• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
V1978 - специалист
@nikolov333

Предварително се извинявам ако въпросите ми са неуместни:

1. "Проекта ми, все още е на архитектурната и дизайнерска част..."
Тоест, още нямаш готови количествени сметки за СМР, съответно и каква комбинация тухла/мултипор ще изпълни изискванията на Наредба7 ?

2. "Вътрешните преградни стени със сигурност ще са с плътните единички..."
Без да ти се меся, но това защо? Там ще имаш оскъпяване.

3. Конструкцията, която си избрал какъв тип е ? Ще имаш ли носещи стени или е железобетонен скелет без носещи стени?

4. (Свързан въпрос с въпрос 1) В по-горни постове спомена, че вече имаш някакви оферти от фирми за грубия строеж. Как са ти дали оферти само с архитектурна и дизайнерска част, без количествени сметки за СМР ?

5. Цената, която циркулира за груб строеж с фирма (около 600лв/м2 РЗП) включва ли материалите? Да не е само труд? Тук ме наплашиха колегите с цените на труда....

6. За проект и всички необходими документи за строежа аз съм предвидил 10 000лв. Реалистично ли е?
radius - майстор
пон фев 24, 2020 10:27 pmV1978 написа:
Смятам да оставя пенопластите като последен вариант.
Чакай де, много бързо взе завоя, как да споря с теб, изгубих интерес. Дали има 2 дни откакто подчертаваше и удебеляваше как никой да не се и опитва да ти пробутва гадните пластмаси... :-D
А иначе поротерм имаха модел за носещи стени МР, но дали още го правят, не знам.
V1978 - специалист
@radius
Не спираш да се заяждаш.
Опитваш се да изглеждаш остроумен? Не ти се получава добре.

"Дали има 2 дни откакто подчертаваше и удебеляваше как никой да не се и опитва да ти пробутва гадните пластмаси..."

Още съм на същото мнение.Удебелявам и подчертавам. Разликата е в наличието на Наредба7, за чието съществуване в някаква форма подозирах и затова попитах преди (доста повече от) 2 дни как стоят нещата.
Както забелязваш, продължавам да търся други варианти, не "гадните пласмаси".

Между другото - нали имаше идея да си трайкаш до стр.203 ? Като се замисля, не е лоша идея. И един смислен ред не си написал, само жалки опити за заяждане.
nikolov333 - майстор
вт фев 25, 2020 12:03 amV1978 написа:
@nikolov333

Предварително се извинявам ако въпросите ми са неуместни:

1. "Проекта ми, все още е на архитектурната и дизайнерска част..."
Тоест, още нямаш готови количествени сметки за СМР, съответно и каква комбинация тухла/мултипор ще изпълни изискванията на Наредба7 ?
- Изолацията с 10см.мултипор при 25см зид с единички, със сигурност покрива изискванията на Наредба 7..

2. "Вътрешните преградни стени със сигурност ще са с плътните единички..."
Без да ти се меся, но това защо? Там ще имаш оскъпяване.
- Избрал съм ги заради , акумулиращите и шумоизолиращите им качества, а и при мен разпределението на конструкцията на вътрешните преградни стени, няма изразени оси, така че е добре стените да имат и частично носещи характеристики.

3. Конструкцията, която си избрал какъв тип е ? Ще имаш ли носещи стени или е железобетонен скелет без носещи стени?
- В завимост от количествените сметки, ще избирам между железобетонния и варианта с носещи стени, което при един етаж не е проблем да се направи и само с носещи стени с единички..

4. (Свързан въпрос с въпрос 1) В по-горни постове спомена, че вече имаш някакви оферти от фирми за грубия строеж. Как са ти дали оферти само с архитектурна и дизайнерска част, без количествени сметки за СМР ?

5. Цената, която циркулира за груб строеж с фирма (около 600лв/м2 РЗП) включва ли материалите? Да не е само труд? Тук ме наплашиха колегите с цените на труда....
-Цената включва всичко, но със стандартните конструкции и материали за стени и е ориентировъчна..

6. За проект и всички необходими документи за строежа аз съм предвидил 10 000лв. Реалистично ли е?
-Мисля, че да, но отклоненията няма да са големи..
V1978 - специалист
@nikolov333

Благодаря за ясните и изчерпателни отговори =D>


"П.П.Това с цените, което се опитваш да смяташ е обречено на предварителна грешка в изчисленията.. Ако те притеснява сумата, която можеш да си позволиш да отделиш за строежа, компромисите с конструкцията и изолацията не са добър вариант.."
Напълно съм наясно с това. Компромиси с конструкцията определено няма да правя. Целта ми е да избера удачна комбинация между материали, технологии на изпълнение и принципен тип конструкция. За целта някакви, макар и много груби сметки са наложителни.
radius - майстор
Ако първо се силиш, после четеш и питаш, не на двеста и някоя, ами и на две хиляди и някоя
страница няма да има смисъл от помощ.
Влизаш във форума, открил си топлата вода, а именно
чет фев 20, 2020 11:30 amV1978 написа:
За топлоизолацията - твърдо не искам каквато и да е. Никой не може да ме убеди в икономическия ефект на топлоизолацията, освен ако не живеем по 300 години (а за този период изолацията ще стане на л**но).
после попрочете тук-там нещо и айде обърна плочата. За тухлите същата работа, ако минат още няколко дни и видиш реалността, ще питаш за бетонови шайби и масивни колони.

Ако се чудиш що са ми интересни темите ти, това е защото не ме кефи като влезе някой във форума и за добър ден да ни обясни нещата, очевидно без да е запознат.
V1978 - специалист
@radius

За последен път ти отговарям, макар че няма никакъв смисъл:

"после попрочете тук-там нещо и айде обърна плочата"
Не съм "обърнал плочата". Мнението ми за топлоизолациите (особено за пенопластите) си е същото.
И на това мнение далеч не съм само аз. Просто ще трябва да се съобразя със законовите разпоредби (добри или лоши). И по възможност ще се опитам да избегна пенопластите.

"За тухлите същата работа, ако минат още няколко дни и видиш реалността, ще питаш за бетонови шайби и масивни колони."
Никога не съм имал нищо против масивните колони и бетонни шайби. Напротив, обмислял съм и този вариант. Напълно е вероятно да се спра на него, ако се убедя че има повече предимства. Бетонът е чудесен строителен материал. Не си ти този, който ще ми отвори очите по темата.

"Ако се чудиш що са ми интересни темите ти, това е защото не ме кефи като влезе някой във форума и за добър ден да ни обясни нещата, очевидно без да е запознат."

Грам не ме вълнува "що" темата ти е интересна, какво те "кефи" и какво не те кефи. Не си собственик на този форум, за да се съобразява някой с твоя кеф.
Тъй като все по-трудно ще бъде да запазим добрия тон, ще те помоля най-учтиво да не пишеш повече в тази тема. Така или иначе аз повече няма да отговарям на твои умоизлияния и смешни опити да "триумфираш".

В първия си пост на темата написах, че не искам тя да става арена на лични спорове и нападки и стоя зад тези думи, но очевадно ти търсиш точно това.

Ако администраторите на форума преценят, да се намесят
radius - майстор
вт фев 25, 2020 11:20 amV1978 написа:
написах, че не искам тя да става арена на лични спорове и нападки и стоя зад тези думи,
И това по какъв начин ме задължава, не бил искал, еми хубаво и аз не искам да чета глупости, но се налага. И къде видя личен спор, аз водя принципен спор!
moimoimoi - майстор
ако греша може да ме поправите,но гледам тази наредба 7 и там е дадено коефициент на топлопреминаване през стени граничещи с външен въздух U=0,40 W/m2K

една Стена от тухла еденичка с дебелина на стената 1 метър има топлопроводимост 0,491W/mK /това съм го взел от сайта на керамат,на други сайтове го дават и по голям -0,7W/mK /, и за да покрие наредба 7 трябва да е с дебелина 1,2275 метра

стена от тухла четворка с дебелина на стената 1 метър има топлопроводимост 0,366W/mK и за да покрие наредба 7 трябва да е с дебелина 0,915 метра

мултипор-а с дебелина 1 метър има топлопроводимост 0,043W/mK и за да покрие наредба 7 трябва да е с дебелина 0,1075 метра /10 сантиметра/

стиропор с дебелина на стената има топлороводимост 0,03W/mK и за да покрие наредба 7 трябва да е с дебелина 0,075 метра /7,5 сантиметра/

а за по нагледно вижте този сайт https://toploizolacia.eu/vidove.htm
V1978 - специалист
"мултипор-а с дебелина 1 метър има топлопроводимост 0,043W/mK и за да покрие наредба 7 трябва да е с дебелина 0,1075 метра /10 сантиметра/"

Тоест, мултипор с дебелина 10см би трябвало да е достатъчен в комбинация с каквито и да е тухли, защото почти покрива изискванията самостоятелно?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16

Тема "Строеж на къща от нулата - актуални въпроси/отговори/цени за 2020г." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: