• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
skostadinov - специалист
Хехехехех, браво на Hammer. Да ви е жив и здрав. И ние имаме договорка с децата за куче, като построим къщата, тъй че и при нас кучето ще е част от превенцията :)
Dessie - специалист
вт фев 07, 2023 9:08 pmskostadinov написа:
Е "обезмислянето на действието" не се ли припокрива в голяма степен с превенцията? Именно да откажеш кокошкарите защото е твърде голям риск за тях. В същото време да получиш известие, че нещо става колкото се може по-рано в случай, че някой се наеме. Иначе е ясно, че реши ли някой профи да те обере ще намери начин. Случки и истории бол.
Така де, нали затова ти казах за сот бариерите - ще имаш известяване в момента, в който прескочат оградата :-) високо поставените камери с разпознаване на движение не винаги са топ избор - брах няколко дни ядове с един паяк и телефона ме счупваше от нотификации :-)
skostadinov - специалист
ср фев 08, 2023 9:17 amDessie написа:
вт фев 07, 2023 9:08 pmskostadinov написа:
Е "обезмислянето на действието" не се ли припокрива в голяма степен с превенцията? Именно да откажеш кокошкарите защото е твърде голям риск за тях. В същото време да получиш известие, че нещо става колкото се може по-рано в случай, че някой се наеме. Иначе е ясно, че реши ли някой профи да те обере ще намери начин. Случки и истории бол.
Така де, нали затова ти казах за сот бариерите - ще имаш известяване в момента, в който прескочат оградата :-) високо поставените камери с разпознаване на движение не винаги са топ избор - брах няколко дни ядове с един паяк и телефона ме счупваше от нотификации :-)
По принцип съм решил да го предвидя и това с периметрови си-ми някакви. Още не съм решил точно какви. Имам близък приятел който се занимава от години с подобни инсталации, тъй че като му дойде времето ще го премисля отново. Със сигурност ще пусна гофрета под земята. После лесно. Но за камерите нещата са много относителни. Ако се подходи с персонализирана с-ма завидеонаблюдение вместо с фабричните фирмени NVR/DVR системи, могат да се постигнат "чудеса". Той Краси може да сподели. Той вече дори има базова DIY с-ма която ползва в момента в имота :D
kivanov - специалист
вт фев 07, 2023 9:16 pmskostadinov написа:
Краси при теб какво показва реалността? Имаше ли големи отклонения/кривини в плочите, колоните/шайбите или всичко е сравнително в допустимите отклонения?
Имам издути колони на първия етаж заради металния кофраж. Не е драма 1-2см. Имам една колона, която е по-голяма горе с 3-4см, но не е проблем, защото е в ъгъл. Скоро ще сложа лазера и ще видим кое колко е криво. Прочетох няколко глави от учебник(или некъв pdf) за допуските при грубите строежи и ще глобя строителя леко. Ей така за спорта. Да се чувства от моя отбор :)
вт фев 07, 2023 9:26 pmgnt69 написа:
Превенцията е важно нещо. Сложете градинско осветление, осветете си дворовете, пуснете един куч да обикаля, някоя и друга камера видими не скрити и проблеми няма да има. Аз така пазя 2дка двор.

Screenshot_2023-02-07-21-09-25-795_com.xm.csee.jpg

Ето го рожденника Hammer на 1 година на 05.02 имаше рожден ден и торта. :partyman:

Hammer 1 година.jpg
И аз харесвам тази стратегия, но не харесвам големи кучета :) Къде в Русе си(щото имам първите си 12 години там)? Много готин изглежда двора. Имаш ли дневна снимка?
ср фев 08, 2023 1:10 pmskostadinov написа:
По принцип съм решил да го предвидя и това с периметрови си-ми някакви. Още не съм решил точно какви. Имам близък приятел който се занимава от години с подобни инсталации, тъй че като му дойде времето ще го премисля отново. Със сигурност ще пусна гофрета под земята. После лесно. Но за камерите нещата са много относителни. Ако се подходи с персонализирана с-ма завидеонаблюдение вместо с фабричните фирмени NVR/DVR системи, могат да се постигнат "чудеса". Той Краси може да сподели. Той вече дори има базова DIY с-ма която ползва в момента в имота :D
Аз никога не бих сложил "марков" DVR, защото са скъпи и твърде затворени като архитектура. Сегашният DIY DVR струва 550лв. (комп марков втора употреба) + 2x4TB HDD. След като направя къщата вероятно ще сложа по-нов компютър(или ще е някой VM), но няма смисъл от големи инвестиции. Сега имам и още малко хардуер за около 100лв и с него контролирам всичко (вентилация и аларма на шкафа с камерите). Просто с отворени хардуерни/софтуерни платформи могат да се направят много яки неща. Моята система макар и DIY (DVR + управление) работи повече от година без да спира (с изключение на случаите, в които спря тока и ми падна батерията) :) Силата ми е в High scalability and High Availability неща :)

Изображение

Качвам няколко снимки от днес (08.02.2023).
Изображение

Виждат се черните каси и детайлите(от горната страна), които няма да позволят на плочата да ми смаже дограмата :)

Този прозорец са го произвели по-малък с 5см, но реших, че ще го оставя така, защото пък правиха допълнителни неща и ще балансирам цената ;)
Изображение

Изображение

Една снимка с човек за да добиете представа за размерите :)
Изображение

Имам драма с детайла за компенсирането на провисването при басейна. Архитектът го е подготвил (не съм го гледал, че нямам енергия), но фирмата за дограма мрънка и утре ще се караме и ще търсим решение. Не харесвам хора, които казват "това не е ок", но не предлагат решения. С изключение на това съм доста доволен от тях.
Последна промяна от kivanov на ср фев 08, 2023 11:28 pm, променено общо 5 пъти.
skostadinov - специалист
ср фев 08, 2023 10:54 pmkivanov написа:

Качвам няколко снимки от днес (08.02.2023).

Виждат се черните каси и детайлите(от горната страна), които няма да позволят на плочата да ми смаже дограмата :)

Този прозорец са го произвели по-малък с 5см, но реших, че ще го оставя така, защото пък правиха допълнителни неща и ще балансирам цената ;)

Една снимка с човек за да добиете представа за размерите :)

Имам драма с детайла за компенсирането на провисването при басейна. Архитектът го е подготвил (не съм го гледал, че нямам енергия), но фирмата за дограма мрънка и утре ще се караме и ще търсим решение. Не харесвам хора, които казват "това не е ок", но не предлагат решения. С изключение на това съм доста доволен от тях.
Краси, дограмата изглежда ТОП поне на снимките. Предполагам на живо е още по-добре.
Аз от тези снимки честно казано не мога да разбера какво представлява този детайл над черната каса. Може ли малко повече информация като събереш енергия :)

А как ще изолираш и уплътниш всички тези празнини около дограмата? Честно казано за пръв път виждам такъв монтаж, та ми е интересно.
kivanov - специалист
ср фев 08, 2023 11:03 pmskostadinov написа:
Краси, дограмата изглежда ТОП поне на снимките. Предполагам на живо е още по-добре.
Аз от тези снимки честно казано не мога да разбера какво представлява този детайл над черната каса. Може ли малко повече информация като събереш енергия :)

А как ще изолираш и уплътниш всички тези празнини около дограмата? Честно казано за пръв път виждам такъв монтаж, та ми е интересно.
Пяна + тухли единички вътре за страничните, а вънка си е нормалото обръщане на дограмата. Горе и долу ще има изолация и аквапанел. Ще кача и детайлите от черните каси, но трябва да ги правя на картинка и т.н. и малко ме мързи ;)
schuldiner - майстор
Прочетох няколко глави от учебник(или некъв pdf) за допуските при грубите строежи и ще глобя строителя леко. Ей така за спорта. Да се чувства от моя отбор
@kivanov, покажи грешката и искай компенсация, не глоба. Да речем допълнетелно някоя екстра. Въпрос на психология... Примерно аз давам много бонуси ако не ми висят на главата и не ми търсят кусури... Ако не поемат, махай ги, че ще те вържат с "шапката".
kivanov - специалист
ср фев 08, 2023 11:44 pmschuldiner написа:
Прочетох няколко глави от учебник(или некъв pdf) за допуските при грубите строежи и ще глобя строителя леко. Ей така за спорта. Да се чувства от моя отбор
@kivanov, покажи грешката и искай компенсация, не глоба. Да речем допълнетелно някоя екстра. Въпрос на психология... Примерно аз давам много бонуси ако не ми висят на главата и не ми търсят кусури... Ако не поемат, махай ги, че ще те вържат с "шапката".
Всъщност под глоба имах точно това предвид. Ще свършат нещо като компенсация :) Няма да режа парите.
schuldiner - майстор
Ще ти се получат нещата! Не е пожелание, сигурен съм. :)
kivanov - специалист
чет фев 09, 2023 12:08 amschuldiner написа:
Ще ти се получат нещата! Не е пожелание, сигурен съм. :)
А дано! Мерси.

Качвам и спецификация на стъклата.
Изображение

Изображение
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: