• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
zaksofon - специалист
пет мар 13, 2020 12:40 amschuldiner написа:
Еееемииии, таблет с интернет, вързан към колоните, те пък насочени къде требе. Работи!

Аз съм първият гражданин в махлата. Не питай! Преди пет години много грозно ме обраха. И куче имах, и камера... Нищо не стана, затова отидох и набих магазинера в съседство. Охранители, полиция ... голям цирк. Ама се разчу. Четири години спокойствие. Миналата пролет пак го набих /измина давността от предното/ - пак сотаджии, полиция и на тролея до сутринта, плюс протоколи да не правя вече така, щото и пред охранителните камери, разбираш ли. Ама не заключвам вкъщи, нито колата на паркинга и не се притеснявам. И като кажа на комшията да накара кучето да не лае, то не лае. А това с килохерците е да се забавляваме с детето - влече го физиката нещо.
Тц, Тц... Хем куче и хем камера и "нищо не стана", т.е. не хванаха извършителя ли? А защо се е наложило да биеш магазинера? Подозираш, че е той ли (може би, защото няма как да заобиколи и камерата и кучето ако е друг)? Интересувам се, щото и аз имам 4 камери и куче, но слава Богу, не са ме обирали. А моите камери ги сложих заради два мангала, с които потрошихме един денонощен в града...т.е. - те го потрошиха, защото не им стигна боя. После ги осъдиха и влязоха на топло, но жената се притесни, че ще отмъщават ... аз мисля че голямата PTZ-ка, точно на входа, респектира много добре.
Това с колоните ще го направя, може ли да пратиш линк към емулатора, който ползваш? Благодаря!
schuldiner - майстор
На камерата има субект, само докато е пред портата. Не мога да насоча по-добре, щото ще снимам и спалнята на комшията. Сега камерата не е на входа, там крадец винаги си крие муцуната. Та, не се вижда как влиза, не се разпознава по лице, то дори не съм 100% сигурен, че циганин, ама наоколо имаше строежи и по дрехите поне мяза... Полицията още по телефона ми обясни какви са шансовете - само ако някой вече задържан и бит за друго си признае. Пък да върне нещо...стари инструменти, фактът, че съм прецакан боли повече.
Магазинерът беше свестен, уж. Ама нали ги знаеш кварталните пиянки, дето висят на по патронче? Като навсякъде, обаче до моята врата. На всичкото отгоре не са едни и същи местни, мъкнат се нови откъде ли не. Говорех човешки с тях, остави, че виждат кога влизаш/излизаш и какво носиш, поне да не пикаят дето им падне... на стената все едно говориш. Викам му на пича да си стяга хората - като излезели от магазина не били негов проблем. Е, аз пък не смогвам. Затуй намерих си повод да се скараме, изчаках формално да изтърве една псувня по адрес моя роднина и газ. Ефектът е че се разчува много и някак си успявам да извлека полза от гадната ситуация. Ама е до време. И трети път едва ли ще има, а и се притеснявам да не ми спретнат същия номер и на мен /то няма за какво, ама по принцип/.
BLUEPUPIL - майстор
И аз опитах една подобна „саморазправа“. Какъвто съм кибритлия и с помощта на солидни дози адреналин, нещата се оплескаха, доста.
И после, няколко месеца ме въртяха в американското посолство и отказваха да ми издадат виза.

Положението си е хайдушко „отсекаде“!
  • 1
  • 2

Тема "Как да изолирам къщата от външен шум?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: