• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
Последните рендери с истински цветове. Тъмно сиво и много светло сиво (на моя екран жълтее, но не е жълто). Боровете са съществуващи и са на същите места от рендера.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
kivanov - специалист
Следващата оферта за дограма. Почва да ми става хубаво :)
Има някаква грешка и са сметнали 10 квадрата дограма повече. Утре ще се обадя да изясня ситуацията.

https://1drv.ms/b/s!Aul67mx7hTdrmPlPrLhdRygV3LbeUQ
kivanov - специалист
Чудя се кое е по-добре Alumil S77 или Reynaers Masterline 8?
resistbody - майстор
Обмисли тези малките отваряеми 55-60см ширина които са... при широките профили после не остава стъкло... на банята са ми 60/70, а видимото стъкло остана 35/45
Не намерих колко се губи при твоя профил..
kivanov - специалист
ср яну 26, 2022 7:46 pmresistbody написа:
Обмисли тези малките отваряеми 55-60см ширина които са... при широките профили после не остава стъкло... на банята са ми 60/70, а видимото стъкло остана 35/45
Не намерих колко се губи при твоя профил..
Ще ги променя със сигурност. От известно време го мисля това.
BLUEPUPIL - майстор
Един мислещ човек, дето не се
връзва на PVC дограмяната
пропаганда.
skostadinov - специалист
:shock: уоу, ясно е че цената на всички суровини и материали е в тавана, но човече тези хора спряха да познават парите. Как една входна врата 10К+ и то от ал. профил. Сигурността изобщо не е на същото ниво като при други входни врати. За половин цена ще вземеш добър Hormann или пък нещо подобно като клас. И 100К+ за плъзгане. Майко мила. Иначе цената за 105м2 е кажи речи приемливо както и ти си казал.
Ама защо са те офертирали без pvc дистанционери? Според мен са задължителни. За още пренебрижимо малко пари плюсовете са доста.
ср яну 26, 2022 6:35 pmkivanov написа:
Чудя се кое е по-добре Alumil S77 или Reynaers Masterline 8?
По принцип от фирмите с които съм говорил, а и от мнения в този форум знам, че Reynaers е една идея по висок клас от Alumil, но според мен разликите откъм енергоефективност и качество са пренебрежими. Всичко опира до естетика и цена. Аз лично съм се насочил към Etem E75 + Etem ES70 за плъзгане в дневната. Не мисля, че отстъпват по качество и ефективност много, но пък ценово са една идея по приемливи.

При теб според мен и дебелите пакети и 4 сезона покритието оскъпява доста.
kivanov - специалист
съб фев 05, 2022 2:18 pmskostadinov написа:
:shock: уоу, ясно е че цената на всички суровини и материали е в тавана, но човече тези хора спряха да познават парите. Как една входна врата 10К+ и то от ал. профил. Сигурността изобщо не е на същото ниво като при други входни врати. За половин цена ще вземеш добър Hormann или пък нещо подобно като клас. И 100К+ за плъзгане. Майко мила. Иначе цената за 105м2 е кажи речи приемливо както и ти си казал.
Ама защо са те офертирали без pvc дистанционери? Според мен са задължителни. За още пренебрижимо малко пари плюсовете са доста.
ср яну 26, 2022 6:35 pmkivanov написа:
Чудя се кое е по-добре Alumil S77 или Reynaers Masterline 8?
По принцип от фирмите с които съм говорил, а и от мнения в този форум знам, че Reynaers е една идея по висок клас от Alumil, но според мен разликите откъм енергоефективност и качество са пренебрежими. Всичко опира до естетика и цена. Аз лично съм се насочил към Etem E75 + Etem ES70 за плъзгане в дневната. Не мисля, че отстъпват по качество и ефективност много, но пък ценово са една идея по приемливи.

При теб според мен и дебелите пакети и 4 сезона покритието оскъпява доста.
Аз чух и мнение, че прозорци и т.н. на Рейнърс са топ, но Алумил били с по-добро плъзгане. Божа работа. Ще кача скоро всички оферти, които имам и ще видим. Имаш ли някаква оферта за Етем?
skostadinov - специалист
ср яну 26, 2022 6:23 pmkivanov написа:
Следващата оферта за дограма. Почва да ми става хубаво :)
Има някаква грешка и са сметнали 10 квадрата дограма повече. Утре ще се обадя да изясня ситуацията.

https://1drv.ms/b/s!Aul67mx7hTdrmPlPrLhdRygV3LbeUQ
Тази оферта е доста по-различна и разумна :) Аз ако трябва да избирам м/у 2-те оферти, които си споделил нямаше да има никакво чудене.

Аз имам оферти за Reynaers и Etem съответно от Luxplast и SaaV, но те са старичк. Имам и за Veka, но мисля, че PVC ще го изключа като вариант изцяло. При мен дограмата е доста по-малко (47 м2 :D), но тя и къщата си е по-малка де (около 270м2 с мазето) :D

Ето линк към офертите, които ми бяха правили на мен. https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
kivanov - специалист
съб фев 05, 2022 11:56 pmskostadinov написа:
ср яну 26, 2022 6:23 pmkivanov написа:
Следващата оферта за дограма. Почва да ми става хубаво :)
Има някаква грешка и са сметнали 10 квадрата дограма повече. Утре ще се обадя да изясня ситуацията.

https://1drv.ms/b/s!Aul67mx7hTdrmPlPrLhdRygV3LbeUQ
Тази оферта е доста по-различна и разумна :) Аз ако трябва да избирам м/у 2-те оферти, които си споделил нямаше да има никакво чудене.

Аз имам оферти за Reynaers и Etem съответно от Luxplast и SaaV, но те са старичк. Имам и за Veka, но мисля, че PVC ще го изключа като вариант изцяло. При мен дограмата е доста по-малко (47 м2 :D), но тя и къщата си е по-малка де (около 270м2 с мазето) :D

Ето линк към офертите, които ми бяха правили на мен. https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Сякаш са близки офертите или аз бъркам. Гледам, че имаш бонус някакви неща, а при мен е само малус :). Иначе моята дограма без басейна е към 100 квадрата и ми изглежда твоята оферта тамън 1/2 от моята. Грубо.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: