• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
Правя тема, в която ще публикувам какво се случва покрай "Парцел -> Къща -> Дом" проекта. Надявам се да е полезно за всички и да събера идеи.

Статус:
хх.05.2020 - Геоложко проучване на почвата в парцела - 1440лв с ДДС. Имам пълния доклад вече
26.05.2020 - Собственик на парцела. 1200 квадрата и незаконна постройка 35кв.м. ЗП. Газ/Ток/Вода/Шано канал.
28.05.2020 - Отказ на ЧЕЗ да прехвърлят партидата, защото постройката я няма в нотариалния акт. Как преди това са прекарали тока е загадка. Старите собственици няма да я закриват.
04.06.2020 - Комбинирана скица - 90лв.
хх.06.2020 - Ще отида в Софийска вода да се прехвърля партидата.
хх.06.2020 - Премахване на дърветата и т.н. преди да отида за оценка на зеленината.
16.06.2020 - Звънях на 2ма архитекта препоръчани от евентуалния строител
moimoimoi - майстор
Тия от ЧЕЗ са същите амеби като тия от ЕВН.
Много тънко ти намекват че трябва да си откриеш нова временна партида, естествено може и така да си останеш с партида на старите собственици.
при мен evn искат да закрия две партиди по 15киловата всяка и да си открия нова,която струва 2300лв
kivanov - специалист
вт юни 16, 2020 10:26 pmmoimoimoi написа:
Тия от ЧЕЗ са същите амеби като тия от ЕВН.
Много тънко ти намекват че трябва да си откриеш нова временна партида, естествено може и така да си останеш с партида на старите собственици.
при мен evn искат да закрия две партиди по 15киловата всяка и да си открия нова,която струва 2300лв
Много са силни билките в твоя район и EVN яко ги употребяват :-D
kivanov - специалист
вт юни 16, 2020 11:46 pmBLUEPUPIL написа:
Къде е парцела?
София, в. з. Малинова долина до Бистришко шосе.
naster - майстор
И ние имахме малка постройка в имота, която не фигурираше в НА, само нещо за прехвърляне на имота с всичките му приращения и подобрения. Не може ли да се позовете на този текст. Имаше я обаче в кадастъра и скицата.
kivanov - специалист
ср юни 17, 2020 7:08 amnaster написа:
Човек с багер в София ли?
Такъв да му се занимава с премахване на дървета с използването на багера :)
ср юни 17, 2020 6:38 amnaster написа:
И ние имахме малка постройка в имота, която не фигурираше в НА, само нещо за прехвърляне на имота с всичките му приращения и подобрения. Не може ли да се позовете на този текст. Имаше я обаче в кадастъра и скицата.
И при мен това пишеше. "прехвърляне на имота с всичките му приращения и подобрения". Имаше и нещо на скицата, но не помня. Не е болка това. Има ток от старата партида, а и от ЧЕЗ казаха, че за строителство тази няма как да се ползва. naster Може би греша, но съм останал с впечатление, че някъде покрай Камбаните си строил?
naster - майстор
Като инвеститор - не, да го наречем като консултант. Много малко имоти там имат действително съвпадение на границите по документ за собственост спрямо скиците.
kivanov - специалист
ср юни 17, 2020 1:58 pmnaster написа:
Като инвеститор - не, да го наречем като консултант. Много малко имоти там имат действително съвпадение на границите по документ за собственост спрямо скиците.
Да, исках да купя парцела пред моя, но и той е много зле + много сложни продавачи и т.н. Моят съвпада точно (поне според комбинираната скица). Доста често се продават с констативни нотариални актове. Предложиха ми един, който беше върнат от поземлената комисия през 2000г на други хора, но тези го владеят (купили от ТКЗС) от 1968. Цирк.
naster - майстор
Много е странно това за ЧЕЗ. Реално прехвърлянето на собствеността не е обвързано със строеж. Вие имате задължение да си прехвърлите партидите с промяна на собствеността - не виждам с какъв аргумент го отказват. След това, в проекта за РС, част електро, се "нагласява" плана спрямо разполагаемата мощност. При нас е 6кВата монофазна.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: