• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
пет яну 07, 2022 7:39 amskostadinov написа:
kivanov

Черно, бяло и сиво си е вечна класика, но на мен лично ми идва малко стерилно. Няма достатъчно цвят и текстура. Това е лично мое мнение де. Иначе браво много добре става. Модерно както отвън, така и отвътре.
Това не са интериорни дизайни, а просто 3D за усещане :) Иначе ще се опитам да махна стерилонстта разбира се ;)
пет яну 07, 2022 11:01 amBLUEPUPIL написа:
вт дек 21, 2021 6:46 pmresistbody написа:
... и защо бетон Б30, моят е Б25...
вт дек 21, 2021 11:16 pmresistbody написа:
... но защо Б30...
Защото:
1..Почти навсякъде по-света
се ползва, вече В30 като „основен“
клас бетон за ст. бет. конструкции.
2..В25 изостава от армировката
В500 и е слабото място в комплекса
стомана-бетон.
3..С В30 ст. бет. има по-добра дуктилност,
нещо което е незаменимо при земетръс.
Добре, че има wikipedia, че да разбера какво е "дуктилност" :)

Значи бетон и армировка са ми ок B500 + B30. Не знам колко се е презастраховал инженера, но може би 36 тона желязо е ок за малкото колони, които имам.
skostadinov - специалист
Това не са интериорни дизайни, а просто 3D за усещане :) Иначе ще се опитам да махна стерилонстта разбира се ;)
Явно не съм прочел/разбрал правилно. Сори.

Имаш ли вече оферти от изпълнители? Ще търсиш фирма за изпълнение от А до Я или груб строеж и после други бригади/фирми за довършителните работи?
kivanov - специалист
пет яну 07, 2022 11:39 pmskostadinov написа:
Това не са интериорни дизайни, а просто 3D за усещане :) Иначе ще се опитам да махна стерилонстта разбира се ;)
Явно не съм прочел/разбрал правилно. Сори.

Имаш ли вече оферти от изпълнители? Ще търсиш фирма за изпълнение от А до Я или груб строеж и после други бригади/фирми за довършителните работи?
Чакам оферта за грубия строеж от един доста препоръчан (и по мое мнение читав) строител. Той прави и довършителни работи, но както той каза "Нека да направим грубото и ако си доволен ще продължим". Имам много добър плочкаджия под ръка и мисля да ползвам него. Общо взето след като приключа с грубия строеж, вентилируемите фасади, басейна и дограмата и видя как са финикийците ще реша как да продължа :)
skostadinov - специалист
Супер! Ти кога планираш да започваш с грубия?
Ако останеш доволен ще се радвам да споделиш мнение и контакти на строителя. И аз се надявам това лято да стартирам строежа. Още чакам един ПУП (на последна фаза сме вече) и след това има още някои проекти за довършване, но силно се надявам до края на Април или началото на Май да имам РС [-o<
kivanov - специалист
съб яну 08, 2022 12:15 amskostadinov написа:
Супер! Ти кога планираш да започваш с грубия?
Ако останеш доволен ще се радвам да споделиш мнение и контакти на строителя. И аз се надявам това лято да стартирам строежа. Още чакам един ПУП (на последна фаза сме вече) и след това има още някои проекти за довършване, но силно се надявам до края на Април или началото на Май да имам РС [-o<
Ако съм късметлия и район Витоша са готини както винаги може би средата на феврури. Гледам, че си в София, ако ти е мерак, когато започне строителството можеш да заповядаш(строителят ме покани на други обекти сам да преценя как вървят нещата). Намирам се много близо до кръговото на Бистришко шосе и околовръстното посока Бистрица.
skostadinov - специалист
С радост бих минал да погледна на живо когато напреднеш. Ти си ми на път дето се казва. Аз ще строя в Бистрица. Следя темата ти с интерес и удоволствие.
Пеш - специалист
пет яну 21, 2022 11:06 amkivanov написа:
Първа оферта за дограмата :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

:-D
Каква е цената на м2 горе-долу? Тоест колко м2 дограмата имаш за тези близо 10 000лв?
resistbody - майстор
пет яну 21, 2022 12:41 pmПеш написа:
пет яну 21, 2022 11:06 amkivanov написа:
Първа оферта за дограмата :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

:-D
Каква е цената на м2 горе-долу? Тоест колко м2 дограмата имаш за тези близо 10 000лв?
10к е само входната врата, над 100 бона е тоталната цена, към 700лв за квадрат .. 60 и нещо за 105квафеата
kivanov - специалист
Дограмата на къщата 100 квадрата за 65 000лв. без ДДС. (без пвц дистанционер и без монтиране на нивото на изолацията). - Приемливо
Моторизирана врата за басейна 85 000лв. без ДДС. - АБСУРД
Входната врата е към 10 000лв. без ДДС. - НЕПРИЕМЛИВО
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: