• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Master_Kenobi - V.I.P.
profesora888, пак си прочетох горния пост, моя, още веднъж и после трети път... Да ти кажа никъде не видях в него да имам дори едно единствено разсъждение. Нито едно! Просто разказах една случка. Пък ти ако не вярваш, иди и задай същия въпрос, дано господинът е питал вече дизайнера си.
Освен това направих уговорката, че може не е същата фирма, но системата на строителство е същата, а моят въпрос - принципен, нямащ общо с това коя фирма го предлага.
Така че, айде сега - думичките ти назад с кратки извинения по мой адрес, ако може! ОК? :cool:

Иначе не съм ходил до щанда да им събирам брошурките. Просто минавах от там и реших от извора да чуя отговор на въпрос, който другаде не съм намерил. Уви не успях!
А ти вместо да се правиш на отворко - словоплетец, да беше отговорил по същество на въпроса, а не да сееш квалификации по мой адрес. Щеше да е доста по-авторитетно изказване, пък и на нас, безпросветните, щеше да отвориш очите! Хайде, давай! Обясни!

А що се отнася до злонамереност, гънки и т.н. - без коментар, че ще стане мазало тук... За безпристрастния наблюдател нещата се виждат ясно и от самолет. Това е, приятелю, съжалявам за теб.
[quote="Master_Kenobi"]http://www.ibt.bg/pages/aboutus_bg.php

Днес случайно попаднах на щанда им на Стройко. (Дано не бъркам фирмата, ама системата е същата.)

Представителен господин, костюм, бяла риза, вратовръзка. Разпалено обяснява предимствата на системата. Всеки втори термин го казваше на английски, за което се извиняваше.
Чух въпрос:
- А колко струва приблизително един квадратен метър? - и жест показващ площ от стената.
- 200 евро! - повече от половината народ се разбяга.
Приближих и попитах:
- А бихте ли ми казали къде отива строителната влага след наливането на бетона? Как съхне бетона?
Последва кратко обяснение между мен и друг посетител за разликата между съхнене и стягане на бетона и след повторно задаване на въпроса луксозният господин отговори:
- Представа нямам! Трябва да питам дизайнера. Изобщо този въпрос вече...
Благодарих и отминах.



Здравейте "Master_Kenobi",

Отговаря Ви човек пряко свързан с" ИБТ "ООД, това което сте видяли на СТРОЙКО 2008 ,на 7 етаж не е фирма ИБТ ,но Вие явно не правите разлика ,защото не познавате системите !
Ние следиме внимателно развитието на БГ пазара и фирмата с която сте разговаряли е "SSS " ,а господина забравил бългърският език поради десет годишния си престой в Лондон се казва Александър !-
но това е само вметка за да сте наясно, че подобни опити за летене никому не са нужни и най-вече на участниците във този форум .

По въпроса за системите -те наистина не са малко ,включително и на българския пазар ,не всички системи ICF (Insulated Concrete Forms)
са системата "INNOVATIVE BUILDING TECHNOLOGY", при тези системи също има градация и поколения ,това което сте видяли е второ поколение ТЕХНОЛОГИЯТА "ИБТ" Е ТРЕТО ПОКОЛЕНИЕ .
Сега накратко ще обясня ЗАЩО?- и обяснението ми е свързано с останалите участници във форума ,а не заради ВАС.

КАКВО ПРАВИ РАЗЛИЧНА СИСТЕМАТА "ИБТ "РАЗЛИЧНА ОТ ОСТАНАЛИТЕ ICF СИСТЕМИ ?
1.Нито една друга система не предлага стълбищен ,междустълбищен и покривен елемент.
2.Нещо много важно е ,че при систтемата ИБТ основните типове елементи са :
-двоен панел - 8 вида т.е.светлият отвор в които се излива бетона може да бъде с размер 8,10,12,14,16,18,20,см.
Освен това според климатичната зона където се намира строежа се променя дебелината на EPS оставащ от външната ,агресивната страна>4,5,6,8 см-т.е. системата активно участва в решаване на топлотехниката.
-единичен панел -8 вида т.е. дебелината на елемента може да бъде 8,10,12,14,16,18,20,25 см.
-подовия панел -оформящ гредова плоча може да бъде с различни размери ,относно дълбочината на светлите отвори в
които се полага допълнителната арматура според конструктивните нужди,10,12,14,16,18,20,24см,освен това гъстотата т.е.разстоянието през което се прават отворите за гредите също се разполага според котструктивните нужди.
-при покривния панел гъвкавостта е същата ,както при подовият панел.
-стълбищния елемент - размера чело и контрачело са според нуждите на проекта.
-междустълбищните площадки досега не сме ги показали в сайта ,ще се опитам да ги опиша -те са с размери според конкретният случай ,изглеждат като подовия елемент ,разликата е в това ,че този елемент като отвори разрешава двустранно ,касетирано армиране.
Всички тези възможности за плаващи размери дават елегантни конструктивни решения .Така системата "впряга"
основният си двигател -олекотяване на сградите,икономия на арматурно желязо -30% и икономия на бетон при хоризонталните носещи елементи 40%-50% -проверено е вече при множество наши проекти.

ПРИ СИСТЕМИТЕ ОТ ВТОРО ПОКОЛЕНИЕ за които "компетентно" твърдите ,че са "по-добри" не са и далечно подобна на системата ИБТ.
Защото:
- няма система за подове;
- няма система за стълбища;
- няма система за леки преградни стени;
- няма система за фасадни стени като например единичните фасадни стени на ІВТ с дебелина на EPS каквато искаш - например 25см EPS;
- няма система за покриви;
- е дребноразмерна с някакви тела като тухли, а не с цели стени, както при ІВТ;
- няма вградена мрежа за носене и интегриране на тежки мазилки и облицовки, както е в ІВТ;
- не е ясно (по-скоро не е мислено) как интегрира различните инсталации;
- разполага с крайно ограничен и то "твърд" набор от елементи (на практика един), за разлика от системата ІВТ, която се управлява от проектанта и нейното производство се нагажда към проекта, а не обратното;
- предполага ниска производителност на труда, за разлика от системи като ІВТ, при които високата производителност и гарантирани параметри се постигат в индустриални условия и качеството зависи от модерни машини, а не от субективния фактор ;

Системата ІВТ е модерна система, плод на дълго развитие и усъвършенстване, с голям потенциал за иновации, зависещ силно и от проектанта.

Това е накратко - Вие можете да продължавате да се потите ,но не въвеждайте в заблуждение участниците във форума.

* РS - Защо пропуснахте да обясните ,че 200 ЕВРО който са Ви обявили на СТРОЙКО включват и желязото и бетона и труда за построяване а ?, е наистина плочите , стълбите и покривите се изработват по конвенционален метод ,но не пропускайте тези подробности защото некомпетентноста Ви започва да прилича на тренировка по плюене ?
За всеки влак си има пътници и аз пожелавам успех на колегите.

И накрая и лошата реклама е реклама повишихте влизанията в сайта ни ,поради което предизвикахте интереса ми да погледна кой ни прави реклама във форума за което Ви благодаря!

Поздрави !
Калина Илиева
profesora888 - помощник
Професоре, от самото начало си доста агресивен. Сигурно има защо - тясно си обвързан със системата. А тя е най непрактичната от трите. Та с агресия искаш да избиеш. Дай цени, както аз дадох и не ме пращай на телефона - където най вероятно си ти. Или криеш нещо

Здравей Justy,
заскучах се по твоята липса.Ти прескачаш от форум на форум, с едно и също мнение.Не смяташ ли че не е коректно. На едно място имаш отговорите ми на всички твой въпроси/ БЕЗ АГРЕСИЯ/,но не виждам да ги коментираш.
Защо ли ? Аз, ще ти отговоря БЕЗ АГРЕСИЯ– защото извода за непрактичност,ще трябва да го изхвърлиш и то завинаги!!!
Сега на твоите обвинения :
1.Аз съм споменал,вече в няколко форума защо съм фен на тази система и не го крия.Не съм свързан с фирмата за жалост.
2.Относно ценовата информация, аз не мога да ти дам такава, защото не разполагам с пълна ценова листа.Но ,мога да ти дам цената например на подовия елемент /съгласно офертата за моята къща/, а тя е толкова, колкото е труда за кофриране и декофриране на плоска плоча по стандартното строителство. Ти си експерт и лесно ще пресметнеш.
3.Що се касае за агресията, то такава няма, а може би това е криворазбрана ирония, с която се отнасям, към хора пишещи ей така между другото,без да проверяват фактите.Предполагам,че ще се съгласиш смене, че ако ти въздигнеш в мото ,такава мисъл на Конфуций,би трябвало и всичко останало да ти е такова.Другото е пунктаж.
3.Досега аз не съм изказал мнение/ и няма да го направя/ , за другите системи за които говориш и не квалифицирам най-добра или най-лоша,за разлика от тебе..
Всеки има право на мнение и сравнение, като сам за себе си ще си вземе решения.И може да споделя лични впечатления! Лични, а не хипотетични, над които се поти!
Justy - майстор
Охооо, турбо професор си имаме. Знаеш ли колко души от този форум пишат и в другия? Като нямаш данни за това и онова - защо мърсиш темата? Защо бързо си извика помощ - да не мислиш, че сте по убедителни? Погледни ТАБЛИЦАТА, която съм публикувал и спри да пишеш. Просто сте някакво недоразумение. Никой няма да прави стълбище от стиропор. Знам, че с това няма да ви накарам да млъкнете, ама за целта си има и модератори :wink:
profesora888 - помощник
Master Kenobi

Дали, ще се занимаваме с лингвистика или морфология на изречението няма значение!
Виж си първото изречение , а после отвори тълковния речник.
Звучи ми като " Един негър беше със сестрата на Кеноби, ако това е сестра му".Извинявай,примера не е подходящ.
Аз също съм видял лошо говорещият български език "български" господин, живеещ в Лондон, но съм видял и другата система,която ти не си видял.Пишеш ,че си от София, ами разходи се и виж и другата страна, и после няма лошо да коментираме.На твое разположение съм.
Разликата е , че въпросът при мене е решен със строителството и ако пиша ,пиша позитивно,без да плюя по различни системи.Ако ти все още обикаляш мероприятия,като "Стройкото " и "Експо" и прочие да си решиш въпроса,съжалявам за тебе.Такива обиколки се правят за да се видят новостите, които за съжаление у нас идват след две три години.Това вече е свързано пряко с моята дейност.
Виждам, в коментара преди мен,че сте си получили,каквото сте си търсили.
Justy написа:
Професоре, от самото начало си доста агресивен. Сигурно има защо - тясно си обвързан със системата. А тя е най непрактичната от трите. Та с агресия искаш да избиеш. Дай цени, както аз дадох и не ме пращай на телефона - където най вероятно си ти. Или криеш нещо :?

Здравей "Justy",

Конкретен въпрос какво включва "най- непрактичната от трите".
Кои три -анализ ?
Пита Ви човек свързан пряко с фирма ИБТ ,ако Вие сега се ангажирате по въпроса с термоизолационния оставащ кофраж ,то уверявам Ви, че системата ИБТ е плод на няколко годишни проучвания на над 20 системи защото стова въпрос за много сериозна инвестиция !
Проекти не ни липсват включително и корпоративни ,за това не ходиме и на изложения. Завода работи с пълни обороти! Такива като ВАС ги каня да дойдат и да видят за какво става въпрос , но смятям че хора криещи се зад анонимността на никовете си нямат смелост дори и затова!

Калина Илиева!
Justy - майстор
aliaska написа:
Justy написа:
Професоре, от самото начало си доста агресивен. Сигурно има защо - тясно си обвързан със системата. А тя е най непрактичната от трите. Та с агресия искаш да избиеш. Дай цени, както аз дадох и не ме пращай на телефона - където най вероятно си ти. Или криеш нещо :?

Здравей "Justy",

Конкретен въпрос какво включва "най- непрактичната от трите".
Кои три -анализ ?
Пита Ви човек свързан пряко с фирма ИБТ ,ако Вие сега се ангажирате по въпроса с термоизолационния оставащ кофраж ,то уверявам Ви, че системата ИБТ е плод на няколко годишни проучвания на над 20 системи защото стова въпрос за много сериозна инвестиция !
Проекти не ни липсват включително и корпоративни ,за това не ходиме и на изложения. Завода работи с пълни обороти! Такива като ВАС ги каня да дойдат и да видят за какво става въпрос , но смятям че хора криещи се зад анонимността на никовете си нямат смелост дори и затова!

Калина Илиева!
Ако бяхте прочели развитието на темата, нямаше да питате - кои три. Сравнителен анализ съм поискал по горе. Вместо това - темата се спами. Не правите дисертация, че да ни впечатлите с броя проучени системи. Съобразете как се казва форума. Тук търсим само конкретни характеристики, позволяващи на незапознатите да използват нови технологии. Повярвайте - никак не помагате. Темата неслучайно е направена ВАЖНА. Помислете защо!
profesora888 - помощник
Justy,
Темата е важна! За някои .
Но решението на въпроса е с малко повече тичане и ходене, а не стоейки пред компютъра и правейки хипотетични изводи и анализи.
Сравнителния анализ е дело на всеки заинтересуван, когато има съответните данни.Изказването на мнения,както ти го правиш също не помага на хората.Да се ангажира някои да сравянва трите системи и то във форум е пълна лудост.Вярно забравих за твоето мото.Затова играй фер плей - защитавай своята позиция/но честно си я кажи/ с база данни , а всеки заинтересуван ще си избере едно от трите.Три в едно има само в кафето.Нали? Извинявай - без агресия!!!
Justy - майстор
profesora888 написа:
Justy,
Темата е важна! За някои .Но решението на въпроса е с малко повече тичане и ходене, а не стоейки пред компютъра и правейки хипотетични изводи и анализи.
Сравнителния анализ е дело на всеки заинтересуван, когато има съответните данни.Изказването на мнения,както ти го правиш също не помага на хората.Да се ангажира някои да сравянва трите системи и то във форум е пълна лудост.Вярно забравих за твоето мото.Затова играй фер плей - защитавай своята позиция/но честно си я кажи/ с база данни , а всеки заинтересуван ще си избере едно от трите.Три в едно има само в кафето.Нали? Извинявай - без агресия!!!
Темата не е важна ЗА НЯКОИ. Това е революционна технология. Затова още в началото поискахме да направим сравнение на трите продукта. И да сме полезни на всички във форума. Явно ти и КОЛЕЖКАТА ти не сте свикнали на такива отношения. Но тук те доминират. А, всичките други - бла, бла, бла - можете да ми ги пишете на лични. Нито смелост, нито знания ми липсват да ви посетя - но това не касае другите :wink:
Master_Kenobi - V.I.P.
Опа, ти да видиш! :-D
Бях започнал да вадя цитати (малко по-сръчно от колежката Калина), но ще претоваря поста и ще стане нечетивен.
Абе, хора! Вие да не сте неква мултилевъл маркетинг система или просто пирамида - зарибиш някой и печелиш. Те се държат по тоя начин. Питам само, за всеки случай...
Не бях "враг" на системата, просто имам въпроси за нея. А реакциите ви ме карат да не ми е интересна.
Както и да е...

Съжалявам да го кажа, но тук започна да ми прилича на сектанско сборище, поне някои (двама до сега) колеги така се държат. Дали открито агресивно, дали наставнически хладно - все тая. Освен "крясъци", лозунги и наставнически поучения, :shock: прочетох само някои предимства, които системата има.
А аз, по дяволите, задодох един-единствен простичък въпрос и изобщо не подозирах за бурята, която той ще разрази. Впрочем, в изписаните в огромно количество редове, не намерих неговия отговор. Защо ли?! :?
Активността и количеството страници за единица време са необичайни за този форум и за това ми заприлича на сектанство - настъпиш ги по мазола и настава Големия Рев, биваш анатемосан веднага и те облепват с етикети...

Както и да е. По съществото на спора и темата:
Никъде не споменах, че съм противник на системата, просто имам въпрос за нея. Това не попречи на професора да ме обвини в меко казано незапознатост, но според мен си пролича, че той не познава някои други системи. Мога да му спретна едно образователно курсче набързо, ама ще е загуба на време... На фанатици не преподаваме, пък и предпочитам да общувам с хора, които слушат и чуждо, и различно мнение...

Оценявам учтивата и хладна отвратеност на г-жа Калина, по-добра е от откровеното грачене на професора, пък и нали г-жата е свързана със системата - така по й приляга. Само дето не разбрах, за какви опити за летене от моя страна ми говори, и къде видя опити за плюене в моята некомпетентност по отношение на въпросната система. :shock:
Госпожо, простичък въпрос зададох на онзи господин. Ако трябва и на вас да го задам: Къде отива строителната влага? Отговорете ми, наистина не знам и не мога да си го обясня. Не ме интересува историческото развитие, инвестициите и пр. Интересува ме този въпрос! Има ли отговор? Не Ви провокирам, не се заяждам с Вас. Имам само въпрос, отговорът на който не знам. Ами кажете си ако влагата остава вътре с години, какво толкова лошо?
И като съм започнал по същество, има и още един въпрос: На колко години е най-старата сграда построена по тази система? Имам предвид третото поколение на системата.

За да не падна и аз на нивото улична разправия и махаленски обиди, ще се въздържа да изкажа моите предпочитания за система строителство, или поне няма да го направя в тая тема. А в темата, където го направя (ако избщо го направя, защото едва ли на публиката са интересни моите предпочитания), определено няма да съм зъл към опонентите си.
А за тази система си изградих мнение (не без ваша ваша помощ, професора и Калина), което евентуално бих ви споделил, след като/ако получа отговори на досегашните си въпросчета. :cool:

П.П. Впрочем, госпожо Калина, аз съм от тези потребители на форуми, които не се крият зад анонимността на ника си. "Събличам" ника си при първа възможност. Дори и да е неприятна. Пример: по повод на една национална кампания преди време съм ходил на неприятни срещи и разговори с общински, следствени и други органи, а също и на много по-приятни срещи със съмишленици, включително и в други градове. Вие имате ли подобна "виртуална активност"?! Може и да имате, не знам. Но бъдете любезна да оттеглите забележката си за криенето зад ника към мен. Точно аз не я заслужавам.
В тази връзка, изобщо не е проблем с Justy да ви спретнем посещение. Хубаво ли ви е кафето? Просто питам, да знам, че ще има поне едно хубаво нещо там. Щото всички, ако са такива.... :sad:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Нещо ново, строителство с изолационен термоблок /ИТБ/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: