• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Баш Майсторо - специалист
Здравейте, реших се и аз да Ви споделя с какво се захванах, след като закупих стара къща в края на 2018 г. Може да се каже, че съм запознат малко със строителството и знаех какво ме очаква. Всичко си правя сам и в редки случаи ползвам помощ от приятели, така ще продължавам и за напред. Не знам дали това, което правя е правилно, но аз така го разбирам и така го правя. След години скитане и местене по квартири, общежития и чужди държави дойде ред да направя нещо и за нас. Ще се опитам да качвам снимки, те по добре говорят, но не съм много добре с компютъра, ако има проблем с размерът им. Къщата е стара, мисля в общината казаха, че е към 60 и нещо годишна, няма изискващите се отстояния по съвременните норми, но е заварено положение важело на времето и е законна. От към улицата от юг е полу - вкопана и на север към двора излиза на 0 дето се казва, първия етаж камък 60 см. после гредоред и втори етаж 36 см. единички тухли. Покрива е гредоред и е бил ремонтиран в скоро време, като само някои от ребрата са били подменени, накована е плътна дъсчена обшивка, черна хартия и летви, но единична скара и керемиди от стралжанските май дето вече май нови не се продават, има едни гръцки такива ама не са същия размер баш. То хубаво направили ама не турили хората олуци и комините не обшити както трябва, иначе керемидите добре наредени. Аз иначе от години гледах стари къщи ама да подлежат на ремонт не за събаряне и бях с идеята че покрива 100% аз ще си го правя както трябва, ама тоя има малко минуси, но предвид финансите е грехота на тоя етап да се бута с малко тунинг ще изкара бая години. Имам и гараж 50 квадрата, две клетки, май на по- късен етап е строен, човека е правел коли. Има две монофазни партиди и една трифазна ток и два водомера аз минах на един водомер. Къщата е била измазана от вън и вътре, но те са свалили старата мазилка, искали да правят нова но човека починал и така си останало. Ще почвам със снимките ако мога, че цял роман написах. :drinkers:
Баш Майсторо - специалист
Снимките ги правих с телефона част от тях съм свалил на компютъра но ми дава, че файлът е прекалено голям, знаете ли какво да направя?
brick - специалист
ср фев 12, 2020 9:17 pmБаш Майсторо написа:
Снимките ги правих с телефона част от тях съм свалил на компютъра но ми дава, че файлът е прекалено голям, знаете ли какво да направя?
Най-вече админите на форума трябва да направят нещо по въпроса, ама... пак ще викаме неволята.

Може да ползваш този сайт: https://picresize.com/en/batch
или този: https://www.birme.net/
Качваш оригиналите, задаваш размер примерно 1024px и после сваляш преоразмерените снимки.

Друг вариант - някой тук беше писал, че си праща снимките по месинджър и ги получава с наготово намален размер.

И трети -ако не те затруднява да инсталираш и разучиш нова програмка на компютъра, ето богат избор от 10 инструмента за преоразмеряване на изображения:
https://www.raymond.cc/blog/most-conven ... galleries/
burkov - специалист
Качвай всичко в Google drive и давай линкове. Най лесно е.
brick - специалист
чет фев 13, 2020 12:18 amburkov написа:
Качвай всичко в Google drive и давай линкове. Най лесно е.
Така след някой месец като бъдат изтрити от гугълдрайва снимките, темата без визуалното инфо няма да става за нищо. А обещава да е интересна.
Успех на автора!
Sandman - специалист
Честито!
Успех с ремонтите!

Относно снимките, аз ползвам IrfanView на компа, или през гугъл фотос. Поради огранипението от 4 снимки ги правя на колажи от по 3-4 снимки.
Друг вариант за намаляване на размера е телеграм или вайбър. Месинджъра по мои наблюдения ги смачква до неузнаваемост откъм качество, но може и да бъркам, не съм го ползвал много.
Баш Майсторо - специалист
Пробвах нещо дано стане. Някои може и да се уплашат.
Прикачен файл:
IMG_20181125_154358.jpg
IMG_20181125_154358.jpg (56.84 KиБ) Видяна 3397 пъти
Прикачен файл:
IMG_20181125_154405.jpg
IMG_20181125_154405.jpg (44.89 KиБ) Видяна 3397 пъти
Прикачен файл:
IMG_20181125_154411.jpg
IMG_20181125_154411.jpg (35.92 KиБ) Видяна 3397 пъти
Прикачен файл:
IMG_20181125_154418.jpg
IMG_20181125_154418.jpg (39.4 KиБ) Видяна 3397 пъти
Прикачен файл:
IMG_20181125_154426.jpg
IMG_20181125_154426.jpg (42.65 KиБ) Видяна 3397 пъти
Баш Майсторо - специалист
Съборих мазилката от тавана където все още имаше и не беше паднала и махнах всички дървени летви на каратавана. Ако някой ще го прави да знае, че голям прахоляк се вдига, да се запаси с маска.
Andri01 - майстор
Баа,ще се уплашат! Ако е за плашене,пробвах да кача снимка на тъщата ,но антивирусна я трие. Да видиш плашене :).
BLUEPUPIL - майстор
ср фев 12, 2020 9:10 pmБаш Майсторо написа:
първия етаж камък 60 см. после гредоред и втори етаж 36 см. единички тухли.
Би трябвало ако са стандартни единочките да е 38см.
И поздравления за избора и аз не харесвам носещи стени с ширина 25см.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Ремонт на стара къща в стил Направи Сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: