• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
:arrow: Истината е може би в числата.
Големина, дебелина и вид на стъклата?

Наскоро контактувах с производител на
stick curtain wall и за 2 х 6мм закалени стъкла
разреши максимум 195 х 135см. Ако са
ламинирани(PVB) е възможна етажна височина и
за ширина не съм сигурен, трябва да погледна
в каталога, но се сещам, че предлагаха
ламинирани стъкла със „сърцевина“
и стъкла от 2х3; 2х4; 2х5; 2х6мм.


Прикачен файл:
234.jpg
kivanov - специалист
Гледайки дограмата се оказва, че пода на първия етаж е бая крив. Чакам да ми пристигне лазерния нивелир и ще видя къде и колко е и ще поръчам изолацията(за под/таван/фасада). Ще направя новият ОВК проект и след това ще започна с ел. инсталацията, защото приоритетна е ОВК инсталацията.

Подготвих се с нови винтоверт/гайковерт/ударна бормашина. Имам и сериозен перфоратор/къртач, с който успях да си счупя една кост по-миналата година :)

Намерих евтини кабелни скари. 100мм х 40мм = 6лв. на метър. Ще се опитам да сваля ДДС-то. Ще дам линк като финално ги избера :)

Има обаче нещо, което не ми идава мира. Реших, че ще ползвам конвектори за охлаждане, защото УЖ са по-евтини от климатиците (като добавя управление и цените се поизравняват). Започнах да проверявам цените на решетките (важи и за климатиците) и цените са покъртителни. Имало и по-евтини български варианти, но така или иначе са към 500лв на конвектор. Това е абсурд :)
nikolov333 - майстор
Лазера е задължителен уред за всеки инвеститор :-D В интерес на истината, много си закъснял, понеже вече няма начин да изправиш плочата или правите ъгли на зидовете. Аз взех трилъчев зелен бош, още като купих парцела и сигурно имам над 50 часа мерене с него от самото начало до края на грубия строеж. Всички изкопи, кофражи на основите, коти и колони съм ги проверявал по 3 пъти. Контрукцията и стените се получиха с около 0.5 до 1см, отклонения, но при дебелините на плочите нямаше време да контролирам нивата в полетата въпреки, че бях навързал свински опашки за ниво по армировката на колоните и уж ползваха "дебеломери", но накрая избягаха с около 3см в някой зони, заради което трябваше да подравнявам нивото допълнително. Според мен плочата за да стане равна си трябват или "майки"или много добре мотивирани бетонджии с изградени професионални навици.
radius - майстор
Горките ти майстори :lol: , аз само с един двуметров мастар ги тормозех. Но имам дарбата и проклятието да виждам без уреди и най-малката кривина.
И аз като видях колко струват конвекторите и цирк. им помпа, направо забравих че имам в ОВК проекта и такива измишльотини. Засега не съм изпитал нужда, но ние лятото не обичаме много хладно.
nikolov333 - майстор
На око и аз много виждам, ама правите ъгли не.. за сега :-D
PIP - майстор
За парите, които се споменават в темата и обсъждането на какви ли не 'подробности' не знам как може да се стига до подобни безумия. Не съм конструктор, но не е нужно.

Прикачен файл

111.jpg
kivanov - специалист
чет фев 16, 2023 2:14 pmPIP написа:
За парите, които се споменават в темата и обсъждането на какви ли не 'подробности' не знам как може да се стига до подобни безумия. Не съм конструктор, но не е нужно.
Ще съм много благодарен, ако влезеш в детайли за "безумията", защото не разбрах нищо :)
PIP - майстор
Имам предвид съотношението на долната колона спрямо горната земетръсна шайба и висящата бетонна ‚тераса‘, която е могло да се ‚върже‘ със задната колона и греди. Както казах, не съм конструктор, но всичко това за мен е противоестествено, явно трябва доста да се учи, за да се изчисли как да е здраво по трудния начин.
kivanov - специалист
чет фев 16, 2023 2:54 pmPIP написа:
Имам предвид съотношението на долната колона спрямо горната земетръсна шайба и висящата бетонна ‚тераса‘, която е могло да се ‚върже‘ със задната колона и греди. Както казах, не съм конструктор, но всичко това за мен е противоестествено, явно трябва доста да се учи, за да се изчисли как да е здраво по трудния начин.
Може и да си прав, но както сам каза "не съм конструктор", което означава, че този дето си е сложил подписа в/у конструкцията, която изпълнява желаната от мен архитектура е избрал небходимото решение (не знам дали е икономически най-правилното).

Ако "висящата бетонна 'тераса'" е декоративният елемент, то той е отделен за да няма термомост към конструкцията.

По-назад в темата има линк към чертежите. Разгледай ги и може да имаш друго мнение след това. Аз също не съм конструктор.
radius - майстор
Многото бетон и на мен ми направи впечатление, но не съм конструктор та да се изкажа с тежест. Обаче тая огромна сигурно 3м шайба на ет.2 и аз се чудя що е така във въздуха, може да е без значение и да си върши работата,но ми е нещо съмнителна. А и натоварва немалката конзола под нея.
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: