• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Малко по хотелски вариант на спалните с баните, но коридора пред тях е излишен.

Прикачен файл

IMG_20210316_185047.jpg
kivanov - специалист
Аз точно от хотелския вариант искам да бягам ;)
nikolov333 - майстор
Ясно, но практичноста му е безпорна. Ако искаш да получиш нещо уникално и различно, бягането от останалото не е вариант. Трябва да се вложи много творчески подход, комбиниран с ергономичност, а това не е лесна задача.. В смисъл, че трябва да се комбинират нещата в цялото. Не става само с външен и вътрешен дизайн..
kivanov - специалист
ср мар 17, 2021 6:31 pmnikolov333 написа:
Ясно, но практичноста му е безпорна. Ако искаш да получиш нещо уникално и различно, бягането от останалото не е вариант. Трябва да се вложи много творчески подход, комбиниран с ергономичност, а това не е лесна задача.. В смисъл, че трябва да се комбинират нещата в цялото. Не става само с външен и вътрешен дизайн..
Ами ще итерираме. Това е първи вариант. Просто басейна много специфично място заема и така.
nikolov333 - майстор
Точно това имам предвид. Важното е балансирането между отделните елементи в проекта..
kivanov - специалист
Стигнахме до финален вариант (99% и ще има леки корекции)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много съм доволен от архитекта. Измъчих го доста с тъпи идеи :), които той стоически изслуша и отхвърли :)

Чакам сега специалностите и ще събирам оферти.
skostadinov - специалист
Браво колега, поздравления!
Много добре се е получило. Много модерно.

Явно и ти като мен ще уцелиш може би най-кофти момента за строеж. Всички строители са мега заети, цените са в тавана.

Ще следя с интерес как напредваш. Надявам се да споделиш как вървят и нещата с интериора.

Успех ти желая.
resistbody - майстор
Ще показвам твоята къща на тея дето ми викат еб@си читалището правиш...
Всичко е в небето, аз избързах и взех доста материали по време на голямото вдигане(даже за късмет нещо съм объркал сметките и ми останаха 1/4 от тухлите където бях предвидил за 1-ви етаж).. вече търся оферти за прозорците, без да съм излаял кота 3.15.. (2008 желязото е било по-скъпо от сега, а парите не струваха толкова тогава)
Помисли за фотоволтаични панели с тоя равен покрив...
BLUEPUPIL - майстор
Накарай ги да дадат наклони от 5%
на покривните плочи, да изчертаят
точките на водосъбиращите компоненти
и напречния профил на водосбора.
И на тази база да се развие системата
за отвеждане на дъждовните води към
канализацията.
nikolov333 - майстор
5% е бая наклон.. не знам на тая голяма площ колко ще се задигне нивото над плочата заради наклоните.. То има и модерни технологии сега, ама не са ми ясни. И аз имам едни мижави 60м2 с обратни греди над гаража и още го мисля дали да не го покрия с керемиди или да слагам мембрана.. По проект и моя е с 5-6% наклон..

Прикачен файл

покрив.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: