Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naistor - специалист
Имам ел. кабел от къщата, който идва в HDPE гофрирана двупластова ф 50 м, която трябва да напъхам в ПВЦ ВиК тръба ф50, която влиза в съд за вода 3м3.
Единия проблем е, че гофрата влиза само в началото на вик тръбата, защото там е уширението и после спира, но това предполагам мога да го нагрея с пистолет и да го промуша, защото ми се иска гофрата да стигне чак до самия съд евентуално.
Но по-важното ми е как да направя водоплътна връзката между гофрата каналната тръба? Знаете ли подходящ вид лепило, течна пластмаса или нещо подобно?

Благодаря предварително!
шоп - майстор
Има спец термо шлауфки с които се херметизират кабели на потопяеми помпи, но за размер ф 50 едва ли има.

Затова препоръчвам самовулканизираща се лента тип БИШОП.
kr1100 - майстор
нед юни 07, 2020 12:22 pmшоп написа:
Има спец термо шлауфки с които се херметизират кабели на потопяеми помпи, но за размер ф 50 едва ли има.
Затова препоръчвам самовулканизираща се лента тип БИШОП.
Има и с по-голям диаметър. Има и на по 1 м дължина с лепилен слой отвътре.
Бишоп е пълно с ментета - да гледа шпулата на която е навита лентата. Ако е бяла - китайско менте. На истинския е картонена шпула с надпис Bishop. Визирам W 962 и 963. 969 не е стока , а и е рядко срещан.
Има и заливаеми муфи с полиуретанова 2 компонентна смола -кабелите с работят и във и под вода .
шоп - майстор
нед юни 07, 2020 6:01 pmkr1100 написа:

Има и с по-голям диаметър. Има и на по 1 м дължина с лепилен слой отвътре.
Щом има такива, да взима подходящата и да нагрява с пистолета за горещ въздух:-)
zz_stefanov - майстор
Как искаш да напъхаш гофрата в PVC'то като са им равни диаметрите (поне както си написал).
Не е много ясно с какво се бориш.
Ако е потопяема помпа, пътя е обратен, нейният кабел е желателно да излезе от мокрият обем и връзките да са извън него.
Отделно свързването на двете ти тръби ще докара влажния въздух до къщата.
kr1100 - майстор
пон юни 08, 2020 7:14 amшоп написа:
нед юни 07, 2020 6:01 pmkr1100 написа:

Има и с по-голям диаметър. Има и на по 1 м дължина с лепилен слой отвътре.
Щом има такива, да взима подходящата и да нагрява с пистолета за горещ въздух:-)
Не помня вече работи от преди 10г и повече години , но съм работил с термосвиваем шл. с лепилен слой SK 5-115 / не помня на колко се свиваше. Имаше и термосв. ръкавици / влиза дебел кабел излиза 1;2;3;4 с по- тънко сечение. Ползвал съм и техни заливаеми муфи.
naistor - специалист
пон юни 08, 2020 7:34 amzz_stefanov написа:
Как искаш да напъхаш гофрата в PVC'то като са им равни диаметрите (поне както си написал).
Не е много ясно с какво се бориш.
Ако е потопяема помпа, пътя е обратен, нейният кабел е желателно да излезе от мокрият обем и връзките да са извън него.
Отделно свързването на двете ти тръби ще докара влажния въздух до къщата.
Аз вече съм ги напъхал - ВиК ф50 е с муфа накрая и нали е по-широка, та гофрата влиза доколкото е уширението, после продължава (с малко нагряване с пистолет), защото ф50 вик е всъщност редукция от ф110 вик пвц, което влиза в съда с вода. И просто реших гофрата да я изкарам направо до съда, защото и в нея има и водач и така ми изглежда добре. Остава ми само да направя връзката на гофрата ф50 с пвж ф50 водоплътна и да заравям.

Тема "Водоплътна връзка гофра с пвц" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: