• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
Краси - това са цени с материали, нали? Имаш ли големи (2-3 см) отклонения зид/бетон?!?
nelina_london - специалист
Ако това са реалните цени в момента... :shock:
Преди 3г. И гипсовата и вароциментовата ни я изпълниха на 5 лв/м2 за труд и още толкова ни излезе материала (700м2 стени) .
За два дни съм подготвила собственоръчно бетона .На единия ден рязах кофражните планки и ги запечатвах с химия, на втория ударих бетонконтакт с валяка .Оказа се ,че ме бива в скъпоплатената работа ,по твоя ценоразпис .
Ясно ми е ,че трудно се попада на читав изпълнител и това определя цените .
Краси, имаш ли снимка на ъгловия прозорец от близо ,че ми е интересно от кой тип е сглобката на стъклата в ъгъла ?
Dessie - специалист
Аз не посмях да кажа сначале, но цената ми се вижда висока. Затова попитах дали има големи кухини за запълване… таваните всички ли ще са на картон, че ако не, и обема ми се струва малък….
kivanov - специалист
съб мар 25, 2023 7:39 amnelina_london написа:
Ако това са реалните цени в момента... :shock:
Преди 3г. И гипсовата и вароциментовата ни я изпълниха на 5 лв/м2 за труд и още толкова ни излезе материала (700м2 стени) .
За два дни съм подготвила собственоръчно бетона .На единия ден рязах кофражните планки и ги запечатвах с химия, на втория ударих бетонконтакт с валяка .Оказа се ,че ме бива в скъпоплатената работа ,по твоя ценоразпис .
Ясно ми е ,че трудно се попада на читав изпълнител и това определя цените .
Краси, имаш ли снимка на ъгловия прозорец от близо ,че ми е интересно от кой тип е сглобката на стъклата в ъгъла ?
Нямам близка снимка, но ще направя. Още имат да работят по ъгъла, но е с лепене. Няма профил.
съб мар 25, 2023 7:50 amDessie написа:
Аз не посмях да кажа сначале, но цената ми се вижда висока. Затова попитах дали има големи кухини за запълване… таваните всички ли ще са на картон, че ако не, и обема ми се струва малък….
Аз като гледам цените в нета ми се струва ок, но може и аз да не съм прав. Няма значение дебелини и т.н. строителят да се оправя. Неговите хора са го направили криво и толкова. Ще поогледам пак, но не знам има ли смисъл, ако дойде някой и иска по-малко пари, но пък ще иска повече за кривините или пък ще се налага аз да къртя бетон и т.н. Това е цената с минимум моя занимавка.

В събота и неделя сложих колонките(100х600х3мм). Довечера ще слагам пуренита.
Изображение

Изображение

:-D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цялата процедура се оказа малко по-голям чанч, отколкото очаквах.
kivanov - специалист
В "Аксес Новело" (доставчика на пуренит) работят много готини хора. Сутринта в 10 ми дадоха ток, поставка и т.н. за да резна листа пуренит на две, че да го събера в колата. Вечерта го нарязахме (опит :-D )и го хванах със самонарезни винтове за винкела. Преди месец си купих гайковерт и без него щеше да е голяма мъка навиването :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега по късна доба отивам да намацам местата с отрязани железа от кофража с грунд и да сложа малко пяна до пуренита и стената. :) Имам нужда от 36 часово денонощие :)
MamaMy - майстор
И що ти беше тая изгъзица пуренит? Тази същата работа щеше да я свърши парче фибран залепен с пяна. :roll:
kivanov - специалист
пон мар 27, 2023 11:04 pmMamaMy написа:
И що ти беше тая изгъзица пуренит? Тази същата работа щеше да я свърши парче фибран залепен с пяна. :roll:
Просто правя разлика между "така се прави" и "и това става" :-D Всеки луд с номера си :lol:
radius - майстор
Фибрана е двойно по-изолиращ, макар и по-мек, нещо изтървах нишката защо се ползва този материал и железните профили.
skostadinov - специалист
вт мар 28, 2023 12:24 amradius написа:
Фибрана е двойно по-изолиращ, макар и по-мек, нещо изтървах нишката защо се ползва този материал и железните профили.
Металния профил му го изискват от фирмата която ще монтира гаражната врата.
kivanov - специалист
вт мар 28, 2023 9:50 amskostadinov написа:
вт мар 28, 2023 12:24 amradius написа:
Фибрана е двойно по-изолиращ, макар и по-мек, нещо изтървах нишката защо се ползва този материал и железните профили.
Металния профил му го изискват от фирмата която ще монтира гаражната врата.
От фирмата, която УЖ щеше да ми монтира вратата тази седмица. :)
вт мар 28, 2023 12:24 amradius написа:
Фибрана е двойно по-изолиращ, макар и по-мек, нещо изтървах нишката защо се ползва този материал и железните профили.
Общо взето всички искат да се хванат за нещо твърдо. :-D XPS-a е мек и като го натегнеш се мачка/чупи и т.н.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: