• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Virtex - майстор
12см е дебелината, 'правена' долна арматура + електрозаваръчна мрежа за горна армировка.

Плочата е направена, но все пак ми беше интересно - някои от нововъведенията в сферата не стигнаха до моят проект.

Поне nautilus33 прави нещата с актуална информация :)
nautilus33 - майстор
Опитвам се доколкото мога. Лошото е, че нещата се позабавят, тъй като няма филц в целия град, и ще има нова доставка евентуално края на идната седмица. Надявам се, не е проблем, след като колоните вече са отлети. Дали ще трябва да се добавя нещо за по-добра спойка между колоните и гредите или няма смисъл?
BLUEPUPIL - майстор
С телена четка махаш циментовото „мляко“ от повърхността и заливаш.
nautilus33 - майстор
Ще опитам, макар че мисля, че ще ми е почти невъзможно. Арматурата за колоните и гредите е навързана и кофража за гредите е поставен, и почти не мога да си провра ръката през арматурата за да бръкна и изчистя. Но ще се помъча. Благодаря.
savagebs - специалист
никой не каза нещо за пожарна аларма+ 2 спринклера на тавана , няма да е въобще скъпо спрямо тази плоча и даже и бетонна плоча да удари мисля че пак е добре да помисли за пръскалки
иначе аз за за почистване на боклука от кофража ползвах прахосмукачка, ръчна духалка, и маркуч с вода
водоструйката дали няма да свърши работа за циментовото мляко
nautilus33 - майстор
Днес наредихме кофражните платна за горната плоча, и ако утре е добро времето, ще почна с арматурата. Само да попитам,- понеже ми казаха да намажа платната с отработено масло, понеже са ползвани преди и има полепнал бетон по тях, но се сетих, че като стъпвам върху арматурата впоследствие, маслото ще я нацапа и не знам как ще хване бетонът към арматурата на местата, които са има допир с маслото. Та, има ли друг вариант. Чудех се да взема едно парче найлон и да го поставя върху платната и тогава да почна да връзвам арматурата. Или не е удачен вариант?
BLUEPUPIL - майстор
При изцяло намазан с двигателно масло армировъчен прът от гладка стомана A1, „сцеплението“ между бетона и армировката намалява с около 25-30% за бетон С20.

Найлона, понякога обича да се набира!
nautilus33 - майстор
В такъв случай, кое е по-добрия вариант? Прътите със сигурност няма да се намажат изцяло, най-вероятно само отдолу и то на места, защото ще положа преди това платмасови дистанционери за арматура, за да ги вдигна на 2см от платната.
naster - майстор
На нашата къща кофражът се използва няколко пъти от стъпките буквално до горните греди, преди да се накове в/у ребрата. Нищо не е мазано с масло. Аз съм чувал за кофражно, но не и практиката с отработено.
Virtex - майстор
ср май 27, 2020 7:18 amnautilus33 написа:
В такъв случай, кое е по-добрия вариант? Прътите със сигурност няма да се намажат изцяло, най-вероятно само отдолу и то на места, защото ще положа преди това платмасови дистанционери за арматура, за да ги вдигна на 2см от платната.
Ползвах найлон където се налагаше (иначе кофражният шперплат нямаше нужда от обработка, но не беше приложим навсякъде). Но както каза BLUEPUPIL, за да се избегне този ефект с набирането използвах малки скоби като за такер, за да се захване найлона без да има движение.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Изливане на под и плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: