• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burkov - специалист
Цените са от миналата годината, но при мен сондирах на 65 кинта на метъра. Фирмата е голяма и работят в цялата страна. Мога да дам контакт на лично ако искате.
kivanov - специалист
вт апр 26, 2022 4:18 pmburkov написа:
Цените са от миналата годината, но при мен сондирах на 65 кинта на метъра. Фирмата е голяма и работят в цялата страна. Мога да дам контакт на лично ако искате.
Интересно. Ще е много полезно, ако споделите контактите.
resistbody - майстор
вт апр 26, 2022 2:26 pmkivanov написа:
Ако всичко е наред ще паркирам EQS 450+ до зарядната станция :)
От сърце ти го пожелавам, аз само до електрическо колело го докарах, хахаха не че ми трябва друго за нашия град..
kivanov - специалист
вт апр 26, 2022 9:36 pmresistbody написа:
вт апр 26, 2022 2:26 pmkivanov написа:
Ако всичко е наред ще паркирам EQS 450+ до зарядната станция :)
От сърце ти го пожелавам, аз само до електрическо колело го докарах, хахаха не че ми трябва друго за нашия град..
Мерси. Аз бих бил доволен, ако градът беше малък и можех само с ел. колело да щракам ;)
kivanov - специалист
04.05.2022 - Договор със строител
04.05.2022 - Договор с надзор.

Преслушах няколко надзора (които работят по обекти на строителя). Поискаха около 7000лв. Видяха ми се много. Намерих други в нета и ще платя 3500лв. (2800лв. надзор + 500лв. енергиен сертификат + 200лв. технически паспорт).

Към офертата ще добавим едни 1000-2000лв. (според колкото тръба сложат и т.н.) за тръбите, които са в основите.

В понеделник трябва да подадем заявление за откриване на строителна площадка (Акт 2?) и 7 дни след това (ако всичко е наред) ще започнем да копаем.

Във вторник геодезистът ще сложи контур и кота 0 :)

Желязото е 20 стотинки надолу и това свали едни 6400лв от офертата. Сега ще купим 16 тона и се надявам следващите 16 тона да са и те по-надолу.

Мисля слеващите дни да взема червен спрей и да бележя всички дънери, които трябва да се извадят.
skostadinov - специалист
Браво не теб! Явно добре се движат нещата. На кой строител се спря ако не е тайна? Може и на лично, за да не го сметне някой за реклама.
ср май 04, 2022 5:21 pmkivanov написа:
Към офертата ще добавим едни 1000-2000лв. (според колкото тръба сложат и т.н.) за тръбите, които са в основите.
За какви тръби в основите става дума?
resistbody - майстор
Вероятно има предвид тръбите за ВиК, които ги няма по проект или ще се решава на място и не са в договора с изпълнителя...
Бая пара са си тръбите, моето трасе не е кой зне колко дълго и поне 500лв(едно от малкото неща което не съм водил с точност) отидоха за мръсната вода само до кота 0... все пак и трудът на ВиК е доста скъп, а аз не съм го плащал..
Вярно бързо действа при мен нещата са доста мудни, скоро ще стане 1 година от първа копка, а още сме на кофраж кота +6.00м..
kivanov - специалист
ср май 04, 2022 7:09 pmskostadinov написа:
Браво не теб! Явно добре се движат нещата. На кой строител се спря ако не е тайна? Може и на лично, за да не го сметне някой за реклама.
ср май 04, 2022 5:21 pmkivanov написа:
Към офертата ще добавим едни 1000-2000лв. (според колкото тръба сложат и т.н.) за тръбите, които са в основите.
За какви тръби в основите става дума?
За ВиК тръбите става дума. Ще ти пиша за строителя разбира се. Просто не знам на този етап дали ще го хваля или псувам :)
ср май 04, 2022 10:04 pmresistbody написа:
Вероятно има предвид тръбите за ВиК, които ги няма по проект или ще се решава на място и не са в договора с изпълнителя...
Бая пара са си тръбите, моето трасе не е кой зне колко дълго и поне 500лв(едно от малкото неща което не съм водил с точност) отидоха за мръсната вода само до кота 0... все пак и трудът на ВиК е доста скъп, а аз не съм го плащал..
Вярно бързо действа при мен нещата са доста мудни, скоро ще стане 1 година от първа копка, а още сме на кофраж кота +6.00м..
Тръбите си ги има по проект, но не са в количествената сметка. Ще видим какво що ще излезе.

Аз честно казано се замотах бая по мое виждане. Просто работата и разни други неща ми отнеха фокуса за около 2-3 седмици. Забави ме и желанието да получа оферта от всички строители, за които се сетих :)

Почивните дни мисля да преместя кабела за камерите и да ги нивелирам.
kivanov - специалист
Днес забихме колчетата (бъдещите колчета за домати :D), с които очертахме контура на къщата. На 20-30см от моите измервания са :) Надзора подаде АКТ2 в общината днес.

В събота ще мине косача и след това ще маркирам всички неща, които трябва да се натоварят за извозване. Имам едно 80-100см борче, което ще пострада, ако има мераклии да го вземат ще се радвам да го подаря и да почеря бира :)
kivanov - специалист
Подготвяме строителната площадка. Общината иска да види снимки, че всичко е изпълнено по проект ПБЗ.

Изображение

Изображение
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: