• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
milchomi - напреднал
Правил ли си нещо по вентилация в къщата или ще си отваряш прозореца за проветряване?
kivanov - специалист
пет ное 18, 2022 2:33 pmmilchomi написа:
Правил ли си нещо по вентилация в къщата или ще си отваряш прозореца за проветряване?
Привет, с новия проект за ОВК ще имам и рекуператор и на него ще разчитам и за вентилацията. Надявам се да мога да сложа и филтри за да не влиза смрад.
resistbody - майстор
пет ное 18, 2022 4:25 pmkivanov написа:
пет ное 18, 2022 2:33 pmmilchomi написа:
Правил ли си нещо по вентилация в къщата или ще си отваряш прозореца за проветряване?
Привет, с новия проект за ОВК ще имам и рекуператор и на него ще разчитам и за вентилацията. Надявам се да мога да сложа и филтри за да не влиза смрад.
Към какъв рекуператор си се насочил...
kivanov - специалист
пет ное 18, 2022 8:28 pmresistbody написа:
пет ное 18, 2022 4:25 pmkivanov написа:
пет ное 18, 2022 2:33 pmmilchomi написа:
Правил ли си нещо по вентилация в къщата или ще си отваряш прозореца за проветряване?
Привет, с новия проект за ОВК ще имам и рекуператор и на него ще разчитам и за вентилацията. Надявам се да мога да сложа и филтри за да не влиза смрад.
Към какъв рекуператор си се насочил...
Още не съм стигнал до него. Събирам идеи. Според мен ще е ERV тип.
kivanov - специалист
Малко бях изоставил качването на снимки :)
Армировка от 04.11.2021
Изображение
Изображение

На 05.11.2021 изляха плочата и два дни след това поснимах :)
Изображение
Изображение
Изображение

Започнаха с декофрирането на бордовете от предишното изливане на бетон.
Изображение

Реших да направя няколко снимки покрай основите на басейна:
Изображение
Изображение
Изображение

Получих разрешение да махна тези борчета. Багера им изпотроши корените. Удоволствието ми струваше 1400лв, но беше изпълнено перфектно. Сега стана голо, а и другите борове се клатят повече и може би ще ги махам.
Изображение

Веднага след плочата започнаха с армировката на вертикалите.
Изображение

Изляхме вертикалите на 26.11.2022. С водоплътен бетон и ситна фракция приключихме пейката на басейна и всички бетонови работи там.
Изображение
На снимката не се вижда, но сложихме поцинкована мрежа. По-късно ще опиша какво и защо.

След изливането на вертикалите започнаха да декофрират ниската част на плочата на първия етаж. Това стана 30 дни след изливането на бетона.
Изображение
Директно махнаха и платната и т.н., защото над нея няма да има нищо и няма нужда да подпираме.

На 22 ден започнаха да декофрират плочата и да я подпират докато работят по следващата.
Изображение

Изображение

Днес бяха декофрирали всички вертикали и започнаха с кофража за покривната плоча :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Обещаха до неделя 04.12.2022 да направят кофража, защото пък аз обещах да организирам барбекю за бригадата тогава :)

Оглеждаме се да започнем със зидането възможно най-скоро. Тухлите са Porotherm thermo 25.

Покривът на басейна ще се забави, защото конструкторът каза, че можем да декофрираме конзолните участъци на плочата след като изминат 25 дни от изливането на покривната плоча. Носят се една друга :)
kanevg - специалист
Гледам бетона след декофриране, много груб и има доста шупли?Не вибрират както трябва ли, бандовете ли са много износени, не мога да разбера.
Предполагам после ще има някакво покритие, но все пак е редно да се старят повече.
resistbody - майстор
Да попитам, някой който разбира може да каже или да питаш проектанта си... на 1 и 2-ра снимка се вижда че правите вертикал - бетонна стена(шайба) но под нея има само 1 колона която идва от долу ? При мен тези стени вървят от стъпката до последната плоча...
Dessie - специалист
@resistbody - нещо насадено е това като гледам, макар, че ми се вижда доста голямо. Имам такива насадени колони в проекта - крепят навеса на втория етаж и отдолу оплетката отива към една греда с един особен арматурен детайл, мога да снимам после, че тъкмо ги кофрират, ама нека Краси каже как е при него

@kivanov - след тухлите и дограмата каква ще е последователността при теб?
kivanov - специалист
ср ное 30, 2022 9:06 pmkanevg написа:
Гледам бетона след декофриране, много груб и има доста шупли?Не вибрират както трябва ли, бандовете ли са много износени, не мога да разбера.
Предполагам после ще има някакво покритие, но все пак е редно да се старят повече.
Кофти бетона е заради един метален кофраж. Иначе е добре. Ще снимам плочите и другите вертикали. Има в каква посока да подобрят нещата, но това е положението.
ср ное 30, 2022 9:09 pmresistbody написа:
Да попитам, някой който разбира може да каже или да питаш проектанта си... на 1 и 2-ра снимка се вижда че правите вертикал - бетонна стена(шайба) но под нея има само 1 колона която идва от долу ? При мен тези стени вървят от стъпката до последната плоча...
Стандартно винаги вървят от стъпката до последната плоча, но при мен заради архитектурата се налагат подобни неща. Имам доста скрити греди и т.н.
чет дек 01, 2022 10:53 amDessie написа:
@resistbody - нещо насадено е това като гледам, макар, че ми се вижда доста голямо. Имам такива насадени колони в проекта - крепят навеса на втория етаж и отдолу оплетката отива към една греда с един особен арматурен детайл, мога да снимам после, че тъкмо ги кофрират, ама нека Краси каже как е при него

@kivanov - след тухлите и дограмата каква ще е последователността при теб?
След тухлите първо ще измажат къщата с вароциментова мазилка(трябва да диша) и мрежа. След това ще сложат дограмата и март/април според времето ще слагаме фасадата. След това ще мажа вътре вероятно. Купих си влагоуловител, а и вентилируемата фасада помага много за съхненето. Предполагам, че ме питаш, защото се чудиш как ще съхне, ако първо изолираш, а после мажеш вътре.
skostadinov - специалист
Обикновено съм чувал от майсторите, а и от баща ми, че с мокрите процеси се тръгва от вътре на вън. Тоест слагаш дограмата и после вътре мазилки по стените, замаски и след това вече като изсъхне отвън, почваш фасадата. Но то вече материали всякакви, технологии всякакви, машинарии всякакви, така че процесите могат да се въртят и по други схеми предполагам.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: