• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grozdev - специалист
вт май 03, 2022 2:33 pmПеш написа:
вт май 03, 2022 8:24 amGrozdev написа:
Да вметна отново,,
земно-влажните замазки не се препоръчват за системи с подови отопления.
Мисля вече обяснявах защо.!
А какви? аз ще ползвам Баумит Е160 и по-скоро ще следвам пропорциите от 2.1-2.5л вода на торба + фибри + пластификатор
Какво е твоето предложение?
Ами на упътването на Баумит Солидо Е 160 / това което си избрал / , си го пише :

Да се спазва точно количеството вода, упоменатo на торбата на продукта. Да не се работи със земновлажна консистенция.
Само дето не е много бюджетна ,, 5лв на 1 см / м2. ,, при дебелина 5см /мин.,!?
Но щом устройва .
п п
мастара наистина не е за тази , и без проточен миксер с регул на водата - Трудно , доста трудно. :yawinkle:
С ръчен миксер ,,или се увеличава водата , или пластификатора.
Препоръка : някакви ленти/ 5-10мм дебелина ЕПС или ХПС / покрай стени и колони. за фуга!
успех :)
Пеш - специалист
ср май 04, 2022 1:06 pmGrozdev написа:
вт май 03, 2022 2:33 pmПеш написа:
вт май 03, 2022 8:24 amGrozdev написа:
Да вметна отново,,
земно-влажните замазки не се препоръчват за системи с подови отопления.
Мисля вече обяснявах защо.!
А какви? аз ще ползвам Баумит Е160 и по-скоро ще следвам пропорциите от 2.1-2.5л вода на торба + фибри + пластификатор
Какво е твоето предложение?
Ами на упътването на Баумит Солидо Е 160 / това което си избрал / , си го пише :

Да се спазва точно количеството вода, упоменатo на торбата на продукта. Да не се работи със земновлажна консистенция.
Само дето не е много бюджетна ,, 5лв на 1 см / м2. ,, при дебелина 5см /мин.,!?
Но щом устройва .
п п
мастара наистина не е за тази , и без проточен миксер с регул на водата - Трудно , доста трудно. :yawinkle:
С ръчен миксер ,,или се увеличава водата , или пластификатора.
Препоръка : някакви ленти/ 5-10мм дебелина ЕПС или ХПС / покрай стени и колони. за фуга!
успех :)
Ще почна отзад напред :) - Лента съм сложил.

Ще ползваме барабенен миксер, като ще се старая да спазвам точните количества. Цената е 4.2лв за торба и да ти кажа предпочитам с тях, вместо да си правя сам пропорциите ( повече време ще ми отнеме).

ще пробвам с мастара, ако стане с него ще го правя с него ако не, както си е по стандартен начин :mrgreen:
Grozdev - специалист
Е и от чисто любопидство да питам ,,какво се получи със БАУ мит. -А ? стана ли замазката както бе предвидено!?
Или взехте "ОЛ - ин" / демек всичко влиза в разтвора ... и ставало -По здраво с чувала ?
така казва Бай Митю.! отт рекламата„„„„де „
:yawinkle:
Пеш - специалист
В интерес на истината стана задоволително добре, не бих казал перфектно, но се радвам че го правих аз.
Спазих пропорциите за пластификатор и фибри. Няма никакви напуквания. дебелина между 4 до 6 см. майките са на около 80см. разтвора е 4 торби Solido E160 + 10л вода + 200мл пластификатор и 50гр фибри ( това беше пропорцията за 1 бъркало).
Прикачен файл:
др 15.jpg
Прикачен файл:
др 15.1.jpeg
др 15.1.jpeg (57.05 KиБ) Видяна 2365 пъти
Прикачен файл:
др 15.2.jpeg
др 15.2.jpeg (72.26 KиБ) Видяна 2365 пъти
Прикачен файл:
др 15.3.jpeg
др 15.3.jpeg (71.36 KиБ) Видяна 2365 пъти

След замазката веднага се захванахме с дренаж и отводняване на улуци. Отново решихме сами да го правим - викнахме багер , изкопа дренажа с 10-20см под основите, също така изкопа и дупката за ПС.
След което следва едри камъни , дренажна траба завита с мембрана, след нея малки камъни малко пръст и отводняването.
Честно казано мислех, че ще стане по-бързо но ни отне много време - може би цяла седмица.
Прикачен файл:
др 16.jpg


Вече гипсовата мазилка изсъхна и започваме със попълването на стените с гипс финиш по-съвет на момчето, което работи по-стените. Не било нужно да се прави цялата стена с гипсов слой и след което да се шкури.

Тази седмица идват и майсторите за долната баня.

Нямам много време да пиша, защото гледаме всяко едно свободно време да отделяме за къщата. Остава ни още малко за да влезем да живеем :mrgreen: :mrgreen:
Пеш - специалист
Тъй като никъде не видях вариант за скриване на ел. разпределителните кутии, така че хем да не са под замазката хем да не се виждат.
Реших проблема по- този начин :

Ползвах 110мм кутии като ми беше трудно да ги нивелирам при поставянето за това ги оставих както дойде... :mrgreen:

След замазката начертах нивелирано капачето върху замазката и с макетно ножче изкопах отвор за да може да влезе на 0 със замазката ( става доста бързо)
Ето го резултата
Прикачен файл:
17.1 (2).jpg
17.1 (2).jpg (42.07 KиБ) Видяна 2208 пъти

След което замазвам с Гипс финиш ръбчетата и лепкам капачето, занулявам и изчаквам да изсъхне. Прешкурвам и пак фипс финиш

Прикачен файл:
17.1.jpg
17.1.jpg (11.71 KиБ) Видяна 2208 пъти
След което стандартно - грунд и латекс и е готово за боя.
Става все едно няма кутия.
Прикачен файл:
17.2.jpg
17.2.jpg (7.58 KиБ) Видяна 2208 пъти
Lutchezar - майстор
А защо трябва да криеш разпределителна кутия? Сложи картина, аплик, нещо което ще я закрие, иначе първо криеш, после търсиш...
шоп - майстор
У нас също съм замаскирал с парче ГК всяка кутия. Над контакти и ключове са и лесно се откриват с почукване с пръст.

Друг е въпроса за какво трябва да ги търся. Почти 20 год вече хлабава връзка няма. Всичко е с усукване.
Пеш - специалист
пон юни 06, 2022 3:47 pmLutchezar написа:
А защо трябва да криеш разпределителна кутия? Сложи картина, аплик, нещо което ще я закрие, иначе първо криеш, после търсиш...
На доста странно място са за картини :)

С почукване над контактите за секунди се разбира къде са и аз доста ги натягах,та се надявам да няма нужда, скоро да отварям някоя.

Лично на мен ми харесва повече варианта без да се виждат. А в случая, имам лесен достъп.
Пеш - специалист
Срамота, не съм писал повече от 2 месеца, но нямах сили. Толкова много работа свършихме и най-вече официално си жевеем в къщата.

Ще мина накратко какво се случи през тези 2 месеца.

След като направихме замазката дойде време за банята. Имахме драма с първия майстор и трябваше да изчакаме друг ( който не се справи по-добре, но колкото толкова - има ли баня.. има :-D )
Наложи се да си направя структурите и и хидроизолацията.
Прикачен файл:
19.jpeg
Прикачен файл:
19.1.jpg
19.1.jpg (107.81 KиБ) Видяна 1742 пъти
Прикачен файл:
19.2.jpg
Прикачен файл:
19.4.jpg
Прикачен файл:
19.5.jpg
19.5.jpg (115.05 KиБ) Видяна 1742 пъти
Пеш - специалист
Още малко снимки от банята.
Прикачен файл:
19.6.jpg
Прикачен файл:
19.7.jpg

След което, чакахме майстора, през това време дойде багер и изкопа дренаж около къщата 1м + дупка за пречиствателната станция, която си е чист бидон с 3 отделения, но с документи с който може да мине за ПС.

Мислех си, че е лесна работа, но с девойката меко казано ни се увидя. Фракция под дренажната траба , гофрирана траба завита с мембрана от горе още малко камъчета пръст и отводняване на улуците.
Прикачен файл:
18.jpg
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: