• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
пет май 27, 2022 12:21 amBLUEPUPIL написа:
вт май 24, 2022 12:46 pmkivanov написа:
Локацията му е супер. Хем изглежда диво,
но е на 7мин от входа на Ринг Мол
На югозапад от Ринг мола- Симеоново
или на югоизток от Икеа- Бистришко шосе
и нагоре Бункера или пък около лифта?
Баш тук е:
https://www.google.bg/maps/place/42%C2% ... 23.3598109
kivanov - специалист
Подписах договора с ЕРП Запад (ЧЕЗ). Няма да правя трафопост :)

Предоставена мощност - 39.3kw
Присъединяване мощност - 47.2kw

Цена:
1 част - 2316,00лв. с ДДС :!:
2 част - “се определя след изготвяне на екзекутивната документация на съоръженията за присъединяване” :rolleyes:

Кметът отказа да разреши октриване на площадката, защото иска бетон в/у трошляка :)
Dessie - специалист
пон май 30, 2022 7:35 pmkivanov написа:
Подписах договора с ЕРП Запад (ЧЕЗ). Няма да правя трафопост :)

Предоставена мощност - 39.3kw
Присъединяване мощност - 47.2kw

Цена:
1 част - 2316,00лв. с ДДС :!:
2 част - “се определя след изготвяне на екзекутивната документация на съоръженията за присъединяване” :rolleyes:

Кметът отказа да разреши октриване на площадката, защото иска бетон в/у трошляка :)
Мдаа, и аз лях бетон за измивното - чак тръбата за отвеждане на водата ме разпитваха къде отивала :-)

Енергото са те одрали добре като за старт….
skostadinov - специалист
пон май 30, 2022 8:12 pmDessie написа:

Мдаа, и аз лях бетон за измивното - чак тръбата за отвеждане на водата ме разпитваха къде отивала :-)
[/qoute]

След строежа какво го правиш този бетон? Разбиване и изхвърляне?
пон май 30, 2022 8:12 pmDessie написа:
Енергото са те одрали добре като за старт….
На фона на това, че му бяха предписали изграждане на трафопост (ако не ме лъже паметта) , тази сума си е капка в океана :)
kivanov - специалист
пон май 30, 2022 8:12 pmDessie написа:
Мдаа, и аз лях бетон за измивното - чак тръбата за отвеждане на водата ме разпитваха къде отивала :-)

Енергото са те одрали добре като за старт….
На мен ми направиха "компромис" да не ме питат. Трябваше да отговоря в стил Христо Стоичков, защото естественият ми наклон е към улицата ;)

Основната цена я знаех, но тази втората компонента нямам идея каква ще е ;)
пон май 30, 2022 8:51 pmskostadinov написа:
На фона на това, че му бяха предписали изграждане на трафопост (ако не ме лъже паметта) , тази сума си е капка в океана :)
Ако трябваше да правя трафопост можеше да го докарам на плюс (едно врабче ми подсказа как), но не ми се искаше да им давам 3х3 от парцела.

Малко снимки от системата ми за видеонаблюдение :)

Изображение

Изображение
resistbody - майстор
Ей големи изисквания при вас... ама при толкова народ, ако всеки прави каквото му е кеф ще стане шоу... аз си мислех че безплатния ОВОС дето го искат при нас е глупост :D... пък заустване на измивна площадка към канала ще е още по-голяма глупост..
Моето видеонаблюдение гледа навън към пътя само и нямам към обекта.. щях да слагам тея дни ама не остава време...

Един съвет от мен, гледай да не се бърза за да не правиш нещо два пъти.. мисля че нямаш зор да се нанасяш, но строителите бързат да вземат парата.. вчера разбрах за един тип дето наскоро му разглеждах проекта за съвет(ще видим дали ме е послушал, че кенефната тръба му минаваше зад дивана в хола) и вече преправяли ел. инсталация, че я направили с гъза си... и то същия човек дето я е осрал и пак му платил...
Dessie - специалист
Ам, сигурно ще прозвуча лаишки, ама за какво ти е видеонаблюдение на строежа? Тия прожектори само при движение ли включват или са със сензор за мрак? Питам, защото приятел ми препоръча да слагам камери и да ги наблюдавам, дали работели?!? То ясно, че не им се работи, ама….
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 31, 2022 6:46 amDessie написа:
Ам, сигурно ще прозвуча лаишки, ама за какво ти е видеонаблюдение на строежа? Тия прожектори само при движение ли включват или са със сензор за мрак? Питам, защото приятел ми препоръча да слагам камери и да ги наблюдавам, дали работели?!? То ясно, че не им се работи, ама….
Когато има наблюдение, са по-съвестни. Психология. Пък и псуват срещу камерата, което смъква напрежението. Пак психология. Но трябва и да им се напомня
schuldiner - майстор
За охрана са си супер - височко, само дето са им достъпни кабелаците.
За следене на работата забравете. Ако е да се документира строежът, ОК. Ама точно на втория ден на никой не му пука от камерите. На мързеливия и некадърния му е много по-лесно да ти обяснява как л@йната, дето е забъркал, са всъщност екстракачество, а ти нищо не разбираш.

ПП На сегашния обект жената ми звъни да пита ходили ли сме на работа, камерите отчели движение, но нямало запис. Ми как да има, демонтирали сме антената - не че пречи, а да не я повредим :-D
kivanov - специалист
вт май 31, 2022 12:12 amresistbody написа:
Един съвет от мен, гледай да не се бърза за да не правиш нещо два пъти.. мисля че нямаш зор да се нанасяш, но строителите бързат да вземат парата.. вчера разбрах за един тип дето наскоро му разглеждах проекта за съвет(ще видим дали ме е послушал, че кенефната тръба му минаваше зад дивана в хола) и вече преправяли ел. инсталация, че я направили с гъза си... и то същия човек дето я е осрал и пак му платил...
Точно това и смятам да направя. Спокойно с много внимание за да няма проблеми.
вт май 31, 2022 6:46 amDessie написа:
Ам, сигурно ще прозвуча лаишки, ама за какво ти е видеонаблюдение на строежа? Тия прожектори само при движение ли включват или са със сензор за мрак? Питам, защото приятел ми препоръча да слагам камери и да ги наблюдавам, дали работели?!? То ясно, че не им се работи, ама….
Прожекторите могат да се пускат по всякакъв график (изгрев/залез, час от/до и т.н.), но също така и ръчно. Дали работят не зависи от камерите, а от шефа им. Той зависи от парите, които му давам :)
вт май 31, 2022 6:49 amn_a написа:
Когато има наблюдение, са по-съвестни. Психология. Пък и псуват срещу камерата, което смъква напрежението. Пак психология. Но трябва и да им се напомня
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ще направя компилация с псувни :D
вт май 31, 2022 7:36 amschuldiner написа:
За охрана са си супер - височко, само дето са им достъпни кабелаците.
За следене на работата забравете. Ако е да се документира строежът, ОК. Ама точно на втория ден на никой не му пука от камерите. На мързеливия и некадърния му е много по-лесно да ти обяснява как л@йната, дето е забъркал, са всъщност екстракачество, а ти нищо не разбираш.

ПП На сегашния обект жената ми звъни да пита ходили ли сме на работа, камерите отчели движение, но нямало запис. Ми как да има, демонтирали сме антената - не че пречи, а да не я повредим :-D
Всичко това е мое дело и дори някой да разне кабелите ще знам какво е станало, защото записвам на място видеото. Имам си аларма и всичко е вързано с нета :) Най-важното е да документирам строежа и в същото време да спра най-обикновените "аз ще си взема 2-3 кофи пясък, защото ми трябва малко" :)
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: