• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Баш Майсторо - специалист
Прикачен файл:
img_20200712_152359_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200712_152406_optimized.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20200712_152411_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200712_152422_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200712_153836_optimized.jpg
Баш Майсторо - специалист
съб яну 02, 2021 7:01 pmnikolov333 написа:
Със сигурност пристройката ще подпира и къщата.. :-D :supz: :partyman:
Дано и аз така се надявам Колега! :drinkers:
След като навързах арматурата, доокрепих кофража и когато бях готов поръчах 4 куб. Б25 с помпа. На помощ имах трима приятели и един комшия дойде да гледа човека и ако трябва да помага. С помпата е лесно, но винаги е хубаво да има повече хора дори да не трябват , да ти подадът нещо и да причукват кофража е достатъчно. Започнах с дебелина на плочата от 13 см. при къщата и излязох на 10 см. към двора да има естествен наклон за водата, дъното е хоризонтално.
Прикачен файл:
img_20200714_205153_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200714_205220_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200714_205241_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200714_205301_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200714_205413_optimized.jpg
Чираче - майстор
съб яну 02, 2021 6:37 pmБаш Майсторо написа:
Разрешителни не съм вадил, сега ще ме оплюете, но така стана казах на комшиите какво мисля и искам да направя, хората ми казаха че нямат проблем и даже се радват щото от както почнах с ремонта и оградата укрепих и други работи от които си имаме полза и се разбираме.
Въпреки това, направете с комшията едно нотариално споразумение по въпроса. И го запази при Нотариалния акт за къщата. Ей тъй, да си подсигурен.
Баш Майсторо - специалист
съб яну 02, 2021 7:19 pmЧираче написа:
съб яну 02, 2021 6:37 pmБаш Майсторо написа:
Разрешителни не съм вадил, сега ще ме оплюете, но така стана казах на комшиите какво мисля и искам да направя, хората ми казаха че нямат проблем и даже се радват щото от както почнах с ремонта и оградата укрепих и други работи от които си имаме полза и се разбираме.
Въпреки това, направете с комшията едно нотариално споразумение по въпроса. И го запази при Нотариалния акт за къщата. Ей тъй, да си подсигурен.
Това е много ценен и полезен съвет и ще се задействам, но какво ще стане като няма план за терасата/кухнята/ и вече е свършен факт. Аз смятам че съм се презастаховал все пак, като конструкция, която ще носи само себе си. Пък един ден мога да кажа че така съм я купил и са го правили старите собственици кой ще го докаже. :? Абе дано не се стига до там де, пък и не смятам да продавам.
Доволен съм че кофража никъде не мръдна и не отдаде, защото беше абсолютно само мое дело. Помпата плюща спокойно и всичко мина по конец. След 28 дена махнах кофража.
Прикачен файл:
img_20200813_182342_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200909_121831_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200909_121838_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200909_122047_optimized.jpg
Прикачен файл:
img_20200909_122059_optimized.jpg
шоп - майстор
Как мислиш да завършиш челото на терасата там където е наравно с колоната?

И на моята тераса от едната страна трябваше да пусна 10-20 см да надстърча, но се получиха само 4-5 см
Баш Майсторо - специалист
съб яну 02, 2021 8:00 pmшоп написа:
Как мислиш да завършиш челото на терасата там където е наравно с колоната?

И на моята тераса от едната страна трябваше да пусна 10-20 см да надстърча, но се получиха само 4-5 см
Ами от тази страна умишлено не пуснах да настърча понеже не е голяма височината, а долу още не съм завършил нивото на пътекъта и от пътекъта ще е със едно стъпало надолу към под терасата и да не би да пречи като минаваш, то не че ще си удариш главата ама такова чувство се получава. Сега като гледам няма да има проблем, но ако реша не виждам проблем да надупча с перфоратора в плочата примерно с №10 през 15-20 см. и да се набият парчета 10 ка. и 1-2 надлъжни пръчки 10 ка вързани за тях кофража бетона и става работата, 10 или 20 см. прав си , че трябва да има. Така седи като гужук. Сега като правя пътекъта може да се отлее малко на вътре с наклон към средата на пътекъта да се стича водата и горе само да сложа водобран по ръба, от пред вече имам капкобрани.
Като дойде време да облицовам колоните с камък може да го облицовам и челото наравно с колоната, ако не пусна 20 см. да надстърча, тогава горе така ще завърша камъка така че да води водата към края на терасата, то и сега е малко така бетона че от там не олива а се стича на пред. Но и при теб винаги ако решиш може да си удължиш челото с 20 см.
шоп - майстор
съб яну 02, 2021 8:31 pmБаш Майсторо написа:
Но и при теб винаги ако решиш може да си удължиш челото с 20 см.
Може, и аз съм го мислил да набия арматура и да отлея чело, но така плочата ще стърчи повече от къщата :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Абе знам си аз, че просто колоната трябваше да е малко по навътре...но вече е бита карта.

Засега върху терасата съм налепил само клинкерм който съм го пуснал да надстърча 2-3 см, но подлизва.

Мисля си за чело от клинкер или еталбонд.
nikolov333 - майстор
Браво.. Плочата сте я наляли по-равно от моите майстори.. :drinkers: Това около Македония някъде ли е или в тракийската махала.. Бетона от коя фирма го взе..от Бетран или от другаде ?
Баш Майсторо - специалист
Македонския квартал е, браво как позна, да не си в района? Бетона от АБС - то го взех, най - евтино взимат за помпата за 4 куб. м. и помпата излезна 470 лв.
nikolov333 - майстор
Да.. Градски сме. Даже бабата е някъде на близо до вас на Македония. Познати са ми кооперациите наоколо. Супер е на АБЦ бетона, но Краси с помпата не ще да влиза на моя обект на Кенана, та наливах с Марчела, понеже там се познаваме с шефовете.. Ако имаш нужда от нещо по-сложно свързано с документацията, мога да те свържа с моите хора, които ми движат нещата..
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Ремонт на стара къща в стил Направи Сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: