• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nelina_london - специалист
Грешката с 300те вата е вярна .На час са ,но понеже са лепнати в графа Януари съм видяла само цифрата .

Пасивната къща има рекуперация +отоплителен елемент, каквато система е типична и за нискоенергийната ,само че там рекуператорът е пожелателен .
Цялото условие пасивната къща да е с до 15 kWh/m2a ,което трябва да е heat demand .,но те са вметнали ,че е еnergy heat demand ,тоест вратичка .Кой знае точно какъв ще е COP през зимата ,да го изчисли и на база на това да се влезе в заветната консумация за сертификат ? Искам да кажа ,че когато с един и същи софтуер PHPP се изчислява пасивна и нискоенергийна къща , разграничава двете .На едната се пресмята COP ,а на другата - не .Така едната се оказва с 13 kWh/m2a ,другата с 25kWh/m2 .Реално ,пасивната си остава на 11-13kWh/m2a ,а нискоенергийната консумира 7-8kWh/m2a .
Както ,сам констатирахте ,че Наредба 7 има за цел облагодетелстване на дадени лица ,същото и с PHPP ,който се купува ,печели се от курсове за сертифициран дизайнер на ПК ,сертификация на къща .
skostadinov - специалист
Значи по тази логика, с моите 2 тазманийски дявола и нервите и енергията която се витае около нас :axe:, ще отделяме толкова топлинна енергия, че къщата ще мине в клас А :-D
nelina_london - специалист
Така излиза на теория .А,като си помисля ,че на моите мушмули вечно им правя забележка да не тичат .... :)
Истината е малко по-различна от изчисленията .
Дали по цял ден сме си вкъщи +работещ телевизор, консумацията на климатика е идентична с тази ,когато ни няма .Сега ....ако говорим за стая от 15-20м2 може да се отрази ,но в къща -не .
Нищо ,ама нищо, няма толкова голямо въздействие колкото слънчевите печалби.
kivanov - специалист
пон яну 23, 2023 9:17 pmAndronoff написа:
@kivanov, окачените фасади гледам да не ги мисля още, че сумата е умопомрачаваща, но идеята не е лоша, ще поразсъждавам :)
Само да кажа 1 трик за теглене на кабел в гофре - при полагането оставете в гофрето "жило за изтегляне" - може да е тел примерно. След това връзваш кабелите за него и дърпаш от другия край. Естествено, най0важното при гофретата си остава укрепването - най-добре да е бетонирано, за да е фиксирано и да не може да мръдне. Ако пък ще е да кажем открито по таван, то трябва да е прихванато през макс 30см с дюбел-превръзка или скоба за гофре.
Гледай ги от сега, че да си намалиш другите пера :) Аз имам терзания за парите дадени за тая фасада, но като видя че масово къщите с мазилка са мега криви и се успокоявам. Има и хубаво направени, но са рядкост. Не искам да засегна колегите във форума, защото знам, че са отделили много внимание за да е всичко направено както трябва.
Общо взето Laminam 500лв на квадрат, а фиброцимент SwissPearl (щото друго е лош компромис) е към 600лв при 15см вата.
skostadinov - специалист
пон яну 23, 2023 10:58 pmkivanov написа:
Аз имам терзания за парите дадени за тая фасада, но като видя че масово къщите с мазилка са мега криви и се успокоявам. Има и хубаво направени, но са рядкост. Не искам да засегна колегите във форума, защото знам, че са отделили много внимание за да е всичко направено както трябва.
Край. Сега вече форумното барбекю ще трябва да е задължително :-D :partyman:
nelina_london - специалист
Не знам защо някой ще се засяга като си е истина .Над 80% от измазаните къщи с вата изглеждат гротеско .Тези с EPS дори и на пръв поглед да не изглеждат зле ,под определен ъгъл имат кривини ,а в студено време като им видя точките от дюбелите и :shock:
Едно е неможенето ,второ е пестенето на материал.
HPL си е супер и откъм поддръжка .
resistbody - майстор
пон яну 23, 2023 10:28 pmnelina_london написа:
Нищо ,ама нищо, няма толкова голямо въздействие колкото слънчевите печалби.
Не е баш така, не случайно те питах одеве дали си готвила... жената като запали фурната и контролера не отваря глваите до сутринта (въпреки аспирацията)..
kivanov написа:
... масово къщите с мазилка са мега криви и се успокоявам. Има и хубаво направени, но са рядкост
тука си прав.. едни цигани ми правиха 200+кв стена изток и е почти перфектна.. на комшията други уж прочути цигани му правиха ТИ и е тотал щета... а цената няма да коментирам... не е евтина спрямо други разговори... защото всеки почва с толкова си платил... лошото е че плащаш и ревеш...

п.с.:Това с циганите да не се смята а расизъм, просто само те сега работят такава работа...
BLUEPUPIL - майстор
вт яну 24, 2023 12:31 amnelina_london написа:
Не знам защо някой ще се засяга като си е истина .Над 80% от измазаните къщи с вата изглеждат гротеско .Тези с EPS дори и на пръв поглед да не изглеждат зле ,под определен ъгъл имат кривини ,а в студено време като им видя точките от дюбелите и :shock:

Прикачен файл:
Q.jpg


===========================
Разхода на стомана за двуетажно къще
RC (reinforced concrete) e около 50кг на м2.
Aко го надвишите значително, значи има
лоши конструктивни решения и опити да
се накара стоманобетона да работи като
конзоли или греди за насаждане на колони.
=============================


Прикачен файл:
QWE3.jpg


Има само един изпитан начин за направа
на такава голяма конзола от стоманобетон-
конзолна стена висока, колкото е етажа- и
като гледам, че в единия ъгъл е остъклено,
май е направен компроомис.


Прикачен файл:
q990.jpg
q990.jpg (24.68 KиБ) Видяна 415 пъти




Иначе стомана. :wink:



Прикачен файл:
qwa2.jpg
kivanov - специалист
вт яну 24, 2023 12:15 amskostadinov написа:
Край. Сега вече форумното барбекю ще трябва да е задължително :-D :partyman:
Правим го ;)

BLUEPUPIL, точно такава е идеята и на големите гредостени в краищата на моята къща.

Днес сложиха първата част от покрива на басейна. Зида се сериозно. Качвам малко снимки :)
25.01.2023
Заради механизацията за дограмите и покрива на басейна преместиха едната купчина глина.
Изображение

Изображение

И малко снимки от днес (26.01.2023)
Дрешник:
Изображение

Спалня:
Изображение

Импровизирания ми улук (за Деси):
Изображение
Долу има коляно и 2х4м + 1м тръба и отива към улицата :)

Гледка от спалнята на инвеститора :)
Изображение

Снимки от процедурата по качването на гредата(IPE360, 10.2м.):
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Има и видео от процедурата, но реших да не ставам досаден :)
skostadinov - специалист
Браво Краси. Изглежда като добър прогрес.

Че това си е твоята тема :) Може да си нахален колкото искаш :D :D :D
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: