• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Пеш - специалист
Докато майстора идваше за 1-2 дни през седмица аз се фокуцирах върху 1/2 тавана на хола защото имах скеле под ръка, за жалост не можах да завърша целия таван и ми остана една малка част за зимата.
Прикачен файл:
20.jpg
Прикачен файл:
20.1.jpg
А да, имаме си и домашен любимец, на който му стана любима гредата над кухнята...
Прикачен файл:
24.jpg
24.jpg (99.82 KиБ) Видяна 2347 пъти
Пеш - специалист
След като завърши плочките на банята, останалата част от пърчетата ги залепих в техническото помещение и поставих бойлера - ВиК майстора беше на море, а не ми се чакаше 2 седмица та реших да си го свържа сам.
Прикачен файл:
23.jpg
23.jpg (113.37 KиБ) Видяна 2341 пъти

Следващото беше комин - много го мислих и накрая взех цялостна система на шийдел , оказа се доста добро решение


Прикачен файл:
21.jpg
Прикачен файл:
21.1.jpg


После дойде ламината за 2-те долни стаи коридорчето и антрето - проблема тук беше че хола не беше готов, а трябваше да мина по някакъв начин за да може да го продължа. Ламината който взехме е на Classen 10mm и се оказа доста добро решение също.
Успях да го измисля като направя триъгълник, за да мога да продължа в последствие и към 2те страни на хола и в същото време да не прекъсвам никъде.


Прикачен файл:
22.jpg
Прикачен файл:
22.1.jpg
22.1.jpg (85.75 KиБ) Видяна 2341 пъти
Пеш - специалист
Вече подготвям фасадата за изолация, но преди нея ще идем с девойката за няколко дни на море, че направо ми се :vom:
11 месеца не се спряхме от -15 до +40 градуса...
Доста време го мислих, исках каменна вата, но след доста четене не виждам смисъл - единствения + е, че не гори.
За това се спряхме на варианта 12см. EPS средна плътност като гаража ще го направим външна стена 5см. и вътрешна към къщата още 5см.

Много се радвам, че много от нещата ги свършихме сами, вярно не са перфектни, но без това сигурно още щяхме да сме на дота начален етап.

След септември ще пусна снимка и на фасадите отново :partyman:
feikot - специалист
Браво. И аз с жена ми откарах почти 2 години 12 часов работен ден и 7 дневна седмица, приключих и с фасадата вече. Скоро мисля да направя една тема от този вид
bonevn - помощник
Поздравления. Следя с интерес че тези дни и аз започвам това начинание.
BLUEPUPIL - майстор
пон авг 22, 2022 8:26 pmПеш написа:
Доста време го мислих, исках каменна вата, но след доста четене не виждам смисъл - единствения + е, че не гори.
Тогава криеш EPS–а в сандвич!


Прикачен файл:
22QWER.jpg
22QWER.jpg (51.98 KиБ) Видяна 1902 пъти


Не ми е ясно защо е допусната комбинация от
дървен покрив и EPS.

Вложените пари са доста, но не е
постигната добра неуязвимост.

Горната плоча е незаменима при
пожар вътре в помещенията. Отгоре
стоманеният покрив не се пали отвън.
nelina_london - специалист
Само да отбележа ,че къщичката е прекрасна ! Високият таван придава много характер, простор и красота . Една съфорумка бе открила функционално и нескъпо решение ,за сваляне принудително на топлия въздух от високия таван ,посредством въздуховод и вентилатор .Все още не е споделила преки впечатления от работата му .
Изолация зад тухла единичка ми е доста познат способ , но по-скъп на фона на шпакловка и мазилка .Отделно се съмнявам в майсторлъка и крайната визия на градежа ,защото знам как изглеждат перфектните изпълнения в Англия .
BLUEPUPIL - майстор
нед сеп 18, 2022 2:00 pmnelina_london написа:
Високият таван придава много характер, простор и красота.
Покрива е двускатен и е идеален за
стоманобетон или стомана.


Прикачен файл:
100QW.jpg


Идеята покрива да е и таван на помещенията
винаги е била разочароваща. Топлият покрив
е основателно комрометирано решение.

Ако все пак се спрете на такова решение
нека да е покривна плоча или ст. бет. панели.


Прикачен файл:
300QW.jpg
300QW.jpg (67.56 KиБ) Видяна 1771 пъти

Прикачен файл:
200QW.jpg
200QW.jpg (48.05 KиБ) Видяна 1771 пъти


Или се минава на стоманен покрив, отдолу
защитен от каменна вата.

Прикачен файл:
400QW.jpg
400QW.jpg (116.61 KиБ) Видяна 1771 пъти
Пеш - специалист
Отностно свалянето на топлия въздух съм предвидил плосък въздуховод по-стената от най-горната част до най-долу. За момента излизшен. бях го пускал доста в началото на темата

Днес е втори ден с пусната термопомпа резултата 23.5гр на долния етаж и 22.7 на горния. Вероятно защото в горните няма нищо освен кашони. Май ще я намалям...

Изолацията почнахме сами да си я правим. Майстора каза, че не го кефим и не иска да изкара от нас 10 000лв за месец.. два..

Отностно противопожарните дейности около покрива. Къщата скоро ще се застрахова и това ще е финансов проблем на банката. Надявам се да ме се стига до там.

Фокуса в близкия месец.. да се налепи изолацията шпаклова с една ръка и мрежа. След това ще дойде момчето, което ни маза вътре с гипс да я мине още 1 ръка лепило и мазилка.

След което влизаюе вътре.. остана малко таван около камината, Камината да се облече и налепи с камъни и ламинат.
След това е девойката с интериора и аз чирак :)
шоп - майстор
чет сеп 22, 2022 11:09 pmПеш написа:
Отностно противопожарните дейности около покрива. Къщата скоро ще се застрахова и това ще е финансов проблем на банката.
Не лежи на тази страна. Застраховката няма да ти стигне само да изчистиш след пожара.
Преди 2 години от запалил се комин изгоря почти 1/2 от покрива на моя 1ва братовчедка. Нова масивна 3 етажна къща.

Застрахована. Познай колко пари и изплатиха....200 лева ( двеста лева) :x

Това камина облечена с ламинат не ме грабна като пожарникар.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: