Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gattaka - специалист
Здравейте,
Искам да попитам хората, които в момента строят или са строили къща до скоро колко струва квадратен метър монолитна къща, ако някой има достоверна информация и за сглобяема също бих искал да знам. Понеже имам определена сума и искам да сметна горе-долу ако започна да строя до къде ще ми стигнат парите!
stivemaster - майстор
Предполагам се чудиш защо никой не ти отговаря на необмисления въпрос ? Аз го разбирам като "Искам да си купя кола ,кажете ми как вървят на като цена че да знам тез пари дето ги имам ще ми стигнат ли ?" Тоест без да дадеш нещо конкретно като параметри,мислиш ли че питаш нещо ?
gattaka - специалист
Колко пари струва квадратен метър монолитна къща и колко струва сглобяема! То е съвсем логично че става въпрос за грубия строеж. Понеже от там нататък пудренето на къщата може да включва всевъзможни варианти!
Като монолитна конструкция имам предвид съвсем стандартната с тухли "четворки". А за сглобяемите питам понеже разгледах една камара сайтове и цените са различни, ако изобщо ги има обявени...Освен това дочух от познати, че ако си наемеш майстори или малка бригада да ти построят монолитна къща излизало 150-200 евро на квадрат! И понеже ми се струва евтино та затова пиша в този форум където доста хора са минали по този път!
Tsilkov - майстор
Хората построили къща до краи и както трябва (и изживели всичките мъки и несгоди покраи това) не обичат да споменават колко пари са дали по порстата причина ,че чуват разнородни обидни коментари след като кажат истината: че са будали, че с ги излъгали, от къде имат толкова пари и т.н.
Среднаята цена на годна за живеене къща като се нанесеш и теглиш чертата е 800-1000 лв./м2 и то ако си наемаш сам бригади за всяко нещо както са ти казали твоите познати + тук там да си свършиш сам нещо по"финно" за което ти искат повечко пари. Ако наемеш читава фирма да се занимава слагаи едни 20-40% отгоре.
Що се отнася за споменатата цена от 150-200 евро за нея получаваш строеж изглеждащ отвън като къща и каращ съседите да "цъкат с език". За тия пари ще имаш грубия стреж, покрива като хидроизолация, ще сложиш криво-ляво няква дограма на промоция и ще облечеш фасадата са 5-8 см. стиропор да изглеждат завършени нещата+ акос и късметлия ограда. От там нататък обаче до завършването имаш да даваш останалите пари , или 10-15-ина години от живота си да я завършиш.
Абсолютно е прав Г-н Цилков. Аз преди година и нещо приключих мъките и като дръпна чертата истината е почти около 1000 лв./м2 монолитно строителство. Според мен оптимално качествено. Къщата ми е малко над 130 м2 на два етажа
Първо се почва с пари за проекти разрешителни и хиляди разправий за които не можеш да си представиш че може и да ти се изискват и после след като разрешат започваш да се разправяш с всезнаещи майсторчета и бригади всички компетентни и разбиращи от всикчко Но както ида е за груб строеж хубав бетон и желязо колкото ми е предписано. Мисля даже че сложих повече желязо от нормалното понеже по спомен, около 7 тона желязо отиде, но така ми беше проекта. Тухли обикновени четворки, но след това отвътре и отвън измазаха с готови черни смеси с турбозола. Естествено различни за вътре и за вън. След което вътре шпакловка гипс, отвън лепило 8 см стиропор, мрежа със шпакловка и минерална мазилка. На тая система най скъпото е минералната мазилка, ама то си и най важното за защитата, моята мазилка беше на Мапей. На пода сложиха 8 см фибран, и след това армирана изравнителна замазка. Даже армирах с 6 мм мрежа 100/ 100 понеже такава имах. Хидроизолация на бани и тереса. Естествено преди това и в основите на къщата. На всички тавани налепих по 2 см фибран за да може бетонните плочи да не дърпат от топлото Дограмата троен стъкло пакет "Ка-бяло-Мулти" система 86 на Рехау. Ел. всичко на Шнайдер с дефектнотокови защити, катодни отводнители и други такива, кабелите ми ги запояваха в раклонителните кутии, хората по ел.-а бяха читави и държаха да си изпипат всичко. Покрива четирискатен керемиди брамак и между гредите 10 см изолация минерална вата и я захванах с гвоздей по гредите и намотавам между гвоздеите здрав канап да не пада ватата. Боядисването си купих една машинка като Paint Zoom ама на Bosch и стана приказка, малко повече се бавиш отколкото с валяка ама си заслужава, боята беше на Леко ама със сребърни йони, после като я изцапаш с мръзни ръце и излиза лесно мокри кърпички. Вратите на Хьорман, вътрешните са лекички, здрави метални в дървесен цвят, външната е специална серия за къща с прекъснати термо мостове и други специални термини, но наистина съм доволен. На подовете си редих ламинат, само по стълбите и коридорите и мокрите помещения ми залепиха гранитогрес. Искам да ви кажа че от към изолация зимата се топля с 2 климатика 35 -ци на Дайкин. Въпреки че ги дават за две стаи, аз топля 130 м2 къща.
В тия пари има и огради, септични ями, шахти за водопровода, бетонови пътечки около къщата и т н, въобще всичко необходимо за да я докарам до етап за нормално живеене. За обзавеждането заминаха допълнително пари.
Ако някой иска подробности да пита
gattaka - специалист
Ей такива отговори исках! За да си преценя какви са ми способностите, тоест дали да строя къща или да си дам парите за апартамент!
Chefo77 - майстор
gattaka написа:
Ей такива отговори исках! За да си преценя какви са ми способностите, тоест дали да строя къща или да си дам парите за апартамент!

Лесно и бързо - апартамент.
Удоволствието да имаш къща първо е скъпо и второ - трябва ти време.
Tsilkov - майстор
То ако беше толкова лесно всички щяхме в къщи да живеем :roll: .
gattaka - специалист
Никога не съм мислил, че е лесно! Въпросът ми беше чисто финансов, а не колко е трудно! :)
пон фев 10, 2014 4:56 pmIvcho77 написа:
Абсолютно е прав Г-н Цилков. Аз преди година и нещо приключих мъките и като дръпна чертата истината е почти около 1000 лв./м2 монолитно строителство. Според мен оптимално качествено. Къщата ми е малко над 130 м2 на два етажа
Първо се почва с пари за проекти разрешителни и хиляди разправий за които не можеш да си представиш че може и да ти се изискват и после след като разрешат започваш да се разправяш с всезнаещи майсторчета и бригади всички компетентни и разбиращи от всикчко Но както ида е за груб строеж хубав бетон и желязо колкото ми е предписано. Мисля даже че сложих повече желязо от нормалното понеже по спомен, около 7 тона желязо отиде, но така ми беше проекта. Тухли обикновени четворки, но след това отвътре и отвън измазаха с готови черни смеси с турбозола. Естествено различни за вътре и за вън. След което вътре шпакловка гипс, отвън лепило 8 см стиропор, мрежа със шпакловка и минерална мазилка. На тая система най скъпото е минералната мазилка, ама то си и най важното за защитата, моята мазилка беше на Мапей. На пода сложиха 8 см фибран, и след това армирана изравнителна замазка. Даже армирах с 6 мм мрежа 100/ 100 понеже такава имах. Хидроизолация на бани и тереса. Естествено преди това и в основите на къщата. На всички тавани налепих по 2 см фибран за да може бетонните плочи да не дърпат от топлото Дограмата троен стъкло пакет "Ка-бяло-Мулти" система 86 на Рехау. Ел. всичко на Шнайдер с дефектнотокови защити, катодни отводнители и други такива, кабелите ми ги запояваха в раклонителните кутии, хората по ел.-а бяха читави и държаха да си изпипат всичко. Покрива четирискатен керемиди брамак и между гредите 10 см изолация минерална вата и я захванах с гвоздей по гредите и намотавам между гвоздеите здрав канап да не пада ватата. Боядисването си купих една машинка като Paint Zoom ама на Bosch и стана приказка, малко повече се бавиш отколкото с валяка ама си заслужава, боята беше на Леко ама със сребърни йони, после като я изцапаш с мръзни ръце и излиза лесно мокри кърпички. Вратите на Хьорман, вътрешните са лекички, здрави метални в дървесен цвят, външната е специална серия за къща с прекъснати термо мостове и други специални термини, но наистина съм доволен. На подовете си редих ламинат, само по стълбите и коридорите и мокрите помещения ми залепиха гранитогрес. Искам да ви кажа че от към изолация зимата се топля с 2 климатика 35 -ци на Дайкин. Въпреки че ги дават за две стаи, аз топля 130 м2 къща.
В тия пари има и огради, септични ями, шахти за водопровода, бетонови пътечки около къщата и т н, въобще всичко необходимо за да я докарам до етап за нормално живеене. За обзавеждането заминаха допълнително пари.
Ако някой иска подробности да пита
Здравей колега. Колко години ти отне от празното място до нанасянето и каква част от строежа си си свършил сам?

Тема "Цени за сглобяеми и монолитни къщи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: