• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
пон авг 02, 2021 8:14 pmnikolov333 написа:
За Фибран около 170лв./м3 и стиропора към 120лв/м3 с ДДС..

От 10 Юли когато правих запитване към Щром за XPS-a.. за количество 50 листа
Цената на Фибран е 160 лева/м3 без ДДС.
Цената за Аустротерм е 170 лева/м3 без ДДС.
Пеш - специалист
И такам, реших да се спра на Сръбските Младост Economik 25см. - цена 2.10 с ДДС до обекта. + към 170лв мотокар да ги разтовари.
Бетон от тукашна фирма Б15 към 92лв с ДДС и Б25 към 105лв с ДДС транспорт 40лв на курс( 8м3)
Желязо 2.04 с ДДС до обекта.

Строителен надзор 1100лв с паспорт.
Багер все още не знам колко ще вземе, по-негови думи около 1/2 ден цените тук са към 40-50лв на час.


До тук толкова, 1 Септември да се надявам започваме.
Pipo71987 - специалист
пон авг 09, 2021 10:29 amПеш написа:
И такам, реших да се спра на Сръбските Младост Economik 25см. - цена 2.10 с ДДС до обекта. + към 170лв мотокар да ги разтовари.
Бетон от тукашна фирма Б15 към 92лв с ДДС и Б25 към 105лв с ДДС транспорт 40лв на курс( 8м3)
Желязо 2.04 с ДДС до обекта.

Строителен надзор 1100лв с паспорт.
Багер все още не знам колко ще вземе, по-негови думи около 1/2 ден цените тук са към 40-50лв на час.


До тук толкова, 1 Септември да се надявам започваме.
Нормални цени за момента.Надявам се скоро да имаме и спад на това безумие
шоп - майстор
пон авг 09, 2021 6:20 pmPipo71987 написа:
Надявам се скоро да имаме и спад на това безумие
А дано, ама на дали!
Пари се печатат с вагони....трилиони долари.
Пеш - специалист
Да вдигна малко темата,

След два дена бригадата е на място. Организирал съм багер, по идея на строителите - малък с кофа 40см. арматурата за ивичните основи е готова за полагане (всъщност цената която успях да договоря е 2.00 с ддс до обекта.)

Доста оптимистично ми звучаха, но сутринта ще копаят ивичните основи, полагат и заливат до вечерта.
Въпроса, който ми идват тук:

Пропускам ли нещо хитро, което може да се направи в този етап?
Ще пусна снимки другата седмица да се похваля :mrgreen:

п.с. Вече имам собствен ток. Чувствам се голям късметлия предвид състедите ми, който са чакали с година повече.
resistbody - майстор
... твърде оптимистично ми звучи 1 ден и за най-опитните.. гледай да не претупат работата..
шоп - майстор
ср сеп 08, 2021 2:15 pmПеш написа:


Пропускам ли нещо хитро
Ако пристигнат без иглен вибратор-направо ги гони!
Някаква хидроизолация предвидил ли си? Поне найлон?
Slavov99 - специалист
ср сеп 08, 2021 2:15 pmПеш написа:
:

…Пропускам ли нещо хитро…
Няма ли конструктора/надзора да ти приема армировката? Този бригадирски устрем е опасно нещо :o
nikolov333 - майстор
Шнурово скеле поне има ли.. Само то е един цял ден работа.. След изкопа задължително подложен бетон Б15 с нивелация спрямо котите. Арматурата върху него с 3см дистанционери. Добавка за водоплътност в бетона задължително. Насаждане на колоните... Невъзможно е всичко това да стане качествено за ден. :axe:
Пеш - специалист
ср сеп 08, 2021 6:54 pmшоп написа:
Ако пристигнат без иглен вибратор-направо ги гони!
Някаква хидроизолация предвидил ли си? Поне найлон?
Да ще подложим найлон.
ср сеп 08, 2021 8:37 pmSlavov99 написа:
Няма ли конструктора/надзора да ти приема армировката? Този бригадирски устрем е опасно нещо :o
Да, разбира се всичко минава през надзор.
чет сеп 09, 2021 4:37 amnikolov333 написа:
Шнурово скеле поне има ли.. Само то е един цял ден работа.. След изкопа задължително подложен бетон Б15 с нивелация спрямо котите. Арматурата върху него с 3см дистанционери. Добавка за водоплътност в бетона задължително. Насаждане на колоните... Невъзможно е всичко това да стане качествено за ден. :axe:
Днес го правят, Добавка не съм предвиждал, само за подложния бетон или за всичкия в ивичните основи.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: