• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
пон окт 09, 2023 9:55 pmskostadinov написа:
Браво Краси!

Става чудно! Стратегията за фокусирането в/у положителните аспекти е единственият начин да се получат нещата докрай.

Фасадата става ТОП. :partyman:
Мерси. Към стратегията добавям и хубава ракия и Jack Daniels, че иначе ще ми побелее косата :-)
пон окт 09, 2023 10:17 pmskostadinov написа:
За всичко си иска ръчички. Сам човек не става и за WC :) Така, че да са живи и здрави роднините и да помагат.
Аз избягвам да въвличам други хора в моите безумици, но с него е песен да се работи.
пон окт 09, 2023 10:17 pmskostadinov написа:
Аз защо борда е с 4см само? Предполагам си е напълно достатъчно, но все пак ми стана интересно.
4см мисля, че е достатъчно, защото това е към 6-7 XPS, а и самият борд без плочата е 40см и той играе някаква изолация мисля.
пон окт 09, 2023 10:17 pmskostadinov написа:
От външната му страна предполагам го затваря фасадата с 15см вата и LAMINAM-а.
Да, а отгоре ще има 6см PIR + шперплат + EPDM и ламарина :)

Имам още няколко метални елемента за правене и си купих електрожен в комбинация с телоподаващо. На тренировъчното желязо уж ме бива :-D
Последна промяна от kivanov на пон окт 09, 2023 10:49 pm, променено общо 1 път.
skostadinov - специалист
Я дай някоя снимка да те видим какъв си електроженист :-D
kivanov - специалист
пон окт 09, 2023 10:46 pmskostadinov написа:
Я дай някоя снимка да те видим какъв си електроженист :-D
Ще се похваля след първата кутия с електроди :D :-D
шоп - майстор
Браво, много добре се получава.
Кефя се на стойките за солари, това и танк ще издържи. 10мм дебелина :-)))))


За фотоволтаици мислиш ли?
200 м2 покрив е сериозен потенциал.

И накрая един въпрос, че не си спомням дали е коментиран. Заземяване напреви ли и ако да би ли преоръчал фирма. Искам да ми измерят едни земни в Сф.
kivanov - специалист
вт окт 10, 2023 6:10 amшоп написа:
Браво, много добре се получава.
Мерси :)
вт окт 10, 2023 6:10 amшоп написа:
Кефя се на стойките за солари, това и танк ще издържи. 10мм дебелина :-)))))
Ами направих ги такива в случай, че се наложи да спират танк по покрива или да каца хеликопер :)
вт окт 10, 2023 6:10 amшоп написа:
За фотоволтаици мислиш ли?
200 м2 покрив е сериозен потенциал.
Мисля, но дръпнах панелите за вода по-навътре за да се виждат по-малко от улицата + засенчването + моите виждания = 10-15KW
вт окт 10, 2023 6:10 amшоп написа:
И накрая един въпрос, че не си спомням дали е коментиран. Заземяване напреви ли и ако да би ли преоръчал фирма. Искам да ми измерят едни земни в Сф.
Предполагам, че говориш за гръмоотвод? Сам си пуснах кабела, защото нямаха време, но после те ще го завършват. Ще е мачта със затежняване.
skostadinov - специалист
Краси! Мълниезащита (за която се изисква гръмоотвод/мълниеприемник) е отделно от заземяването. Заземяване ще ти искат при всички положения при УВЕ. Общо взето викаш фирма и с една машинка набива поцинковани колове надолу в земята и в същото време мери съпротивлението. И така продължава докато не стигне определеното по проекта съпротивление. После от коловете се заварява поцинкована шина и се откарва до сградното ГЕРТ.

ШОП - до колкото аз знам Блитцгард ги водят едни от най-добрите в БГ. Аз лично ползвах услигите на фирма Сатурн 95. Останах доволен от свършеното и цената.
kivanov - специалист
вт окт 10, 2023 10:50 amskostadinov написа:
Краси! Мълниезащита (за която се изисква гръмоотвод/мълниеприемник) е отделно от заземяването. Заземяване ще ти искат при всички положения при УВЕ. Общо взето викаш фирма и с една машинка набива поцинковани колове надолу в земята и в същото време мери съпротивлението. И така продължава докато не стигне определеното по проекта съпротивление. После от коловете се заварява поцинкована шина и се откарва до сградното ГЕРТ.
Това го знам, но мисля, че колегата пита за друго :)
Dessie - специалист
Аз активната мълниезащита взех от Блицгард, колове и шини от друго място. Електрото ги монтира, една фирма от Банкя дойде да замери и двете заземявания - бяха впечатлени. Ако има нужда, ще драсна името на замерващата фирма по-късно, че отивам да взема хлапето от училище :-)
шоп - майстор
вт окт 10, 2023 11:16 amkivanov написа:
вт окт 10, 2023 10:50 amskostadinov написа:
Краси! Мълниезащита (за която се изисква гръмоотвод/мълниеприемник) е отделно от заземяването. Заземяване ще ти искат при всички положения при УВЕ. Общо взето викаш фирма и с една машинка набива поцинковани колове надолу в земята и в същото време мери съпротивлението. И така продължава докато не стигне определеното по проекта съпротивление. После от коловете се заварява поцинкована шина и се откарва до сградното ГЕРТ.
Това го знам, но мисля, че колегата пита за друго :)
Точно затова питах. Имам набити 6 бр поцинковани кола х 2м всеки, свързани със заварена поцинкована шина, заварките обработени....абе всичко като по учебник, но не е мерено съпротивлението.

@Dessie, ако искаш тук или на лични може да споделиш името на фирмата от Банкя.
resistbody - майстор
По София на всяка къща ли ви карат да слагате мълниезащита или по собствено желание ?
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: