Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, имам бригада, с която да си построя къщата, но ми трябва договор с фирма, която е регистрирана в Камарата на строителите. Някой може ли да ми помогне с документите, които ще са ми нужни и оформлението на договорите.
gnt69 - майстор
нед яну 19, 2020 12:49 pmMagiTr написа:
Здравейте, имам бригада, с която да си построя къщата, но ми трябва договор с фирма, която е регистрирана в Камарата на строителите. Някой може ли да ми помогне с документите, които ще са ми нужни и оформлението на договорите.
Питай надзора. :partyman:
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 12:59 pmgnt69 написа:

Питай надзора. :partyman:
Аз разбрах, че иска да наеме фиктивно регистрирана фирма, за да е изряден документно, а да си строи сам. :?
gnt69 - майстор
нед яну 19, 2020 1:16 pmky-kyy написа:
нед яну 19, 2020 12:59 pmgnt69 написа:

Питай надзора. :partyman:
Аз разбрах, че иска да наеме фиктивно регистрирана фирма, за да е изряден документно, а да си строи сам. :?
Аз разбрах и че не знае как да оформи документите за започване на строежа и съответно довършването му до разрешение за ползване. Като прибавим че няма и строител регистриран в камарата на строителите, работата е за надзорническа фирма. Те знаят кое и как и биха дали адекватен съвет как мрът и как ги ровят по тамошния край. :partyman:
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 1:33 pmgnt69 написа:

Аз разбрах и че не знае как да оформи документите за започване на строежа и съответно довършването му до разрешение за ползване. Като прибавим че няма и строител регистриран в камарата на строителите, работата е за надзорническа фирма. Те знаят кое и как и биха дали адекватен съвет как мрът и как ги ровят по тамошния край. :partyman:
Дано поне питащия знае, какво пита :lol:

Все се сещам, за питането на една, от един известен женски форум. Цитирам по памет:
Цяла нощ плаках. Посъветвайте ме моля, защо.
kozl - майстор
Аз па разбрах, че къщата е > 100м2 и за тва требе регистриран строител, за договор и за подписване на докименти.
ky-kyy - майстор
нед яну 19, 2020 1:54 pmkozl написа:
Аз па разбрах, че къщата е > 100м2 и за тва требе регистриран строител, за договор и за подписване на докименти.
И аз така подразбрах...търси, някой на лични, да се отзове и да се разберат, за кви пари да стиснат ръцете. Поназнайвайки, какви хора пишат тук, мисля, че вече има поне 9 лични съобщения :lol:
Руди - майстор
Засега проблемът виси. Бригадите нямат право да строят къщи над 100 квадрата. Големите фирми не щат да поемат отговорност (фиктивно), защото съвсем реално може да им се наложи да отговарят в случай на пострадал работник, жалба от съседа, гаранционни дефекти, проверки от държавен контрол, инспекция по труда, пожарната... В същото време големите фирми не щат да строят дребни обекти по селата. Цялото това извиване на ръце е с идеята да се затрият строителните бригади и свестните работници и техници да се върнат при тях.
С надзора работата е по-лесна, вероятно въпрос само на пари.
naster - майстор
Аз го бях поставил и в друга тема: колко е в разрив със ЗУТ други разпоредби?

Строи се къща 99м2, на един етаж, само с бетонова настилка на терена. Кота "корниз" примерно 5.5м. В последствие, се изгражда конструкция от метал, дърво и т.н. отвътре, да кажем на К2.80м, оставя се и едно стайче за стълбищна клетка. Всичко това, съответно е съобразено: колони, пояси, щурцове и т.н.
Christo - майстор
пон яну 20, 2020 11:38 amРуди написа:
Засега проблемът виси. Бригадите нямат право да строят къщи над 100 квадрата. Големите фирми не щат да поемат отговорност (фиктивно), защото съвсем реално може да им се наложи да отговарят в случай на пострадал работник, жалба от съседа, гаранционни дефекти, проверки от държавен контрол, инспекция по труда, пожарната... В същото време големите фирми не щат да строят дребни обекти по селата. Цялото това извиване на ръце е с идеята да се затрият строителните бригади и свестните работници и техници да се върнат при тях.
С надзора работата е по-лесна, вероятно въпрос само на пари.
Потресен съм колко ни мразят тия хора от парламента и правителството и как искат зорлем престъпници да ни направят. Сякаш да искаш да си направиш къща е нещо лошо!

Тема "Проблем с новите изисквания свързани с Камарата на строителите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: