• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
пет сеп 23, 2022 10:14 pmskostadinov написа:
Дали са му 550000лв без ддс за груб строеж. Виждал съм му проекта и не бих казал, че е нещо супер разчупено или модерно. Та до чехли колко ще му легне не знам...
Просто нямам думи.
Много ми се вижда, аз съм 510кв.м РЗП(ако смятам таванския етаж който не е жилищен, но с плоча)
С изолацията, дограмата, подовото, рекуператора и сума други.. до тук съм 130 000лв.. 15 тона желязо 200 кубика бетон.. остава ми покрива, но в тея пари са и керемидите и почти всичката дървения....
Е аз см друга бира, защото почти не плащам труд..
kanevg - специалист
пет сеп 23, 2022 10:14 pmskostadinov написа:
пет сеп 23, 2022 9:54 pmradius написа:
gnt69 доста повърхностно се изказа, но и ти с тоя милион малко надскочи форума! Не че не ти вярвам, даже и повече ще дадеш, но тук са други мащабите и ще има злорадство.
Ами аз да ти кажа не обичам да се изхъврлям изобщо и много силно се надявам да влезна в много по-малко от близо милион, но като гледам скорошни оферти свят ми се извива и ми настръхват косите. Така че накрая ще видим какво ще излезе. Моята къща е много семпла и проста. Строителните фирми са полудели тотално. Само за справка днес ми сподели един бивш колега. 2етажна еднофамилна къща в Банкя. 270м2 РЗП + гаражи и складови/техн. помещения 80м2 и вече там някви подпорни стени има май в повече, но арматурата му е 25 тона, бетона мисля около 360кубика, кофраж около 1000м2. Дали са му 550000лв без ддс за груб строеж. Виждал съм му проекта и не бих казал, че е нещо супер разчупено или модерно. Та до чехли колко ще му легне не знам...
Просто нямам думи.
Тези цифри са пълна лудост, за подобна къща във Варна която почвам след 2 седмици - 335м2 застроена площ, от които 63м2 мазе, на два етажа цената ми е 238 000лв- крайна цена, и имам 21 тона арматура, и 230 кубика бетон.
А аз си мислех че във Варна е скъпо :?
skostadinov - специалист
пон сеп 26, 2022 9:19 pmkanevg написа:
Тези цифри са пълна лудост, за подобна къща във Варна която почвам след 2 седмици - 335м2 застроена площ, от които 63м2 мазе, на два етажа цената ми е 238 000лв- крайна цена, и имам 21 тона арматура, и 230 кубика бетон.
А аз си мислех че във Варна е скъпо :?
Лудост та лудост. Според мен строителя не му се е занимавало и е решил да го изгони с двойна цена. И ако се излъжа супер, ако не пак супер :-D

Иначе моята квадратура е сходна като при теб, но доста по малко бетон и желязо, та ще видим и при мен какво ще покажат сметките след някой месец :)
kivanov - специалист
Малко снимки :)

от 05.09 започнаха с арматурата за колоните и кофража.
Изображение

Изображение

Изображение

Нека да има лукс :) Много желязо :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко бетон :)
Изображение

Така става като ползваш монтажна пяна :)
Изображение

И после следва
Изображение

Изображение

Изображение

И утре 01.10 (събота) ще леят басена (стени, стени на сервизно помещение и плоча над него).
kivanov - специалист
Получих и една груба оферта за VRF система с хидро кит (за подово + басейн и бойлер), подово и т.н. Все още мисля как да стане цялата работа с ОВК.

Изображение
radius - майстор
19 и 20 точка са квинтесенцията на цялата оферта, честито !
resistbody - майстор
пет сеп 30, 2022 10:05 pmradius написа:
19 и 20 точка са квинтесенцията на цялата оферта, честито !
В цената е и материала предполагам, защото никъде не са споменати тръбите и подложката в офертата... или са в липсващите 17 и 18
kivanov - специалист
пет сеп 30, 2022 10:05 pmradius написа:
19 и 20 точка са квинтесенцията на цялата оферта, честито !
Ще има малка промяна. Мисля да навия подовото на 10см навсякъде.
пет сеп 30, 2022 10:20 pmresistbody написа:
В цената е и материала предполагам, защото никъде не са споменати тръбите и подложката в офертата... или са в липсващите 17 и 18
И аз така мисля. Може би важи и за подложката, защото само за монтаж 25лв ми е множко.

Виждам, че нещо май бъркат площите и дължината на тръбите, но ще видя в понеделник. Офертата е ориентировъчна.
resistbody - майстор
пет сеп 30, 2022 11:50 pmkivanov написа:
пет сеп 30, 2022 10:05 pmradius написа:
19 и 20 точка са квинтесенцията на цялата оферта, честито !
Ще има малка промяна. Мисля да навия подовото на 10см навсякъде.
пет сеп 30, 2022 10:20 pmresistbody написа:
В цената е и материала предполагам, защото никъде не са споменати тръбите и подложката в офертата... или са в липсващите 17 и 18
И аз така мисля. Може би важи и за подложката, защото само за монтаж 25лв ми е множко.
Аз още не знам на колко ще редя, за сега имам 720м тръба за 110кв... по план е 10 по края и 15 другаде..
Тръбата е около 2лв и още толкова ти слагат за редене.. за подложката не знам..
На кумеца му беше разбито по материали и 1100лв труд, и му казах, че си взимат парите от отстъпката, няма кой да реди почти километър тръба за те пари барабар с цялата инсталация.. добре че момчето беше пич и го накарах да изкара извод в гаража да му хакна една термопомпа, че по проект е с газ...
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
1.jpeg

Поздравления за добре направената
армировка!


Все пак при екстремно високо натоварване
на колоната от земетръс с подходяща посока
е вероятно, макар и доста слабо, средните
пръти на тясната страна да изпаднат в
затруднение, затова маниаците като
BLUE слагат триъгълна бигла, за да се
изпълни провереното и добре работещо
правило да няма вертикален прът необхванат
от бигла или есове.



Прикачен файл:
123QWAS.png
123QWAS.png (3.75 KиБ) Видяна 1639 пъти
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: