• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
нед фев 19, 2023 9:04 pmresistbody написа:
По принцип трябват и напречни столици, ама то ти е късо може и така да се пробват да ги монтират...
Панелите питах защото викам да не е нещо прозрачно да се чувстваш отвън...
Плътно ще е. Те панелите са широки 1 метър и стъпват точно на IPE100-то и не виждам защо са ми нужни напречни, но ще пиша като се изясни :)
BLUEPUPIL - майстор
нед фев 19, 2023 7:41 pmkivanov написа:
нед фев 19, 2023 12:16 pmBLUEPUPIL написа:
Сложено е IPE, което е икономично, но се нуждае от хоризонтално укрепване чрез ребрата срещу измятане.
Аз бих сложил HEA или HEB и ребрата отгоре, да няма нужда от квалифицирани заварчици за вертикален шев.
Аз да си призная не съм сигурен, че разбирам :) Трябва да се сложат и напречни греди ли? Над IPE100 няма как да сложа каквото и да е. Ще ми обърка котите. Мога само между тях да слагам, ако е нужно. Заварчиците казаха, че според тях ще трябва, но интересно, че конструктора не е казал нищо. Просто са през 1м и си слагам панелите на тях.
Всичко е О.К.
Исках са кажа, че по-лесно щеше да бъде, ребрата да
стъпят върху ст. греда, както върху стоманобетонната.
Тогава вмесно IPE щеше да се ползва HEA, която е
по-ниска и по широка от IPE и щяха да се запазят
котите. Така нямаше да се опасяваш от кофти
заварки.



Прикачен файл:
QW12W.jpg
kivanov - специалист
Сега вече разбрах. Можело е да се направи така и вероятно щеше да ми е по-спокойно, но вече е късно.
kivanov - специалист
В понеделник(13.03.2023) започват да мият стъклата за да подпиша акта за монтажа. Ще ми карат и ватата за цялата къща тогава. В края на март очаквам и гаражната врата.
Направих едно измерване на пода на първия етаж и имаме бая кривини. Сега и строителя ще мери за да видим кой прав и кой колко крив :)

Направих си една карта с точки и направих измерване във всяка от тях. Отне ми 2-3 часа.

Изображение
skostadinov - специалист
съб мар 11, 2023 11:43 amkivanov написа:
В понеделник(13.03.2023) започват да мият стъклата за да подпиша акта за монтажа. Ще ми карат и ватата за цялата къща тогава. В края на март очаквам и гаражната врата.
Направих едно измерване на пода на първия етаж и имаме бая кривини. Сега и строителя ще мери за да видим кой прав и кой колко крив :)

Направих си една карта с точки и направих измерване във всяка от тях. Отне ми 2-3 часа.

Изображение
Краси, пробвай да качиш снимката по някакъв друг начин, за да може да се отваря не компресираната версия при клик. Така както е поне при мен колкото и да зумна мал шанс да се види нещо. Иначе казано колко големи са отклоненията в плочата?
resistbody - майстор
Toя като го гледах се сетих за твоята инсталацация
kivanov - специалист
съб мар 11, 2023 12:31 pmskostadinov написа:
съб мар 11, 2023 11:43 amkivanov написа:
В понеделник(13.03.2023) започват да мият стъклата за да подпиша акта за монтажа. Ще ми карат и ватата за цялата къща тогава. В края на март очаквам и гаражната врата.
Направих едно измерване на пода на първия етаж и имаме бая кривини. Сега и строителя ще мери за да видим кой прав и кой колко крив :)

Направих си една карта с точки и направих измерване във всяка от тях. Отне ми 2-3 часа.
Краси, пробвай да качиш снимката по някакъв друг начин, за да може да се отваря не компресираната версия при клик. Така както е поне при мен колкото и да зумна мал шанс да се види нещо. Иначе казано колко големи са отклоненията в плочата?
Ще видя как да стане. Максималното е 5см (7см е, но това само в един ъгъл).
съб мар 11, 2023 3:39 pmresistbody написа:
Toя като го гледах се сетих за твоята инсталацация
Много е готин тоя тип. Точно неговия хардуер смятам да купя за някои неща. Прави всичко да изглежда много лесно.
kivanov - специалист
Напоследък бая свалих скоростта, защото имах и доста други неща за вършене.
Чакам оферта за покрива на басейна и покрива на къщата. Ще коригирам разни неща.
Днес (22.03.2023) ми докараха ватата за изолацията. Нямах време да чакам и втория курс.
Изображение

Изображение

Изображение

Монтираха и ъгловия прозорец
Изображение

Подмениха и повредената от падналото стъкло дограма.

Открих грешка на втория етаж (черна каса + дограма), но ще я опиша идните дни. Предстои да взема точните нива на втория етаж и да започна с поръчките на изолацията.

Събирам оферти за скеле и чакам строителят да оферира въшното измазване.
Dessie - специалист
Ехааа, 2 камиона вата….сподели за ценовото офериране като ти дадат инфо. И аз чакам оглед за покрива евентуално другата седмица…
ВиК и електро прави ли? Изтървах нещо нишката последно време…
kivanov - специалист
ср мар 22, 2023 5:38 pmDessie написа:
Ехааа, 2 камиона вата….сподели за ценовото офериране като ти дадат инфо. И аз чакам оглед за покрива евентуално другата седмица…
ВиК и електро прави ли? Изтървах нещо нишката последно време…
360 квадрата вата :roll: При мен ще са бая нещата, но ще я споделя тук. С коя фирма си говорила и какво имаш като план за покрива?

ВиК ще изчака да направя рефреш на проекта за ОВК, а електрото не съм го почвал, защото нямам готов интериор и не знам кое къде ще слагам :) Електрото сам ще правя.
Днес ми оферираха и соларна централа. Грубо казано е 2лв на ват инсталирана мощност. Трифазен хибриден on-grid инвертор и нам си колко панела.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: