Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,трябва да взема керемиди,които са по леки припципно се бях ориентирал към Тондах,някой има ли впечатление от тази марка Tejas Borja?
mitko8103 - напреднал
Здравей,
И аз съм в подобни колебания, но гледам че няма запознати по въпроса.
Доколкото зная Тондах са като еталон за керемиди на нашия пазар, докато Tejas Borja не са познати на пазара и мисля че няма да получиш мнение по темата. Позанимавах се да проуча Tejas Borja, производител със 120 годишна история в Испания, който доста набляга в иновацийте и мисля че качеството ще е на ниво но трябва някой от по запознатите да го потвърди. Видях техни керемиди от плоския модел изглеждаха доста добре изпипани.
Ще помоле ако някой е по запознат по темата да даде повече информация.
Благодаря.
Аз говорих с дамата им представител и каза,че била свидетел изпитанията с размразяване замразявяне и наистина били хубави ама всичкото е само на приказки...даже вече се замислям и за модел на брамак атика антик, той горе долу е цената на тондаха и поне винаги ще ги има налични ,като килограми разликата е минимална със ХЛ керемидите на тондах..
preslav - майстор
ср мар 25, 2020 10:51 pmТони1 написа:
Аз говорих с дамата им представител и каза,че била свидетел изпитанията с размразяване замразявяне и наистина били хубави ама всичкото е само на приказки...даже вече се замислям и за модел на брамак атика антик, той горе долу е цената на тондаха и поне винаги ще ги има налични ,като килограми разликата е минимална със ХЛ керемидите на тондах..
Не съм се включвал в темата защото останах с впечатление, че изборът е вече направен - или едните или другите.
Щом все още се оглеждаш за предложения ще ти препоръчам да не пренебрегваш варианта метални керемиди.
Аз лично нищо не съм решил като цяло разглеждам абсолютно всички материали и марки.Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
preslav - майстор
съб мар 28, 2020 12:02 pmТони1 написа:
Аз лично нищо не съм решил като цяло разглеждам абсолютно всички материали и марки.Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
Това е заблудата на доста хора - "тропат" сандвич-панелите, ламаринените керемиди не са по-шумни от което и да е друго покривно покритие.
шоп - майстор
съб мар 28, 2020 12:02 pmТони1 написа:
Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
При положение, че е обитаемо ще има и сериозно количество топлоизолация. да кажем 20-30 см минимум.
Ватата освен ТИ е и шумоизолация. Имам мансарден етаж с 40-60см вата и метални керемиди. Шума идва единствено от покривните прозорци, но да си призная е много приятен шум.
Язък,че напрасках целия покрив със 14 и 16 греди,но като задълбочих не изглеждат никак лош вариант...
кои марки са хубави от металните Линдаб?Има ли нещо специфично с този вид керемиди например вече поръчах 3 ролки билна лента на тондах предполагам пак ще се ползва?
preslav - майстор
съб мар 28, 2020 11:43 pmТони1 написа:
Язък,че напрасках целия покрив със 14 и 16 греди,но като задълбочих не изглеждат никак лош вариант...
кои марки са хубави от металните Линдаб?Има ли нещо специфично с този вид керемиди например вече поръчах 3 ролки билна лента на тондах предполагам пак ще се ползва?
Моите са линдабски - идват като система (всичко необходимо за покривното покритие, до най-малкия детайл). Твоите ролки ще продадеш ако решиш да ползваш Линдаб.

Тема "Керемиди Tejas Borja или Тондах" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: