• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
ср юни 17, 2020 2:27 pmnaster написа:
Много е странно това за ЧЕЗ. Реално прехвърлянето на собствеността не е обвързано със строеж. Вие имате задължение да си прехвърлите партидите с промяна на собствеността - не виждам с какъв аргумент го отказват. След това, в проекта за РС, част електро, се "нагласява" плана спрямо разполагаемата мощност. При нас е 6кВата монофазна.
Реших, че не ми се занимава с тях. Имам старата партида и това е. Като взема виза почвам вече с договорите и т.н. Засега няма смисъл да хабя нерви мисля.
BLUEPUPIL - майстор
вт юни 16, 2020 11:48 pmkivanov написа:
София, в. з. Малинова долина до Бистришко шосе.
Поздравления!
Източната част на Витошката яка
е най-хубавато място в цялата
софийска котловина!
kivanov - специалист
ср юни 17, 2020 4:15 pmBLUEPUPIL написа:
вт юни 16, 2020 11:48 pmkivanov написа:
София, в. з. Малинова долина до Бистришко шосе.
Поздравления!
Източната част на Витошката яка
е най-хубавато място в цялата
софийска котловина!
Благодаря. И на мен ми харесва. Аз съм в по-ниската част, но е хубаво.

Оказа, се че ще сменят водопровода.... от утре и след това асфалт. Ще се опитам да организирам навитите за канализация. Днеска ще говоря с комшиите.
kivanov - специалист
чет юни 18, 2020 6:50 pmkivanov написа:
ср юни 17, 2020 4:15 pmBLUEPUPIL написа:
вт юни 16, 2020 11:48 pmkivanov написа:
София, в. з. Малинова долина до Бистришко шосе.
Поздравления!
Източната част на Витошката яка
е най-хубавато място в цялата
софийска котловина!
Благодаря. И на мен ми харесва. Аз съм в по-ниската част, но е хубаво.

Оказа, се че ще сменят водопровода.... от утре и след това асфалт. Ще се опитам да организирам навитите за канализация. Днеска ще говоря с комшиите.
Идната седмица ще подменят водопровода. Ще видя има ли как да положа тръба, в която доставичците да си прекарат оптиката.
kivanov - специалист
Все още почиствам дървета и т.н. Голяма е джунгла. Не очаквах. Почти е подменена тръбата на софийска вода. Оказа, че имам оптика на стълба пред мен, но ще изчакам още малко с прекарването на интернета. Говорих с едно архитектурно студио и за къща 400 квадрата (320 + 80/90 басейн) - 20 000лв. По-бутикови са, но пак ми се струва скъпичко.
naster - майстор
Красотата е в очите на виждащия: и за мен са много, за някои са малко... Проектът във всичките му части по документи за РС, но освен за него плащате и за естетика - какъв стил сгради са проектирали досега, харесват ли Ви... каква иновация ще предложат за нискоенергиен дизайн, ако се вълнувате от това... колко ще се презастрахова техникът в конструкцията и колко ще Ви струва, че се работи "на конвейер"... все размисли на глас, нищо конкретно.
kivanov - специалист
пон юли 06, 2020 5:43 pmnaster написа:
Красотата е в очите на виждащия: и за мен са много, за някои са малко... Проектът във всичките му части по документи за РС, но освен за него плащате и за естетика - какъв стил сгради са проектирали досега, харесват ли Ви... каква иновация ще предложат за нискоенергиен дизайн, ако се вълнувате от това... колко ще се презастрахова техникът в конструкцията и колко ще Ви струва, че се работи "на конвейер"... все размисли на глас, нищо конкретно.
Това са и моите размисли също. Не искам да спестя от това, но и не искам да съм в облаците с идеи. Не работят на конвейр и това ми харесва, НО при средна цена 12000 тяхната оферта си е бая отгоре. Ще мисля. Искам да преслушам повече архитекти докато получа усещането, че правя точен избор :)
Руди - майстор
Не знам какви изисквания има към проектирането,
но смятам, че за стандартно изпълнение цената
би могла да е четирицифрена, под 10х лева.
За двойно повече пари ще трябва да получите екстри
от рода на "пасивна къща", "умен дом", фотоволтаична
централа, видеонаблюдение с отдалечен достъп,
интериорен дизайн...
Ако проектът съдържа повечето от тези елементи, трябва
да се има предвид, че и цената на изпълнението ще
се различава от стандартната с подобно съотношение.
naster - майстор
вт юли 07, 2020 12:57 amkivanov написа:
Искам да преслушам повече архитекти докато получа усещането, че правя точен избор :)
Единственият точен избор би бил възможен, ако знаете точно какво искате, и най-вече: какви са последиците от това. Всяко решение носи след себе си предимства и компромиси... за добро или лошо.
BLUEPUPIL - майстор
За такива пари, проектанската работа,
ще трябва да е на доста високо ниво.
Като например конструктивната част да
„вкара“ в проекта най-добрият тип плоча:



Прикачен файл:
90-K.jpg
90-K.jpg (42.96 KиБ) Видяна 3038 пъти


Прикачен файл:
78-K.png


Прикачен файл:
98-K.jpg
98-K.jpg (89.89 KиБ) Видяна 3026 пъти



Прикачен файл:
99-K.jpg




:feuer: :prost:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: