• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
чет окт 20, 2022 1:00 amresistbody написа:
Хич да не ти пука, пак кавам че не схващам идеята им за дренажите.. от над 20 години вкъщи има малък 7 кубиков рибарник... изпълнен с технология от преди 30-40 години.. първия етаж е кота -1.40 камък и няма проблеми.. имаше ама бяха от другаде... не от "басейна"...
И аз си мисля, че трябва да сме малко по-оптмистично настроени ;)
чет окт 20, 2022 8:55 amnikolov333 написа:
Абе то да не става, че тогава е кофти да правиш дренаж при готови пътеки и озеленяване.. :|
Така е, но при мен е почти невъзможно да правя дренаж.
чет окт 20, 2022 2:29 pmn_a написа:
АКО нещо се случи с хидроизолацията, НедайБоже, ще имате вечно накисната къща
Това е така, но какво може да се случи с хидроизолацията?
Dessie - специалист
пет окт 21, 2022 9:09 amkivanov написа:

чет окт 20, 2022 2:29 pmn_a написа:
АКО нещо се случи с хидроизолацията, НедайБоже, ще имате вечно накисната къща
Това е така, но какво може да се случи с хидроизолацията?
Охааа, много неща могат да и се случат на хидроизолацията, ама няма смисъл сега….тоя дерт го брах и аз - дали е хубава, дали ще я положат така както трябва, оглеждах, четох….Ми в крайна сметка нещата са “Правя каквото мога, пък да става каквото ще!” . Всеки взима решения на момента според обстановката и те са най-добрите в текущата ситуация. Може от гледната точка на времето са се установи, че е било грешка, но към момента на взимане на решение, то е било най-доброто, според ситуацията…така, че щом технологично не е ок в момента, то това е. Заложил си на бетони и хидро, търсил си други варианти… значи всичко е ок!
nikolov333 - майстор
Всичко е преходно и тленно.. :-D
П.П.Виж ми подписа.. :cool:
kivanov - специалист
пет окт 21, 2022 9:50 amDessie написа:
Охааа, много неща могат да и се случат на хидроизолацията, ама няма смисъл сега….тоя дерт го брах и аз - дали е хубава, дали ще я положат така както трябва, оглеждах, четох….Ми в крайна сметка нещата са “Правя каквото мога, пък да става каквото ще!” . Всеки взима решения на момента според обстановката и те са най-добрите в текущата ситуация. Може от гледната точка на времето са се установи, че е било грешка, но към момента на взимане на решение, то е било най-доброто, според ситуацията…така, че щом технологично не е ок в момента, то това е. Заложил си на бетони и хидро, търсил си други варианти… значи всичко е ок!
Така е. Ще видим.
пет окт 21, 2022 10:03 amnikolov333 написа:
Всичко е преходно и тленно.. :-D
П.П.Виж ми подписа.. :cool:
Май подписа описва всичко.

След като положим тръбите и излеем бетона в басейна (имам доливки и т.н.) Ще направим един тест с вода. Ще го напълним и ще видим от къде през бетона ще тече и се запълва с едни смоли. Ако не тече ще е добър знак ;)
kivanov - специалист
Малко снимки от последните дни. Работи се без почивни дни.
Изображение

Изображение

Изображение

Ниската част от първата плоча е излята.
Изображение

Изображение

Изображение

Сложихме тръбите и скимерите в басейна. В петък 04.11.2022 ще леем цялата плоча :)
skostadinov - специалист
Браво Краси! Друго си е вече като се излезе от земята и всичко започва да добива форма.
Късмет и хубаво време пожелавам.
vladtod - специалист
Имам усещането , че в басейна ще се влиза от терасата на първия етаж, какви размери е ?
kivanov - специалист
чет ное 03, 2022 8:13 amskostadinov написа:
Браво Краси! Друго си е вече като се излезе от земята и всичко започва да добива форма.
Късмет и хубаво време пожелавам.
Като се излезе от земята и финансово е по-спокойно :-D Мерси. Стискам палци и при теб да се движат нещата с добра скорост.
чет ное 03, 2022 8:28 amvladtod написа:
Имам усещането , че в басейна ще се влиза от терасата на първия етаж, какви размери е ?
Басейнът е част от къщата и се влиза през коридор или през верандата. Водното огледало е 12х3 метра, а зоната за плуване е 12х2.55 метра.

Днес работят 10 човека. Пада голямо арматурстване :D
BLUEPUPIL - майстор
Като е готова, снимай арматурата около колоната.
Там е слабото място на безгредовата плоча.
kivanov - специалист
чет ное 03, 2022 1:18 pmBLUEPUPIL написа:
Като е готова, снимай арматурата около колоната.
Там е слабото място на безгредовата плоча.
Ще снимам, но при мен има греди и скрити греди. Просто са в периферията.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: