Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Тони1 - напреднал
Здравейте,трябва да взема керемиди,които са по леки припципно се бях ориентирал към Тондах,някой има ли впечатление от тази марка Tejas Borja?
mitko8103 - напреднал
Здравей,
И аз съм в подобни колебания, но гледам че няма запознати по въпроса.
Доколкото зная Тондах са като еталон за керемиди на нашия пазар, докато Tejas Borja не са познати на пазара и мисля че няма да получиш мнение по темата. Позанимавах се да проуча Tejas Borja, производител със 120 годишна история в Испания, който доста набляга в иновацийте и мисля че качеството ще е на ниво но трябва някой от по запознатите да го потвърди. Видях техни керемиди от плоския модел изглеждаха доста добре изпипани.
Ще помоле ако някой е по запознат по темата да даде повече информация.
Благодаря.
Тони1 - напреднал
Аз говорих с дамата им представител и каза,че била свидетел изпитанията с размразяване замразявяне и наистина били хубави ама всичкото е само на приказки...даже вече се замислям и за модел на брамак атика антик, той горе долу е цената на тондаха и поне винаги ще ги има налични ,като килограми разликата е минимална със ХЛ керемидите на тондах..
preslav - майстор
ср мар 25, 2020 10:51 pmТони1 написа:
Аз говорих с дамата им представител и каза,че била свидетел изпитанията с размразяване замразявяне и наистина били хубави ама всичкото е само на приказки...даже вече се замислям и за модел на брамак атика антик, той горе долу е цената на тондаха и поне винаги ще ги има налични ,като килограми разликата е минимална със ХЛ керемидите на тондах..
Не съм се включвал в темата защото останах с впечатление, че изборът е вече направен - или едните или другите.
Щом все още се оглеждаш за предложения ще ти препоръчам да не пренебрегваш варианта метални керемиди.
Тони1 - напреднал
Аз лично нищо не съм решил като цяло разглеждам абсолютно всички материали и марки.Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
preslav - майстор
съб мар 28, 2020 12:02 pmТони1 написа:
Аз лично нищо не съм решил като цяло разглеждам абсолютно всички материали и марки.Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
Това е заблудата на доста хора - "тропат" сандвич-панелите, ламаринените керемиди не са по-шумни от което и да е друго покривно покритие.
шоп - майстор
съб мар 28, 2020 12:02 pmТони1 написа:
Подпокривното помещение ще е обитаемо и ламаринен покрив при дъжд си мисля,че доста ще е дискомфортно?
При положение, че е обитаемо ще има и сериозно количество топлоизолация. да кажем 20-30 см минимум.
Ватата освен ТИ е и шумоизолация. Имам мансарден етаж с 40-60см вата и метални керемиди. Шума идва единствено от покривните прозорци, но да си призная е много приятен шум.
Тони1 - напреднал
Язък,че напрасках целия покрив със 14 и 16 греди,но като задълбочих не изглеждат никак лош вариант...
кои марки са хубави от металните Линдаб?Има ли нещо специфично с този вид керемиди например вече поръчах 3 ролки билна лента на тондах предполагам пак ще се ползва?
preslav - майстор
съб мар 28, 2020 11:43 pmТони1 написа:
Язък,че напрасках целия покрив със 14 и 16 греди,но като задълбочих не изглеждат никак лош вариант...
кои марки са хубави от металните Линдаб?Има ли нещо специфично с този вид керемиди например вече поръчах 3 ролки билна лента на тондах предполагам пак ще се ползва?
Моите са линдабски - идват като система (всичко необходимо за покривното покритие, до най-малкия детайл). Твоите ролки ще продадеш ако решиш да ползваш Линдаб.
Доволни ли сте от Lindab? Защото ние се двоумим между тях и Alutitan Ice Pur?

Тема "Керемиди Tejas Borja или Тондах" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: