• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
С каква мембрана ще работите ?? Вътре и вън или само отвънка...??
Аз сложих само отвън уж двойно действаща illbruck ME508, монтажа е на външен ръб на зидарията с пробиване на средна камера... Ама мойте прозорци са стандартни, не френски... Само една витрина 240/270 имам..
kivanov - специалист
съб фев 04, 2023 10:19 pmresistbody написа:
С каква мембрана ще работите ?? Вътре и вън или само отвънка...??
Аз сложих само отвън уж двойно действаща illbruck ME508, монтажа е на външен ръб на зидарията с пробиване на средна камера... Ама мойте прозорци са стандартни, не френски... Само една витрина 240/270 имам..
Twin Activ EW140, ME508 ILLBRUCK, същата като твоята май. Вътре и вън ще слагаме. Заради повечкото пуренит ще са две лепенки от всяка страна.
resistbody - майстор
Едно фото на мойте, много DIY са защото вероятно това е първата къща в околията с мембрана...
Прикачен файл:
IMG-918044ff988823f25cf3fdf460d5f855-V.jpg
nelina_london - специалист
Краси ,когато слагахме нашата Мембрана отвън Илбрук МЕ501 ,в английските сайтове на представителите пишеше ,въпреки ,че мембраните са с избирателна паропропускливост и може да се ползват отвън или отвътре ,когато се ползват и от двете страни ,отвън се слага 501 ,а отвътре 508 ,за да се спази правилото паропропускливостта да се увеличава отвътре навън.
Леле ...колко дълго изречение..
Ме508 е по- въздухоплътна .
kivanov - специалист
съб фев 04, 2023 11:12 pmresistbody написа:
Едно фото на мойте, много DIY са защото вероятно това е първата къща в околията с мембрана...
IMG-918044ff988823f25cf3fdf460d5f855-V.jpg
Аз на живо дори не съм ги виждал тия мембрани:)
съб фев 04, 2023 11:25 pmnelina_london написа:
Краси ,когато слагахме нашата Мембрана отвън Илбрук МЕ501 ,в английските сайтове на представителите пишеше ,въпреки ,че мембраните са с избирателна паропропускливост и може да се ползват отвън или отвътре ,когато се ползват и от двете страни ,отвън се слага 501 ,а отвътре 508 ,за да се спази правилото паропропускливостта да се увеличава отвътре навън.
Леле ...колко дълго изречение..
Ме508 е по- въздухоплътна .
Интересно. Ще питам арх. и дограмаджиите.

С дограмата остава само драмата с провисването на гредата, но имаме няколко варианта.

Металджиите сега разглеждат химически анкери за работа при ниски температури.
resistbody - майстор
Като ги видиш на живо че се почудиш що ли
ги давам Тея пари, хахах .. ама щом хората ги слагат има защо...
Даже дядо ми на 75 ги хареса и вика това ще да е голяма работа..
nelina_london - специалист
Ето инфо за Me508 ,от сайта на tremco (ilbruck)

Can be used as an internal airtight seal in conjunction with ME501 Duo Window Membrane HD or VV externally, and/or as an external weather-tight seal with 600 Pa driving rain resistance.
milchomi - напреднал
нед яну 29, 2023 6:04 pmkivanov написа:
Отделно за мрежите се чудя между TP-LINK Omada и Ubiquiti UniFi, като тайно се опитвам да стоя далеч от Mikrotik щото там ще стане едно приятно конфигуриране, а и нямат много WiFI 6 AP-та. :) Ще го правя всичко аз и гледам да не е някаква мега мрежарска работа :-D
Аз съм на етап проект на къщата, но мисля да заложа на Ubiquity Dream Wall, еднo AP U6 Lite за втория етаж, за двора ще изкарам кабел под покрива а за входната врата G4 Doorbell. За камерите не съм сигурен, че Ubiquity са оптималното решение и тепърва ще го мисля.
skostadinov - специалист
нед фев 05, 2023 11:23 ammilchomi написа:

Аз съм на етап проект на къщата, но мисля да заложа на Ubiquity Dream Wall, еднo AP U6 Lite за втория етаж, за двора ще изкарам кабел под покрива а за входната врата G4 Doorbell. За камерите не съм сигурен, че Ubiquity са оптималното решение и тепърва ще го мисля.
Камерите им определено не си заслужават парите. Те едни reolink се справят много по-прилично и то за фракция от цената. Аз лично взех пример от Краси и заложих на hikvision. За сега съм много доволен. Имам вече 4бр. За имота по време на строежа. После ще допълня още 4-5 като е готова къщата.
kivanov - специалист
нед фев 05, 2023 12:19 amnelina_london написа:
Ето инфо за Me508 ,от сайта на tremco (ilbruck)

Can be used as an internal airtight seal in conjunction with ME501 Duo Window Membrane HD or VV externally, and/or as an external weather-tight seal with 600 Pa driving rain resistance.
Ами тя си беше залепена за дограмата и нямах избор за смяна. Мисля, че е ок.
нед фев 05, 2023 11:23 ammilchomi написа:
Аз съм на етап проект на къщата, но мисля да заложа на Ubiquity Dream Wall, еднo AP U6 Lite за втория етаж, за двора ще изкарам кабел под покрива а за входната врата G4 Doorbell. За камерите не съм сигурен, че Ubiquity са оптималното решение и тепърва ще го мисля.
И аз като проектирах си мислех за Ubiquity и после като почнах да харча парите реших, че трябва повечко четене и търсене на оптималното качество/цена и сега мисля, че това е TP-Link Omada. :) Ама ще видим де. Далеч съм още. Сега следва cat6 :)
нед фев 05, 2023 12:06 pmskostadinov написа:
Камерите им определено не си заслужават парите. Те едни reolink се справят много по-прилично и то за фракция от цената. Аз лично взех пример от Краси и заложих на hikvision. За сега съм много доволен. Имам вече 4бр. За имота по време на строежа. После ще допълня още 4-5 като е готова къщата.
10 камери :partyman: Май Big Brother имаха по-малко ;) То и аз мислех да сложа доста, но после реших, че трябва малко privacy в семейството и ще сложа 2 към двора и 2 към улицата. Ще седна да помисля как да ги разположа. Сега мисля да сложа рутер в къщата и да почна да експериментирам с IoT, камерите, покритие и т.н.

Малко снимки от мен :) В неделя "приключиха зидането" :)
Изображение

Изображение

Днес (06.02.2023) се почна с дограмата и черните каси :)
Изображение

Изображение

Изображение

Кабинет:
Изображение

Мокрото (надявам се да е все сухо):
Изображение

Площадката между етажите:
Изображение

Спалня:
Изображение

Изображение

Другата спалня:
Изображение

Улукът е леко разглобен и ще го местя на друго място, защото вече дограмата ще пречи.

Изображение

Антре/може би втори кабинет:
Изображение

Дрешник (налага се утре да я преместят с 15мм, защото се оказа, че дограмата със скрити панти е с други размери и ми бягат проектите леко)
Изображение

Инвеститорската спалня:
Изображение

Малко метал. Рамка (черна каса) на киридора в инвеститорската спалня :)
Изображение

Дограма с пуренит:
Изображение

Утре ще снимам и черните каси на първия етаж. Оказа се, че химиеските анкери "стягат" за 15мин лятото и за 6 часа при сегашните температури. Разгледах доста добре какво що са и ще ги ползвам, когато хващам нещо в тухлите :)

В сряда ще започнат да чистят зидарите, защото в четвъртък започва остъкляването и трябва роботът да минава навсякъде. Най-тежкото стъкло е 385кг :)

Заради текстурата няма как да има лепенки по дограмата и трябва да измисля с какво да я облепя. :)
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: