• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
вт юни 20, 2023 11:09 pmБаш Майсторо написа:
Браво! Много хубаво става, новото си е ново и здраво. На една снимка не ми е ясно, но може би не виждам добре, все едно замазката е по - дебела от полочата или целта е такава? Успех и на пред!
Мерси :) Коя е снимката? Може би причината е някоя крива стена/плоча.
ср юни 21, 2023 6:53 amDessie написа:
Защо захранваш помпите с агрегат? Нямаш ли времянка?
Аз си имам ток (от преди строежа) и го ползвам за всичко, но машината за мазане има нужда от трифазно захранване.
Dessie - специалист
Аха, машината я пропуснах…. Ама пак - не ти ли е трифазно временното? При мен е?!?
milchomi - напреднал
Би ли споделил какво ти беше съображението да поставиш този профил под дограмата? Четох из форума, че е добре на това място да има изолационен материал с товароносимост, като Итонг 700 (600)? Но като знам колко е тежък стъкплопакетът а и факта, че има подвижна конструкция отгоре също ме кара и аз да мисля за метална рамка.

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (38.29 KиБ) Видяна 1184 пъти
kivanov - специалист
ср юни 21, 2023 2:32 pmDessie написа:
Аха, машината я пропуснах…. Ама пак - не ти ли е трифазно временното? При мен е?!?
Аз нямам временно. Ще отида да питам дали няма да ми включат, защото за мазането вътре ще е отврат да плащам за агрегат.
ср юни 21, 2023 3:52 pmmilchomi написа:
Би ли споделил какво ти беше съображението да поставиш този профил под дограмата? Четох из форума, че е добре на това място да има изолационен материал с товароносимост, като Итонг 700 (600)? Но като знам колко е тежък стъкплопакетът а и факта, че има подвижна конструкция отгоре също ме кара и аз да мисля за метална рамка.
Изискването за поставяне на плъзгането е да бъде така (черна каса). Предполагам, че е свързано с нивелиране и тегло на стъклопакета. Стъклата са около 300-400кг на бройка :) Имам същата черна каса и при плъзгането към верандата.
Dessie - специалист
ср юни 21, 2023 4:54 pmkivanov написа:
ср юни 21, 2023 2:32 pmDessie написа:
Аха, машината я пропуснах…. Ама пак - не ти ли е трифазно временното? При мен е?!?
Аз нямам временно. Ще отида да питам дали няма да ми включат, защото за мазането вътре ще е отврат да плащам за агрегат.
Засилвай се, защото предполагам, че ще те прекарат по стандартната процедура - питане за мощност ( 10 дни май беше) -> предварителен договор ( 30 дни) -> временна партида ( при мен беше около 3 месеца), аааа да и пари ще ти искат :-)
kivanov - специалист
ср юни 21, 2023 5:34 pmDessie написа:
ср юни 21, 2023 4:54 pmkivanov написа:
ср юни 21, 2023 2:32 pmDessie написа:
Аха, машината я пропуснах…. Ама пак - не ти ли е трифазно временното? При мен е?!?
Аз нямам временно. Ще отида да питам дали няма да ми включат, защото за мазането вътре ще е отврат да плащам за агрегат.
Засилвай се, защото предполагам, че ще те прекарат по стандартната процедура - питане за мощност ( 10 дни май беше) -> предварителен договор ( 30 дни) -> временна партида ( при мен беше около 3 месеца), аааа да и пари ще ти искат :-)
Аз принципно в предварителния договор (подписан миналата година) си имам точка, че ще ми закачат 15kW трифазен строителен, НО никога не дойдоха :) Трябва да разгледам какво се случва :)
schuldiner - майстор
ср юни 21, 2023 4:54 pmkivanov написа:


Би ли споделил какво ти беше съображението да поставиш този профил под дограмата? Четох из форума, че е добре на това място да има изолационен материал с товароносимост, като Итонг 700 (600)? Но като знам колко е тежък стъкплопакетът а и факта, че има подвижна конструкция отгоре също ме кара и аз да мисля за метална рамка.
Изискването за поставяне на плъзгането е да бъде така (черна каса). Предполагам, че е свързано с нивелиране и тегло на стъклопакета. Стъклата са около 300-400кг на бройка :) Имам същата черна каса и при плъзгането към верандата.
[/quote]

Не ми искат такова. При мен е дървена греда 10х10, анкерирана в бетона и отгоре и 5х10, захванато с винтове. Общо 4 джама 2,40 на 2 м.
kivanov - специалист
чет юни 22, 2023 12:12 amschuldiner написа:
Не ми искат такова. При мен е дървена греда 10х10, анкерирана в бетона и отгоре и 5х10, захванато с винтове. Общо 4 джама 2,40 на 2 м.
Предполагам, че зависи от фирмата изпълнител. Нямам идея. Напоследък бая се напрегнах и малко ми е писнало :)
nikolov333 - майстор
вт юни 20, 2023 9:47 pmkivanov написа:
Не съм писал от известно време и основната причина е скапаното време.


След това дойдоха супер скапаните дъждове и нещата резко си е*аха майката.
Тук водата е около 60см.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук изкопът е по-дълбок заради техническото на басейна и дълбочината на водата е 1,1м.
Изображение

В басейна имаше към 25см вода(около 7 кубика).
Изображение

В техническото имаше към 70см вода.

С помпа, която работеше при дебит 1.3 кубика на час източих водата от изкопа за 46 часа ~ 60 кубика вода. Басейнът и техническото имаха общо към 15 кубика.

От цялата работа кофти нещата са:
1. 3 дни не се реботеше, но си отиваха по 100+ лв. на ден за трифазен агрегат.
2. Докато се мъчех да изкарам маркучите на улицата паднах в изкопа и болката е малка ама срамът е голям :) Все още трудно клякам :-D

Не мога да не кажа " КАЗАХ ЛИ ТИ ЗА ДРЕНАЖ?" ... 8-[ :drinkers:
BLUEPUPIL - майстор
Няма страшно, основите са преоразмерени.
За такива случай (тип разкош) винаги
препоръчвам да кажете на колегата да се
„цели“ в 1кг/см2.
Би трябвало при „гьол“+умерен земетръс+
не много сбита глина да се появят само
„приемливи“ пукнатини в мазилката.
„Пълзенето“ на влагата е друга история!
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: