Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
istefanov87 - специалист
Здравейте,

стигнал съм горе-долу до грубата замазка на пода (върху подово) и след ровене в гугъл стигам до някои объркващи ме разминавания.
Основното нещо, което не се връзва, са цените. Успявам да намеря за 25-30 лв на квадрат труд + материали, но има и доста повече пари само за труд - наясно съм, че добър майстор цена няма и там съм склонен да плащам (въпреки че майсторлъка е труден за преценяване), но материалите много ме объркват.
Има много марки с много разнообразни цени като голяма част от тях ги няма по български сайтове и магазини, което за доста неща досега е излизало по-изгодно, защото българският търговец си е малко спекулант и надценките често са на доста "случаен" принцип. Общото ми впечатление е, че доста от по-рекламираните да ги кажем марки е абсурд да влязат в 30 лв на квадрат труд и материали (че даже и материали само) и съответно не съм сигурен какво точно ще сложат хората с такива цени.

Не разбирам достатъчно за да преценя има ли чак такова значение химията в баката - говорим за цени, които биха доши, по груба лаишка сметка, към 50 и повече лева на квадрат без да си смятам транспорта от съответното място в Англия да кажем. Има ли някой, който повече разбира, да ме осветли по тази особеност на цените и файдата от тройната и нагоре разлика? Доколко е реклама и доколко ще ми спести ядове с паркета после ?
шоп - майстор
вт яну 10, 2023 6:14 amistefanov87 написа:
след ровене в гугъл стигам до някои объркващи ме разминавания.
Само с ровене не става. Трябва и разговори, срещи...
50% от обявите са фишинг. Няма нищо реално в тях. Иначе за замазка ти трябва основно пясък и вода. Цените са им ясни. Сложи цената на пластификатора и евентуално фибри и сметката за материалите е ясна.
istefanov87 - специалист
вт яну 10, 2023 6:58 amшоп написа:
вт яну 10, 2023 6:14 amistefanov87 написа:
след ровене в гугъл стигам до някои объркващи ме разминавания.
Само с ровене не става. Трябва и разговори, срещи...
50% от обявите са фишинг. Няма нищо реално в тях. Иначе за замазка ти трябва основно пясък и вода. Цените са им ясни. Сложи цената на пластификатора и евентуално фибри и сметката за материалите е ясна.
Добре, ще го имам предвид това с фишинга, то аз така или иначе без среща няма как да започна работа с който и да е.

Това с пясъка и водата обаче не ми е съвсем ясно, защото на пясъка и водата цените ги разбирам, но има това https://www.dctuk.com/uzin-store/nc196, има и това https://terazid.com/shop/razstvori-na-c ... a-zamazka/ - освен ако не бъркам и са с различно предназначение разликата в цената е доста впечатляваща. При саморазливните има подобни и по-големи разлики също.
Dessie - специалист
вт яну 10, 2023 7:38 amistefanov87 написа:
вт яну 10, 2023 6:58 amшоп написа:
вт яну 10, 2023 6:14 amistefanov87 написа:
след ровене в гугъл стигам до някои объркващи ме разминавания.
Само с ровене не става. Трябва и разговори, срещи...
50% от обявите са фишинг. Няма нищо реално в тях. Иначе за замазка ти трябва основно пясък и вода. Цените са им ясни. Сложи цената на пластификатора и евентуално фибри и сметката за материалите е ясна.
Добре, ще го имам предвид това с фишинга, то аз така или иначе без среща няма как да започна работа с който и да е.

Това с пясъка и водата обаче не ми е съвсем ясно, защото на пясъка и водата цените ги разбирам, но има това https://www.dctuk.com/uzin-store/nc196, има и това https://terazid.com/shop/razstvori-na-c ... a-zamazka/ - освен ако не бъркам и са с различно предназначение разликата в цената е доста впечатляваща. При саморазливните има подобни и по-големи разлики също.
Струва ми се, че първия ти линк е за нещо като саморазливна, а не груба замазка. В описанието пише, че покрива от 3 до 40 мм, а разходната норма е 4 м2 при 3 мм. За груба замазка от посочените от теб неща е продукта на Теразид. Не знам какво му е качеството, нито дали нвма по-добри продукти, но замазката на пода би трябвало да е поне 5 см в общия случай
yanko78 - специалист
Аз разсъждавам, че много е важно.
1. Дали е машинно подавана или на ръка ке се носи
2. От там, на ниско/високо ли ще се мъкне или подава с машина
3. Близко или далече ще е за този който ще е прави. (командировъчни, хотел, пътни и мн. др. )
4, 5, и шесто може да се добавят/извадят в определянето на една цена.
theagent - специалист
вт яну 10, 2023 6:14 amistefanov87 написа:
...стигнал съм горе-долу до грубата замазка на пода (върху подово) и след ровене в гугъл стигам до някои объркващи ме разминавания.
Основното нещо, което не се връзва, са цените. ...
Цената е много разтегливо понятие. На мен преди 4 месеца ми взеха 12 лв/м2 за машинно наливане на замазка. Само труд.
Материалите аз си ги бях осигурил - към тон цимент и 4+ кубика пясък.

По принцип въпросната бригада нямаше изобщо да дойде за моите 60 м2, ако не бях в комбина с комшия, който имаше 100+

Изображение

Дебелината на горната замазка - между 5 и 8 см. Майсторите правиха само нея. Полагане на изолация, армировка, тръби си беше мой ангажимент. Те само наливат замазката при осигурен фронт за работа.

Променливите са доста. Каква площ има за замазка, какво точно трябва да се прави, къде е обектът, избор на материали и т.н.

Пясък и цимент май е най-евтиният вариант за материали, но цената може силно да варира съобразно конкретните условия.

Така, както е зададен въпросът, трудно някой ще даде смислен отговор с конкретни числа.
istefanov87 - специалист
вт яну 10, 2023 8:16 amDessie написа:
Струва ми се, че първия ти линк е за нещо като саморазливна, а не груба замазка. В описанието пише, че покрива от 3 до 40 мм, а разходната норма е 4 м2 при 3 мм. За груба замазка от посочените от теб неща е продукта на Теразид. Не знам какво му е качеството, нито дали нвма по-добри продукти, но замазката на пода би трябвало да е поне 5 см в общия случай
Правилно, да - моя грешка, объркал съм кода. Тази трябва да я сравняваме с това май https://www.angrobg.com/produkti/stroit ... n-68-25kg/ като разликата в цената си остава солидна.

Грубата беше това https://www.parketpro.bg/produkti/drugi ... uba-nc-191 (имаше я на един английски сайт за не много по-малко пари, с транспорта ще излезе и повече). Разликата е все така внушителна.
theagent написа:
Така, както е зададен въпросът, трудно някой ще даде смислен отговор с конкретни числа.
Съгласен съм, затова изрових и две конкретни доста драстични разлики в материалите, които не мога да си обясня, ако всичко е вода и пясък (което вероятно е така, не споря). Има разлики в пъти за материала, дали е просто реклама или си има причина тези Uzin примерно (имаше и още една, която държеше подобни цени, но забравих как беше) да взимат 2-3-4 пъти повече от Ceresit, примерно ?

За труда разбирам, че варират нещата, но за вода, пясък и лепило ми идва доста такава вариация, та затова се чудя.
Dessie - специалист
След бърза справка в нета Uzin са немска марка, защо искаш да поръчваш от Англия? Те вече не са ЕС и е нормално европейски продукти да влизат в УК със завишени митнически и ДДС такси. Цитирания от теб модел е пък и бързо съхнещ, влаго и мразоустойчив -нали за вътрешна употреба ще е, защо са ти тия екстри?
istefanov87 - специалист
вт яну 10, 2023 4:12 pmDessie написа:
След бърза справка в нета Uzin са немска марка, защо искаш да поръчваш от Англия? Те вече не са ЕС и е нормално европейски продукти да влизат в УК със завишени митнически и ДДС такси. Цитирания от теб модел е пък и бързо съхнещ, влаго и мразоустойчив -нали за вътрешна употреба ще е, защо са ти тия екстри?
Само там ги намерих първия път, но сега като се разтърсих цената не е много различна - аз като цяло не искам да поръчвам нищо, просто се чудя за разликите, за да не взема нещо да се мина :mrgreen:
Dessie - специалист
Честно казано още не съм стигнала да избирам замазки и не съм търсила материали, та нямам идея. Единственото нещо, което може би ще поръчам от вън са едни ПИР панели вместо хпс, другото ще е от бг пазара :-)

Тема "Груба замазка за под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: