• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Имам следния въпрос към вас, какво бихте ми препоръчали като материал, за да задигна френски прозорци, тъй като съм с плодово отопление и трябва някак да наваксам височината на подовото? Реално може би около 10см ще е подовото отопление, и трябва да сложа навсякъде където има френски прозорци някакъв тип праг, за да може да се изравнят? Също така, трябва и на нормалните прозорци да добавя нещо, под самата дограма, иначе не знам как биха се монтирали прозорците?

Благодаря ви предварително за отделеното време и съветите ви :)
Здравейте,

Искам да задигна навсякъде където имам френски прозорци с около 10см, заради плодово отопление и да изравня пода по този начин? Какъв би бил най-удачният вариант? Също така трябва да сложа някакъв вид праг може би и на другите прозорци, тъй като не знам иначе как биха могли да се монтират директно в тухлата.

Всякакви съвети ще са ми от полза.

Благодаря предварително за отделеното време. :)
chapara - майстор
Със шлиц 10-15см. от дограмата на вътре, ако дограмата е монтирана. Ако не са още взети размери и не е монтирана, какъв е проблема?
gogo7777 - майстор
Ако ще се грееш с плодово отопление ще ти трябва само зеленчукова салата. Няма значение каква ще е дограмата, може да спиш и на отворени прозорци.
:drinkers:
ESPACE - майстор
нед апр 07, 2024 9:40 pmИваннн87 написа:
какво бихте ми препоръчали като материал, за да задигна френски прозорци,
За задигане ти трябва специализиран бус и двама цигани, защото прозорците са тежички.
Виж, ако е за повдигане ти отговориха.
Киррил - специалист
Какво означава "да задигна френски прозорци"???
Не схващам какво иска да се каже :
- да ги откраднеш - задигнеш,
- да ги повдигнеш на горе :?:
Ако почват от пода и стигат до тавана, просто трябва да им се намали размера, или демонтаж, оправяне на пода и нов монтаж на повдигнатия под. Аз бих направил под тях твърда замазка.
Прикачен файл:
-000.jpg
-000.jpg (91.35 KиБ) Видяна 514 пъти
Бако_Патъра - напреднал
Плодовото отопление е най-доброто. Само гледай да докараш ферментацията на плодовете до над 60 градуса.
miliad - майстор
Или се слага специален компенсиращ профил от дограмаджиите, или зидаш един-два реда тухли в зависимост какво ниво на дограмата и готов под се гони.
И без фибрани под високи витрини, ча като знам колко тежат тройните стъклопакети, да няма скубане на коси в последствие.
Бако_Патъра - напреднал
пон апр 08, 2024 11:17 ammiliad написа:
Или се слага специален компенсиращ профил от дограмаджиите, или зидаш един-два реда тухли в зависимост какво ниво на дограмата и готов под се гони.
И без фибрани под високи витрини, ча като знам колко тежат тройните стъклопакети, да няма скубане на коси в последствие.
След това сядаш до задигнатите прозорци, сипваш си едно плодово отопление и си бичиш айляка.
  • 1
  • 2

Тема "Задигане на френски прозорци заради плодово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: