• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
50г.
kivanov - специалист
пон май 15, 2023 11:05 pmradius написа:
50г.
50г. ми стигат (ако съм дълголетник) :-D
resistbody - майстор
вт май 16, 2023 1:18 pmkivanov написа:
пон май 15, 2023 11:05 pmradius написа:
50г.
50г. ми стигат (ако съм дълголетник) :-D
Какво викали полякините по морето, българите строят като че ще живеят 200 години, а еб@т все едно ще умрат утре :D
schuldiner - майстор
вт май 16, 2023 1:18 pmkivanov написа:
пон май 15, 2023 11:05 pmradius написа:
50г.
50г. ми стигат (ако съм дълголетник) :-D
350 г. ми звучат по-добре, плюс две-три бири :-D

Това малко увеличение на дебелината теоретично удвоява живота на мембраната. Поначало EPDM не старее много-много, но тънкият е заплашен от механични повреди. Казвал съм вече нееднократно, когато започнахме с изолациите, каучуковите мембрани бяха по 3 и 4 мм двуслойни. Ама на цена бяха десеторно по-скъпи от останалите материали и база за сравнение нямаше...
kivanov - специалист
вт май 16, 2023 8:43 pmresistbody написа:
Какво викали полякините по морето, българите строят като че ще живеят 200 години, а еб@т все едно ще умрат утре :D
Е те тоя лаф ми е нон стоп в главата. Особено като избирам нещо по-скъпо щото уж е за моята си къща.
ср май 17, 2023 7:10 amschuldiner написа:
350 г. ми звучат по-добре, плюс две-три бири :-D

Това малко увеличение на дебелината теоретично удвоява живота на мембраната. Поначало EPDM не старее много-много, но тънкият е заплашен от механични повреди. Казвал съм вече нееднократно, когато започнахме с изолациите, каучуковите мембрани бяха по 3 и 4 мм двуслойни. Ама на цена бяха десеторно по-скъпи от останалите материали и база за сравнение нямаше...
Ай дано. Ще е супер да прочета тоя пост след 200 години в денят, в който сменям EPDM :) Точно заради механичните повреди реших да мина на малко по-дебел. Дано не са пари на вятъра.
kivanov - специалист
Готови са новите ОВК сметки с променена изолация, с точните данни от прозорците и т.н.

Отопление: 18,2kW (14kW къща + 4,2kW помещението на басейна). При 24 градуса на повечето помещения и - 12 градуса външна.
Охлаждане: 15,6kW без помещението на басейна (вероянто ще сложа и там нещо 2-3kW)

Изображение

Обмислям сега как да конвертирам това в техника:
Вариант 1:
16kW - за къщата без помощението на басейна (трябват ми 14kW) - маркова :-D термопомпа + конвектори за охлаждане
16kW - за помещението на басейна и водата - GREE например

Вариант 2:
Като 1, но с VRF за къщата и пак евтина термопомпа за басейна.

Вариант 3:
VRF за всичко, но не знам дали с изходяща вода 35 градуса мога да поддържам водата в басейна на 28-30 градуса.
resistbody - майстор
Виж системите с възможност на директно изпарение, примерно Samsung TDM .. за охлаждане директното е доста по-добре от водни конвектори... и цените са приемливи..
kivanov - специалист
Не съм писал от известно време и основната причина е скапаното време.

На 21.05.2023 направих една суха тренировка в офиса
Изображение

На 08.06.2023 с помощта на багер и мотика започнахме да разширавяме и чистим изкопа.
Изображение

Изображение

Изображение

На 14.06.2023 започнахме да мажем фасадата.
Изображение

Изображение

След това дойдоха супер скапаните дъждове и нещата резко си е*аха майката.
Тук водата е около 60см.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук изкопът е по-дълбок заради техническото на басейна и дълбочината на водата е 1,1м.
Изображение

В басейна имаше към 25см вода(около 7 кубика).
Изображение

В техническото имаше към 70см вода.

С помпа, която работеше при дебит 1.3 кубика на час източих водата от изкопа за 46 часа ~ 60 кубика вода. Басейнът и техническото имаха общо към 15 кубика.

От цялата работа кофти нещата са:
1. 3 дни не се реботеше, но си отиваха по 100+ лв. на ден за трифазен агрегат.
2. Докато се мъчех да изкарам маркучите на улицата паднах в изкопа и болката е малка ама срамът е голям :) Все още трудно клякам :-D

Днес освен, че работеха по мазилката също мазаха с битум.
Изображение

Утре (21.06.2023) трябва да приключат с мазането на цялата къща и ще снимам.
Баш Майсторо - специалист
Браво! Много хубаво става, новото си е ново и здраво. На една снимка не ми е ясно, но може би не виждам добре, все едно замазката е по - дебела от полочата или целта е такава? Успех и на пред!
Dessie - специалист
Оххх, с тия дъждове мухлясахме и ръждясахме, а за дъжда от миналата сряда и четвъртък изобщо ме ми се говори….още по-тъпото е, че почти няма ден без валежи и постоянно нещо се премества във времето напред заради тях…..
Защо захранваш помпите с агрегат? Нямаш ли времянка?
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: