• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nelina_london - специалист
От цвета на техния XPS ти дойде асоциацията. :)

Постарали са се хората ,хубаво оформление на страницата са направили ,че и продуктовия каталог свалих. Малко им се разминават ламбдите на 2 различни места ,но са споменали таргет групата с нискоенергийни и пасивни къщи .Защо обаче ,никъде не са упоменали състава на профила и вида на крайното покритие ? Вероятно ,защото масовия потребител не се интересува .

През една къща от нас сториха инвестиционно .И понеже е в доста модерен стил , сложиха прави 90°ви декори по прозорците .За икономия ги изпълниха от същия EPS с който сториха. Занесоха го да им го нарежат на струна по точни размери ,шпакловаха го с ъгли ,боя и готово .
mkocev - специалист
Много е вероятно, разстоянието от дограмата до края на изолацията да не се получи абсолютно еднакво, т.е. ивици те по обръщането на прозорците да са с разлика.
Ако се обръща с камък, ще е голяма разправия да се подготвят ивици с различна ширина в зависимост от това колко излиза изолацията спрямо дограмата на различните места, а няма да е готино да има различно големи фуги, запълнени с материал между касите на дограмата и камъка. Не знам дали се разбира ясно какво имам предвид :)
Отделно и това, че тежкия камък ще се носи само от изолацията ми се струва не особено добър вариант. Няма как да се направи някаква механична връзка ( напр. дюбелирана мрежа под камъка) към стената, тъй като в случая камъка ще ляга само на изолацията заради монтажа на външен ръб.
Така че, за целта май ще най-добре да се ползва лек и лесен за рязане материал, като стиропор или фибран. Ивици и шпакловка с ъгли е вариант, но труда е повече и съответно ще оскъпи нещата. Готовите профили, като посочените по-назад в темата, не са много евтини. Най-добре да се прецени кой вариант ще е на сметка :)
Пеш - специалист
И така... "изгоних го" и този майстор. Останах повече от доволен от работата му! Направи стените уникални - равни и това ще ми спести много работа след това. Нужно е да се запълнят съвсем малките дупчици със сатенен гипс финиш. Дори пробвахме една от стаите и за няма и 2часа я оправихме.
400м2 стени и тавани - 10лв /м2 за работа. Основно беше с Knauf MP 75 SL и MPI25 с профили и всички материали към 2 500лв
Прикачен файл:
др 12.jpg

Изчистихме на всякъде и почнахме да лепим фибрана на долния етаж , в крайна сметка взехме фибран 8см. лепя го с пяна,като преди това грундирам с останалия груд ( леко го разредих, че не ми се купуваше нов :mrgreen: ), след това ще сложа по 2-3 дюбела на лист за всеки случай. Очаквам след празниците и момчето с подовото.

Фибрана го платих 230лв на м3 или към 1700лв.

Хубавото е, че няма никаква деневилация на плочата и не е нужно да се изравнява.

-Има едно леко притеснение ( понеже вдигаме пода с около 5-7см над предвиденото) , касите на вратите ще са около 2м и така...
Прикачен файл:
др 13.jpg
Пеш - специалист
Продължавам натам...
След като налепих фибрана се отказах от дюбели. лепна супер добре за плочата -която няма никаква деневилация.

Дойде ред на подовото - момчето го нави за има няма 2-3 дни и остана за тази седмица малко работа по разпределителните кутии. Стъпката е 10см като единственното място, където не сложи тръба е под хладилника.

Ето и малко снимки:
Прикачен файл:
др 14.jpg
Прикачен файл:
др 14.1.jpg
Прикачен файл:
др 14.2.jpg

Докато го чакам , днес си пуснах ниво за замазката. Реших сам да си я правя, понеже ми досвидяха 2200лв за майстори :) някак си... не ми изглежда да струва 2000лв тая работа.. да видим.
Ще ползвам Баумит Е160 (прецених, че ще е по-добрия вариант от колкото аз да си правя сместа.) Добавка за подово + фибри. Няма да слагам мрежа.

Ето и какъв уред си направих по-идея на един руски майстор.
Мастар с вибратор made in Lidl :mrgreen:

Прикачен файл:
20220502_153829.jpg
20220502_153829.jpg (60.09 KиБ) Видяна 3066 пъти
PIP - майстор
Замазката се прави от земновлажен разствор и си трябва въртерне с маламашка, ако искаш да стане както трябва, не виждам как ще стане с тоя мастар.
Grozdev - специалист
Да вметна отново,,
земно-влажните замазки не се препоръчват за системи с подови отопления.
Мисля вече обяснявах защо.!
Пеш - специалист
вт май 03, 2022 8:24 amGrozdev написа:
Да вметна отново,,
земно-влажните замазки не се препоръчват за системи с подови отопления.
Мисля вече обяснявах защо.!
А какви? аз ще ползвам Баумит Е160 и по-скоро ще следвам пропорциите от 2.1-2.5л вода на торба + фибри + пластификатор
Какво е твоето предложение?
feikot - специалист
Не защото моята е земновлажна,а защото не изглежа разликата в стойността на изграждане на саморазливна и земновлажна, да бъде по-малка от ползите и в употреба. Нищо и няма на замазката,но на мастара му има :)
nikolov333 - майстор
Аз мисля да сложа такава стабилизираща мрежа в замазката.. https://daricclima.bg/art/stabilizirash ... -otoplenie
Пеш - специалист
вт май 03, 2022 10:35 pmnikolov333 написа:
Аз мисля да сложа такава стабилизираща мрежа в замазката.. https://daricclima.bg/art/stabilizirash ... -otoplenie
Момчето с подовото ми изглеждаше доста сериозен и ще му се доверя, според него всички тези стабилизиращи мрежи са излишни при наличието на поставка за подово с бобчета : тя играела ролята на стабилизация. Другото което ми спомена е - не е добра идея да залепям фибрана и подложката, хубаво е подложката да се движи с замазката при разширяване и свиване следствие на топлината. Също така ако няма мрежа а сложа само фибри и пластификатор (и разбира се правилни пропоции на замазка : не много яка -с не много цимент) ще постигна перфектен вариант без напуквания.

Следващите няколко дни ще почнем да я правим да видим как ще стане :) Ще пусна и снимки и пропоции кое как - надявам се на някой да му е полезно.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: