Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте терасата над улицата на 3-тия етаж в кооперация в София е малка, към 2 на 1 метър
Мога ли да разширя с около 1,5 метра за сметка на хола, за да стане достатъчна за маса и столове?

Кого трябва да питам, трябва ли разрешение от съседите, трябва ли проект, Виза?

Въобще умно ли е да имам тереса?
На вилата се ползва, но тя е на кота 0 и оттам тръгвам в двете посоки към двора..., ползва се като входна врата и т.н.
brick - специалист
Колко етажа има над вас и кога е строена кооперацията?
Ако е стара с носещи тухлени стени (външните по правило са дебели над 50 см), е забранено дуа се пипат. Ако е нова със скелетна стоманобетонна конструкция, обикновено може.

Само подпрозорец ли искате да премахнете, или и стена встрани от прозореца? При носеща зидария дори премахването на подпрозорец преразпределя товара в зидарията и намалява устойчивостта при земетръс...
съб юли 25, 2020 2:37 pmbrick написа:
Колко етажа има над вас и кога е строена кооперацията?
Ако е стара с носещи тухлени стени (външните по правило са дебели над 50 см), е забранено дуа се пипат. Ако е нова със скелетна стоманобетонна конструкция, обикновено може.

Само подпрозорец ли искате да премахнете, или и стена встрани от прозореца? При носеща зидария дори премахването на подпрозорец преразпределя товара в зидарията и намалява устойчивостта при земетръс...
кооперацията е от 2007-ма в центъра на София, 22метра, към 7 етажа, ние сме на 3-тия, кота 9 метра
има прозорец с врата, реално ще дръпнем само прозореца и врата , никаква носеща работа.
Няма да махаме странична стена.

Трябва ли да взимаме съгласия и разрешителни?
Antonii - специалист
Трябва, иначе при най-малкото оплакване от съсед ще трябва да плащате глоби и да възстановявате нещата.
miliad - майстор
Аз, ако съм съседа под теб, разрешение няма да ти дам никога. Защото, като съм си купувал апартамента, над мен е било жилищно помещение, а не открита тераса. Надявам се, да разбираш разликите.
kozl - майстор
съб юли 25, 2020 6:06 pmmiliad написа:
Аз, ако съм съседа под теб, разрешение няма да ти дам никога. Защото, като съм си купувал апартамента, над мен е било жилищно помещение, а не открита тераса. Надявам се, да разбираш разликите.
То ако автора ги разбираше разликите немаше да задава въпрос :roll:
Иначе miliad по същата логига, но в обратния ред на действие имаше "зелен сфетофар" в ЗУТ.

Тема "Здравейте, мога ли да разширя терасата навътре, за сметка на стаята?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: