• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
profesora888 - помощник
Здравейте !

Виждам цените публикувани от Justy , и доколкото мога да смятам не е никак евтино за стиропорено блокче, без мрежи и прочие и прочие.
Излиза,че 1м2 от Петров излиза 83,33 лв без ДДС.
Не зная, защо от фирма ИБТ спряха да публикуват снимки от свои строежи, защото както обещах, аз отблизо следя строежа в Банкя, там откъдето са снимките. Вярно, че строителите не си дават зор, защото бяха в отпуска от 29 август до 15 септември, но като гледам, къщата ще е завърщена най-късно до 10 октомври.
От фирма ИБТ ми направиха оферта, която смятам за повече от отлична, защото 1 м2 напълно завършена, без да правя компромис с материалите ,които си поръчах излезе 370 еврона м2 до ключ, с включено водно подово отопление.
Мога да Ви кажа следното отоплението по изчисления ми излезе, по просто казано 15 Вата на м3, от обема на къщата.Нещо феноменално, без да съм си поръчвал "пасивна къща" която без съмнение биха ми оферирали от фирмата.И така съм доволен.
В момента вадя виза за проектиране.
Желая успех на всички, които желаят да имат собствен дом да успеят.
Justy - майстор
Това не са цени на блокчето, ана квадратен метър строителство със зидария. Затова и в редовете за мазилка при блоковото строителство няма данни - т.е. са нула. Стената на блока е 5 см. Направо се шпаклова с мрежа и се полага боя. В сайта горе е описано.
procar - напреднал
гледах я къщата в Банкя,добре изглежда и бързо става,но поговорих със стройтели и пак накрая се оказва че за да имаш къща готова за живеене,така да се каже завършена до ключ си ти трябват 700-800 евро/квадрат с тази система,не знам какво се включва в тези 370 евро но надали в тази цена е включена цената на бригадата дето ще я сглоби и ще извърши довършителните работи.
Justy - майстор
Ще се намери ли строител да каже - по евтина ли ще бъде грубата зидария с този материал, или не. А, тези цени до ключ - нищо не говорят за този тип строителство.
procar - напреднал
До ключ означава на шапкловка и замазка,с ел.инсталация,Вик, просто всичко, остава да си боядисаш стените както искаш и да си купиш мебелите,единствено май предимството е че става по бързо.
Тук принципа е купуваш си къщата за някаква сума хххх,отделно правиш фундамент,отделно материали, Вик, Ел,ОиВ, керемиди, улуци, дограми,врати плочки,паркет,парно или нещо друго за отопление, отделно фирмите взимат между 120-150 лв/м2 да я сглобят и да монтират всичките неща в къщата,и 70-80лв/м2 за да сглобят покрива и да сложат керемидите,и като се сметне всичко това не знам дали ще излезне по-евтино можеби единственото е че става по-бързо все пак и това е важно.
Justy - майстор
procar написа:
До ключ означава на шапкловка и замазка,с ел.инсталация,Вик, просто всичко, остава да си боядисаш стените както искаш и да си купиш мебелите,единствено май предимството е че става по бързо.
Тук принципа е купуваш си къщата за някаква сума хххх,отделно правиш фундамент,отделно материали, Вик, Ел,ОиВ, керемиди, улуци, дограми,врати плочки,паркет,парно или нещо друго за отопление, отделно фирмите взимат между 120-150 лв/м2 да я сглобят и да монтират всичките неща в къщата,и 70-80лв/м2 за да сглобят покрива и да сложат керемидите,и като се сметне всичко това не знам дали ще излезне по-евтино можеби единственото е че става по-бързо все пак и това е важно.
Пич, дали не се изразявам ясно :? Говорим за нова за нас технология. Не разводнявай темата.
procar - напреднал
никой стройтел няма да седне да ти каже по евтино ли е или не,за него е важно колко печели,а като си натрупаш цифрите можеш и сам да си сметнеш колко ще ти излезе,а сумата дето съм написал по горе 700-800 евро ми я каза стройтел дето строй в момента по тази технология,тази технология може да излезе и 300 сигурно, но в момента няма кой да ти я направи за толкова щом има кой да плаща по 800
Master_Kenobi - V.I.P.
http://www.ibt.bg/pages/aboutus_bg.php

Днес случайно попаднах на щанда им на Стройко. (Дано не бъркам фирмата, ама системата е същата.)

Представителен господин, костюм, бяла риза, вратовръзка. Разпалено обяснява предимствата на системата. Всеки втори термин го казваше на английски, за което се извиняваше.
Чух въпрос:
- А колко струва приблизително един квадратен метър? - и жест показващ площ от стената.
- 200 евро! - повече от половината народ се разбяга.
Приближих и попитах:
- А бихте ли ми казали къде отива строителната влага след наливането на бетона? Как съхне бетона?
Последва кратко обяснение между мен и друг посетител за разликата между съхнене и стягане на бетона и след повторно задаване на въпроса луксозният господин отговори:
- Представа нямам! Трябва да питам дизайнера. Изобщо този въпрос вече...
Благодарих и отминах.

П.П. Може ли някой да промени заглавието на темата и да напише "строИтелство". Освен това, че грешката вероятно пречи на търсачката, дразни жестоко. Сори! :|
profesora888 - помощник
Знания без разсъждения са полезни, но разсъждения без знания са вредни. Конфуций

Мaster Kenobi,
Много те моля , да спазваш мотото , което си си избрал.Пък ако си с телефонче на Глобул, нямаше да изговориш толкова глупости../знаеш рекламката/Справка -Конфуций.
Това е за твоето "разсъждение", ако може да се нарече такова.В логиката понятието разсъждение, е мисловен процес . Сигурно си чувал и понятията - факт,причина,следствие и т.н..
Та простичко ще ти го кажа, този господин дава визитки и каталогчета,на които не пише ibt, камо ли и сайта на ibt.И понеже лъха, меко казано недобронамереността ти, тъй като преди да пишеш, би могъл да попиташ, коя фирма са / а аз съм сигурен ,че си попитал и каталогчета си си взел, нали за това си отишъл/, за да правиш такива сравнения.Можеше да сравниш телефони и адреси преди да се изхвърляш като ....Е ако не е злонамереност, то остава да е закърняване на някои гънки под черепа ти.
Подготвяй се сериозно друг път!
Justy - майстор
Професоре, от самото начало си доста агресивен. Сигурно има защо - тясно си обвързан със системата. А тя е най непрактичната от трите. Та с агресия искаш да избиеш. Дай цени, както аз дадох и не ме пращай на телефона - където най вероятно си ти. Или криеш нещо :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Нещо ново, строителство с изолационен термоблок /ИТБ/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: