• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
пет мар 31, 2023 6:14 amDessie написа:
ср мар 29, 2023 7:49 pmkivanov написа:
вт мар 28, 2023 5:57 pmD.Kalchev написа:
Не бях чувал за пуренит досега. Добре изглежда като изолация върху металния профил. Как стои въпросът с полагане на мазилка върху него?
Утре ще го мажат с вароциментова мазилка. Ще им напомня да му сложат мрежа.

@kivanov - само гаража ли ще измазват? Това заради гаражната врата? От Новоферм ми поставиха същото условие, а аз исках да затварям…. Сега си имам метална времянка :-) и представителната си стои в склада им…
Не помня дали беше условие за монтажа, но така става по-добре. Ще мажа само стената с вратата. Ще кача снимки. При мен вратата се монтира от Стилодоорс, но процесът се управлява от фирмата за фасадата.
Dessie - специалист
При мен ще измазват всичко вътре наведнъж, реших, че няма смисъл да го правят на парче, но при мен от Новоферм поставиха условието да е измазано, за да можели да си нивелират вратата и да не и напълнят релсите с мазилка….

Кога ще я започват фасадата?
kivanov - специалист
пет мар 31, 2023 9:36 amDessie написа:
При мен ще измазват всичко вътре наведнъж, реших, че няма смисъл да го правят на парче, но при мен от Новоферм поставиха условието да е измазано, за да можели да си нивелират вратата и да не и напълнят релсите с мазилка….

Кога ще я започват фасадата?
"да не и напълнят релсите с мазилка" май беше и аргументът при мен. Ще мажа само едната стена, защото не съм прекарал кабели и т.н. Фасадата средата на май месец я почват и ще я правят 2 месеца(защото изпуснах графика за моя обект и ще го правят малко на парче,но не е проблем). :-D
Ал_ - специалист
Дано случите на монтажници. На мен ми се наложи да разглобявам и монтирам наново.
kivanov - специалист
Напоследък правихме малки неща, защото времето е скапано. Използвах го за да направя малка почивка насам-натам и сега със свежи сили продължаваме :)
Чакам да доставяте термoпанелите и изолацията за покрива на басейна. Трябва да са тук на 10.06.2023.
Ето я офертата за покривите:
Изображение

Малко да намалеят дъждовете и започваме хидроизолацията и бетона за верандата.

С гаражната врата стана голям цирк. Монтираха я и се оказа, че е трябвало и отгоре да се сложи метална греда с пуренит и се наложи да я демонтират :) Понеже ми писна се скарахме с доставчика и сега за негова сметка ще достави и монтира гредата. Одраха една от секциите и чакаме новата.
radko87 - помощник
Гледам че имаш седяш/скрит улук от шперплат и дървена коснтрукция. Сигурен ли си, че го искаш т'ва чудо? Мен лично ми се виждат като някаква архитектурна изгъзица и като потенциално място за вечни проблеми. При мен беше също проектирано по този начин, но аз реших да го заменя с конвенционален улук(в момента в който осъзнах какво всъщност е) и омилостивих архитекта с малко повече вентилирана фасада от лиственица и разни други дреболии.
kivanov - специалист
пон май 08, 2023 10:22 pmradko87 написа:
Гледам че имаш седяш/скрит улук от шперплат и дървена коснтрукция. Сигурен ли си, че го искаш т'ва чудо? Мен лично ми се виждат като някаква архитектурна изгъзица и като потенциално място за вечни проблеми. При мен беше също проектирано по този начин, но аз реших да го заменя с конвенционален улук(в момента в който осъзнах какво всъщност е) и омилостивих архитекта с малко повече вентилирана фасада от лиственица и разни други дреболии.
Можеш ли да кажеш какви са потенциалните проблеми? (не съм се замислял по темата, защото ми харесва визуално).
resistbody - майстор
Дайте да го видим тоя детайл за който говорите... аз няколко пъти съм коментирал по планове където за естетика на фасадата пускат водостоци и ВиК канали през хола зад дивана...
schuldiner - майстор
Седящият улук наистина е предизвикателство - то и по цената за труд в офертата се вижда :-D
В градска среда от архитектурна гледна точка е недопустимо висенето на стреха/улук над тротоар. Не се спазва на 100%, естествено, но е пример за добра или лоша архитектура.
Ще ми е интересно и на мен какъв детайл е задал проектантът, че последният коментиран тук откровено беше посбъркан... С линейни отводнители примерно няма да стане, те са за градини и паркинг.

viewtopic.php?f=20&t=69831&p=1129650&hi ... B#p1129639
kivanov - специалист
вт май 09, 2023 12:14 amresistbody написа:
Дайте да го видим тоя детайл за който говорите... аз няколко пъти съм коментирал по планове където за естетика на фасадата пускат водостоци и ВиК канали през хола зад дивана...
вт май 09, 2023 7:09 amschuldiner написа:
Седящият улук наистина е предизвикателство - то и по цената за труд в офертата се вижда :-D
В градска среда от архитектурна гледна точка е недопустимо висенето на стреха/улук над тротоар. Не се спазва на 100%, естествено, но е пример за добра или лоша архитектура.
Ще ми е интересно и на мен какъв детайл е задал проектантът, че последният коментиран тук откровено беше посбъркан... С линейни отводнители примерно няма да стане, те са за градини и паркинг.
Детайлът идва от арх. Ще видя да го взема, защото си говореше директно с изпълнителя. Това им е намсикой обект заедно, а и изпълнителя е хвален от всички хора, с които е работил.

Днес пристигнаха панелите.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: