• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Аз не мога да разбера, що по другите форумни платформи може да се ресайзват снимките автоматично при качване, а в нашия не.. ? :?
Баш Майсторо - специалист
пет фев 14, 2020 9:31 amstefanjor написа:
Поздравления за положения труд по къщата!
Поздравления и за ентусиазма да споделиш целият работен процес!
Добре ще е обаче снимките да бъдат малко по- големи.
В началото на темата ти бяха предложили програмката irfanView.
DOWNLOAD
Няма по- лесна програма за работа.
Отваряш изображението с нея.
Отиваш на Image\Resize
Намаляш изображението примерно с 50%
Записваш го отново и си готов.
Освен в % може дакоригираш размера в см, пиксели и др.
Наистина е много интуитивна за работа.
Благодаря за подробното меню как се прави, аз я имам тая програма с нея ми се отварят снимките, сега пробвах по твоето описание, но като дам ОК и после като затворя снимката пак остава със големия размер и не намаля хич, явно нещо не правя както трябва, но пък с пайнт се получава. Да си призная много съм зле с компютрите и може да питам някой приятел дето ги разбира. Аз като гледам добре се виждат снимките, има и нещо друго в други теми от форума където има снимки дава като дадеш върху нея ръчичка с изправен пръст показалец и ако натиснеш с пръста увеличава размера на снимката, а на моите снимки не дава такава ръка дето показва с пръста, а само стрелка. Не знам как се правят тия работи за което се извинявам.
stefanjor - специалист
пет фев 14, 2020 11:40 amБаш Майсторо написа:
но като дам ОК и после като затворя снимката пак остава със големия размер и не намаля хич,
След промяната на размера е нужно да е запишеш (Save) или с ново име, или върху оригиналнат снимка.
Sandman - специалист
Не ти дава ръчичка, щото са ти малки снимките :)

А с ирфана ако се заиграеш е супер удобен. Има също бач ринейм/конверсия, там можеш да му добавиш цялата папка със снимки, които искаш да преоразмериш, задаваш му къде да сложи новите и той си ги оправя.
Баш Майсторо - специалист
Благодаря ще се обучавам. Не можах да открия във Форума къде пише до колко КВ трябва да са снимките, аз до сега разбрах, че такива под 100 КВ ми се качват. Тука слагам една за проба да видим какво се получава.
Прикачен файл:
DSC_0073.jpg
DSC_0073.jpg (62.91 KиБ) Видяна 1323 пъти
nikolov333 - майстор
Инсталваш си това http://www.bricelam.net/ImageResizer/ .. с десния клавиш е най-бързо и лесно ако си на настолен комп с мишка..

И още подобни.. https://www.ilovefreesoftware.com/31/fe ... -menu.html

От телефона най-лесно е с месинджър, поне за мен..
Последна промяна от nikolov333 на пет фев 14, 2020 2:45 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL - майстор
1..Отиваш на https://picresize.com
2..Кликваш на „Browse for an image on your computer below and press Continue“
3..Намираш снимката в съответната папка на твоят компютър
4.. Кликваш на „Continue to edit picture
5..Select a new size for your picture:
No change
5..Най-долу на страницата под Save As:
А.. Image File Format: JPG
B.. JPG Quality: Best
C.. JPG Max Filesize: пишеш числото 900
6..Клик на I’m done resize my picture!
7..Save to disk.
8..Намираш свалената снимка на диска и я качваш във форума.
Баш Майсторо - специалист
Благодаря на всички за помоща! Сега пробвах и последният метод на Блуепупил, който много добре е обяснил за такива като мен, гледам размера им е по над 800 КБ, но се качват, сега ще видим какво ще излезе. :prayer: Взех да си мисля че проблема идва от китайския телефон с който съм правил снимките, искам да Ви се извиня ако е лошо качеството, но не съм предполагал, че ще ги споделям във Форум правил съм ги да си ги имам , пък в работния процес ръцете и телефона са постоянно мръсни.
Прикачен файл:
rsz_img_20190212_145927.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190212_145953.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190212_150006.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190216_180802.jpg
stefanjor - специалист
Супер, това вече е друга бира!
Сега по- лесно ще ти намираме кусури :cool:
Баш Майсторо - специалист
Значи сега сам си го т...х :-D Да ви споделя, че се стараех да си правя план някък да вървят по - добре нещата, но въпреки това в дадени моменти действах хаотично, мислиш едно захванеш друго. Като си сам по някога не можеш да вземеш решение, така ли да е иначе ли. Правиш го за себе си и после да не те е яд, ако го правиш на друг човека ти казва така го искам - така го правиш. И когато в един момент всичко е за правене дори да си почнал нещо точно определено пак всичко ти е на главата.
Прикачен файл:
rsz_img_20190219_194456.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190219_194707.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190222_123437.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190222_182850.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20190222_182917.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19

Тема "Ремонт на стара къща в стил Направи Сам." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: