Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
:yawinkle:
ср фев 05, 2020 8:36 amwheatman написа:
Здравейте! Притежавам ПИ в общ. София, с.Кокаляне (над селото), извън регулация, с размер 200кв.м. и лице 10м, който се води земеделска земя 10та категория. Ако разбирам правилно, той е под минималния размер за да му сменя статута на УПИ съгласно чл.19 от ЗУТ (250кв.м. и 12м лице за стръмни терени и още повече за равни). Съответно си търся възможни варианти, какво мога да сложа върху него. Един от съседите ми каза, че имам право да сложа преместваем обект от типа на къщите от Tophouse. Вярно ли е това?

Ако да, въпросът ми е, дали мога да го направя самостоятелно и какви са нормативните изисквания за такъв обект. Прочетох Наредбата за преместваемите обекти за София, обаче не намерих конкретно определение, какво е преместваем обект и какви са нормите за такъв. Предполагам, че трябва да има някакъв документ, потвърждаващ, че обекта е преместваем, или? Къщите от Топхаус са вариант, обаче честно казано не ми харесват нито като качество, нито като дизайн, нито като цена. Искам сам да изградя модулна конструкция ок. 30кв.м. от греди, сандвич-панели и стъкла, която да монтирам върху бетонови кубчета (да не е трайно свързана с терена) от типа като на прикачената снимка (възможности и умения за това имам). В общи линии къщичката ще има сглобен скелет, а стените ще са от предварително сглобени плоскости, и самата къща се сглобява като Лего конструктор, което според мен би било подходящо да се води преместваема. Някой да има подобен опит / информация?

Ако не, съвети за варианти освен каравана? Искам да използвам парцелчето, понеже е на топ локация и жал ми е да го продавам, ама искам да се местя от столичната мръсотия :) Благодаря!

Изображение
Здравейте! Имам подобен казус и проучвам в момента, та така попаднах на Вашите публикации. Бихте ли споделили какво се случи, моля! Успяхте ли? Пиете ли си вече кафето сутрин на верандата, наслаждавайки се на страхотната гледка?
Благодаря!

Тема "Преместваем обект в земеделска земя и изисквания" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: