Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
Ами тъй кажи! Първо питаш как да запълниш, после за бетон... подведох се, че сам ще го правиш и търсиш идеи.
А то си пишело зидария, остана да кажеш каква тухла, каква ширина, каква мазилка. Аз например не мога да отговоря на какъв разтвор се зида, захваща ли се за колоната, имали превръзки на етажните плочи ... всичко това са детайли и въпроси към проектанта, не може своеволно да се променя. И през цялото време ме гложди къде е топлоизолацията. Накрая ако ще се облича със стиропор, всичко предходно става тъпо като задание.
Аз ще предположа, че зидарията е обикновена тухла 12 см, връзката към колоната е хастар /варов разтвор/, има превръзки на етажните плочи, мазилката е циментопясъчна и остава за финиш с циментова шпакловка, тогава оформянето на петоъгълника става с шаблон, изтеглян на шейна. Това, ако намериш мазач, трябва да му е ясно като техника.
valentino76bs - майстор
Така със зидария е тъпо и трудно(не съм забелязал да пише в проекта как да се изпълни) и стеничката която върви нагоре по колоната за дограмата става тънка. Тухлата за зида е 25 см като има разстояние 10 см зад колоната.Така трябва да се зарязва тухлата ,че да може да обгърне колоната .Дават един ред тухли от долу по периферията където стъпва дограмата.Ще има стиропор 8 см отвън.
schuldiner - майстор
Офф, баси проектанта! Това ми звучи като проект от 1989-та.
Не се карай с него, няма полза, ама питай кротко що не го направите окачена конструкция, примерно циментфазер и да напълните с фасадна вата. Фазерът с една шпакловка + фасаген е супер за финиш. И ще стане право и здраво, а със зидарията и стиропора, освен че ще е мъка, рискуваш да се изкриви.
Един вид помоли да промени проекта, щото "не мога да намеря кой да го иззида".
valentino76bs - майстор
89 недей ме разсмива,то по това време пък и сега нещо различно от трансформатор с покрив не съм виждал.То вече е готово няма какво да променя :)
Ще видя какво ще измисля,или там който ще го прави.Благодаря за съветите!
А за иззидването има кой ама аз неща по този начин.

Тема "Допълване на колони." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: