• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dessie - специалист
Краси - благодаря за снимката на улука! Нещо подобно ми се въртеше в главата, но при мен ще го изкарам от борда :-)

Така ли ми се струва, ама на първия ред зидария в спалнята има чупка?
kivanov - специалист
чет яну 26, 2023 4:41 pmDessie написа:
Краси - благодаря за снимката на улука! Нещо подобно ми се въртеше в главата, но при мен ще го изкарам от борда :-)

Така ли ми се струва, ама на първия ред зидария в спалнята има чупка?
Какъв наклон ще имаш, ако е през борда? :?

Ако говориш за инвеститорската спалня, не няма чупка. Там ще има вертикален бетонен пояс, защото стената е от 12см тухли и е много дълга и висока и трябват 2 такива за да е по-сигурно.

Ще кача и план на зидариите на втория етаж.
nelina_london - специалист
Много е красиво всичко ! И мога да го кажа още на груб строеж ,представям си после :wink:
Dessie - специалист
чет яну 26, 2023 5:00 pmkivanov написа:
Какъв наклон ще имаш, ако е през борда? :?

Ако говориш за инвеститорската спалня, не няма чупка. Там ще има вертикален бетонен пояс, защото стената е от 12см тухли и е много дълга и висока и трябват 2 такива за да е по-сигурно.

Ще кача и план на зидариите на втория етаж.
Наклон ще има колкото са “изкривили” плочата :-) в момента покрива ми е почти басейн, защото навсякъде е барикадиран с борд висок 60 см. Има и два отвора за вертикали, които още са с кофража и той стои по-високо, опция е и там да го пусна. В понеделник ще го мисля…
За спалнята… Ей за това имах предвид, все едно нещо е повдигнало отдолу 3-та и 4-та тухла
Прикачен файл:
2AC04761-BC28-45D9-B05D-E0742E1F4DA4.jpeg
kivanov - специалист
чет яну 26, 2023 6:15 pmnelina_london написа:
Много е красиво всичко ! И мога да го кажа още на груб строеж ,представям си после :wink:
Благодаря. Ще се постарая да не разочаровам никого :-D Не си спомням вашето разположение, но какви са размерите на родителската ви спалня?
чет яну 26, 2023 6:57 pmDessie написа:
Наклон ще има колкото са “изкривили” плочата :-) в момента покрива ми е почти басейн, защото навсякъде е барикадиран с борд висок 60 см. Има и два отвора за вертикали, които още са с кофража и той стои по-високо, опция е и там да го пусна. В понеделник ще го мисля…
При мен е същото. Имах доста запушени дупки с кофраж, но течеше от тях. С теслата и много мерак (и после мускулна треска) отворих повечето и ги запуших с пяна, а на един оставих само улука.
чет яну 26, 2023 6:57 pmDessie написа:
За спалнята… Ей за това имах предвид, все едно нещо е повдигнало отдолу 3-та и 4-та тухла
2AC04761-BC28-45D9-B05D-E0742E1F4DA4.jpeg
Мисля, че нещо снимката лъже. Утре ще снимам пак, ако се сетя. Дори да е криво не е проблем.
nelina_london - специалист
Снимките от телефона често кривят измамно .Снимала към няколко пъти нашия покрив от разстояние и винаги изглежда вдлъбнат в средата .

Нашата спалня не е от големите ,но не е и малка .На живо обаче изглежда доста по-голяма ,защото , там където е пунктира , има стоманобетонна билна греда и в тази си част стаята е с височина 340 см .
Прикачен файл:
Screenshot_20230126_231824_OneDrive.jpg
resistbody - майстор
@nelina_london

Кво не е голяма, 22кв и къртиш с 9кв баня.. моята е 21+4 баня и мисех че е голяма :D
skostadinov - специалист
чет яну 26, 2023 11:38 pmresistbody написа:
@nelina_london

Кво не е голяма, 22кв и къртиш с 9кв баня.. моята е 21+4 баня и мисех че е голяма :D
Динко, не се учудвай. Хората имат различни възприятия, различно усещане за комфорт и т.н. За мен 22м2 спалня е идеална. Баня обаче 9м2 си е доста голяма за мен, но това е моето разбиране. При мен род. спалня е малко над 19м2 но в това влиза и гардероб (отказахме се от гардеробна). Банята е малко над 6м2.
radius - майстор
Когато се правят широкоъгълни снимки кривенето е най-голямо. Предполагам случая е такъв, не вярвам кривината да е реална.
nelina_london - специалист
Няма да ви показвам другата баня ,тогава ,щом тази е голяма :-D
За мен , бе важно да избягам от усещането за баня ,т.е. да има минимално плочки .Вратите на баните са винаги отворени и искам да са едно цяло .Абе...дизайнер съм ,все пак :)
И все пак ,имах за заемане цялата Северна част на къщата с бани ,дрешници ,перално ..
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: