• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Matchless - специалист
Надявам се да не повторя някоя тема, но по това са пощурели във Варна :http://www.1kam1.com/anews.php?id=210
Как се строи къща с най-новия строителен продукт на българския пазар – изолационен термоблок /ИТБ/, демонстрираха от компанията производител BMG ЕАД. В рамките само на няколко часа, в присъствието на гостите на събитието, беше изградена къща с жилищна площ от 50 кв. м. ИТБ технологията позволява изграждането на постройка за часове с 40% по-ниска себестойност от традиционното строителство от работници без специализирана квалификация. Бъдещето на строителството е в изолационния термоблок, който е най-енергийноефективното решение и трайно ще измести тухлата,” заяви г-н Кирил Балабанов, председател на Борда на директорите на BMG ЕАД – компанията основен инвеститор в проекта.


ИТБ напомня лего-конструктор с изключително лесния начин на работа.
Патентованият у нас продукт изолационен термоблок е уникален строителен материал, познат по света като ICF. Той е категоризиран като оставащ кофраж, който играе ролята и на перфектна изолация. Тази технология е създадена от строители с цел подобряване на ефективността на строително-монтажните работи. Материалът е широко разпространен в страни като САЩ, Канада, Русия, Австрия, Франция, Германия, Великобритания и много други. Изолационният термоблок напомня лего-конструктор чрез изключително лесния начин на работа. С използването му сроковете за строителство се съкращават значително, като допълнително се свиват разходите с до 40%. Продуктът е много лек и е 100% рециклируем. Строители от САЩ дават до 100 години гаранция на сградите от ИТБ и представят продукта като торнадо издръжлив

Прикачен файл

123.jpg
123.jpg (18.08 KиБ) Видяна 31594 пъти
hrisvas - специалист
да, тази тема я обсъждахме по-долу /полистиролни елементи/, но можеш да разкажеш малко повече за обектите във Варна, фирмата или цената на кв.м.
hrisvas - специалист
леле, голямо търсене падна, докато намеря координатите на производителя....като гугъл-не човек името, излиза една и съща история, разказана дума по дума от най-малко 10 медии и още толкова браншови уеб-страници- но никакъв адрес, нищо...тея хора така ли рекламират- без да се възползват от интереса?

най-накрая намерих една от дъщерните им фирми, звъннах на телефона- дадоха ми интернет-адрес и щях да припадна, като видях на страницата да се зареждат голи женски тела- помислих си, че съм сбъркала или че някои хакер си е направил шега- иначе съдържанието е за строителни материали, но на главното меню и на под-менютата са еротични снимки
с цялата си наивност звъннах пак да питам фирмата нарочно ли е, или някой им е подменил част от страницата- и ми казаха, че "страницата си е така"....
въобще...много странна маркетингова стратегия---
Matchless - специалист
hrisvas написа:
леле, голямо търсене падна, докато намеря координатите на производителя....като гугъл-не човек името, излиза една и съща история, разказана дума по дума от най-малко 10 медии и още толкова браншови уеб-страници- но никакъв адрес, нищо...тея хора така ли рекламират- без да се възползват от интереса?

най-накрая намерих една от дъщерните им фирми, звъннах на телефона- дадоха ми интернет-адрес и щях да припадна, като видях на страницата да се зареждат голи женски тела- помислих си, че съм сбъркала или че някои хакер си е направил шега- иначе съдържанието е за строителни материали, но на главното меню и на под-менютата са еротични снимки
с цялата си наивност звъннах пак да питам фирмата нарочно ли е, или някой им е подменил част от страницата- и ми казаха, че "страницата си е така"....
въобще...много странна маркетингова стратегия---
Да така е, това е сайта, но ми отговориха, че в момента правят нов.
Rockwalll - специалист
Фирмата е на всяко Стройко - до стълбите към подлеза на НДК - съжалявам но в момента нямам координатите, за да ти ги дам.

Технологията наистина е интересна и позволява отливане на бетон в зимни условия. Всъщност това са блокчета от изолация без дъно и горен капак, които са с арматура вътре - редят се като тухли и след това се пълнят с бетон - резултаътъ е бетонна стена с изолация отвън - не знам колко достатъчна е тази арматура само, но щом имат патент и разрешителни за БГ сигурно са ОК

Предполагам че ще са и на това Стройко - почва на 17 октомври
Matchless - специалист
Rockwalll написа:
Фирмата е на всяко Стройко - до стълбите към подлеза на НДК - съжалявам но в момента нямам координатите, за да ти ги дам.

Технологията наистина е интересна и позволява отливане на бетон в зимни условия. Всъщност това са блокчета от изолация без дъно и горен капак, които са с арматура вътре - редят се като тухли и след това се пълнят с бетон - резултаътъ е бетонна стена с изолация отвън - не знам колко достатъчна е тази арматура само, но щом имат патент и разрешителни за БГ сигурно са ОК

Предполагам че ще са и на това Стройко - почва на 17 октомври
Допълнително слагат арматура.
PIP - майстор
На хартия изглежда супер това строителство. В предаването Grand Designs му посветиха един епизод и беше голяма мъка. Предаването проследи строежа на сградата от-до и уж трябваше всичко да е лесно и бързо, а се оказа проблем след проблем. То бетнон ли не избива откъде ли не, стени ли не се кривиха. Уж бързо, но за да се избегнат тези проблеми се налага да се пълни с бетон на етапи и по малко, че иначе 'тухлите' не могат да поемата тежеста му и трябва да се чака да стегне преди да се продължи. За чужда къща нямам нищо против :-D
hrisvas - специалист
мисля, че има няколко разновидности на тази технология- на някои системи им слагат допълнително арматура, защото кухите плочи се държат от пластмасови ребра....а на други от железни ребра и май там не слагат- но то зависи от страната и строителните предписания, де...при нас май няма да мине без вертикална арматура защото сме в земетръсна зона- предполагам само...
а иначе май се слага укрепващо скеле, за да не мърда стената като наливат бетона- поне така пише на страницата на ТермоБау
http://www.thermobau.cd2.com/productbg.htm
много ми е интересно между тях и Prime Producitons (www.prime-bg.com) кой е по-евтин...
XS09 - напреднал
Нещо ново, нещо скъпо и направено за пари очевидно.
Че какво му е на обикновения кофраж?
crez - майстор
Matchless написа:
Надявам се да не повторя някоя тема, но по това са пощурели във Варна :http://www.1kam1.com/anews.php?id=210
Как се строи къща с най-новия строителен продукт на българския пазар – изолационен термоблок /ИТБ/, демонстрираха от компанията производител BMG ЕАД. В рамките само на няколко часа, в присъствието на гостите на събитието, беше изградена къща с жилищна площ от 50 кв. м. ИТБ технологията позволява изграждането на постройка за часове с 40% по-ниска себестойност от традиционното строителство от работници без специализирана квалификация. Бъдещето на строителството е в изолационния термоблок, който е най-енергийноефективното решение и трайно ще измести тухлата,” заяви г-н Кирил Балабанов, председател на Борда на директорите на BMG ЕАД – компанията основен инвеститор в проекта.


ИТБ напомня лего-конструктор с изключително лесния начин на работа.
Патентованият у нас продукт изолационен термоблок е уникален строителен материал, познат по света като ICF. Той е категоризиран като оставащ кофраж, който играе ролята и на перфектна изолация. Тази технология е създадена от строители с цел подобряване на ефективността на строително-монтажните работи. Материалът е широко разпространен в страни като САЩ, Канада, Русия, Австрия, Франция, Германия, Великобритания и много други. Изолационният термоблок напомня лего-конструктор чрез изключително лесния начин на работа. С използването му сроковете за строителство се съкращават значително, като допълнително се свиват разходите с до 40%. Продуктът е много лек и е 100% рециклируем. Строители от САЩ дават до 100 години гаранция на сградите от ИТБ и представят продукта като торнадо издръжлив
Нищо ново,през 80-те години на миналия век искахме да закупим технологията за това производство. Намерен бе и завода за производството на блокчетата,завода в Самоков суравината се произвеждаше в нефтохим Бургас. Аз лично съм участвал в преговорите. Оказа се /мнения на светила в строителството/ че този вид материал и начин на строителство не е подходящ за нашите климатични условия. В действителност фирмата производител показваше построени такива жилища само в Африка и най северните райони на Швеция. Сега не мога да си спомня точно аргументите на специалистите, но така и не купихме технологията.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Нещо ново, строителство с изолационен термоблок /ИТБ/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: