FB_IMG_1578776631346.jpg
FB_IMG_1578776631346.jpg (47.37 KиБ) Видяна 1625 пъти
ky-kyy - майстор
Аз като я гледам терасата, покани приятели, тропнете едно хорце и тя сама ще си падне :)
Кърти смело, няма кво, да питаш :supz:
съб яну 11, 2020 11:27 pmky-kyy написа:
Аз като я гледам терасата, покани приятели, тропнете едно хорце и тя сама ще си падне :)
Кърти смело, няма кво, да питаш :supz:
Тя лесно ще падне...страх ме да не стане беля с 2 етаж
ky-kyy - майстор
Тя белята, ще стане ако не я събориш.....
gnt69 - майстор
съб яну 11, 2020 11:33 pmky-kyy написа:
Тя белята, ще стане ако не я събориш.....
+ 1 и според мен сега само тежи на къщата.
Да не я подкараш с големия чук. С ъглошлайф с диск за не метал прерязваш внимателно.:partyman:
theagent - специалист
съб яну 11, 2020 11:41 pmgnt69 написа:
... С ъглошлайф с диск за не метал прерязваш внимателно.:partyman:
За рязане на плоча му трябва нещо по-сериозно от флекс.
шоп - майстор
Ще трябва да премахнеш и всички прозорци тип пистолет, че някой да не излезе на премахнатата тераса.

На твое място не бих махал тераса, защото красотата и функциалността на една къща е в големите тераси.

Твоята е дълга и тясна, демек не е функционална.

Бих подпрял с ГВ стоманени профили терасата отдолу и бих я удължил за да стане поне 3м напред, още по добре 4м.

Аз така си направих една тераса 8х4м обаче от стоманобетон. Подпряна е на 6 колони. 3 залепени за къщата и 3 в предния край.

Разбира се трябва проект и пари.
Баш Майсторо - специалист
нед яну 12, 2020 12:31 pmшоп написа:


Аз така си направих една тераса 8х4м обаче от стоманобетон. Подпряна е на 6 колони. 3 залепени за къщата и 3 в предния край.

Разбира се трябва проект и пари.
Здравей Шопе, имаш ли някоя снимка от проекта или изпълнението на тази тераса? Защото ми предстои към пролетта и аз да захващам такава и точно така съм я замислил, но размера е 5.5 x 3м., за сега поне. Аз за сега мисля да мина с две клони залепени към къщата и три от предния, даже ако може и там бих минал с две. Две към къщата искам щото по средата мисля да направя мивка за вънка и колона ще пречи, пък и мога там да вкарам бетон и арматура да влезе на вътре на стената на къщата.

Тема "Помощ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: