• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
И какво очакваш от този пасивен уред, гледай преч.станции, поне имат и аеробна част, та уж по-добре.
Пеш - специалист
пон мар 28, 2022 9:57 amradius написа:
И какво очакваш от този пасивен уред, гледай преч.станции, поне имат и аеробна част, та уж по-добре.
Очаквам да ми реши проблема с една идея по-добре от колкото септичните ями от миналия век. Всъщото време да не струва десетки хиляди :)
radius - майстор
Е ще трябва да прочетеш повече, има и тук във форума доста инфо за ПС. Има и по-евтини от входната ти врата, които работят задоволително :wink: .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 28, 2022 9:53 amПеш написа:
пон мар 28, 2022 9:42 amDessie написа:
пон мар 28, 2022 9:37 amПеш написа:
Не намерих никъде информация за въпросните Трикамерен септичен резервоар, за това реших да попитам тук.
Как ви се струва това чудо на съвременните технологии :mrgreen:


Capture.PNG

Цената е сравнително адекватна, може лесно да се монтира (от нас примерно) и най-вече все пак произвежда биологично чист продукт.
Разхода като видях е малък от към бактерии около 50лв на годнина ( което е нищо).

Цената на обикновенна септична яма е подобна.
В това само тоалетните ли ще заустиш? Иначе 2,5 м3 ми се струва изключително малко за домакинство?
Не, цялата къща. 3-тата камера е отворена с дренаж, което ми допада :)

simg-03.png
Ако третата камера е отворена с дренаж и заустваш цяла къща, то всичко друго е само заради дикумента, камуфлаж. Щом те устройва откъм цена и монтаж и наистина документално е ок... Взимай. Имаш си легална септична яма...
Идеята ми е, че 50левовите ти не внимавах какво, в обема, който им осигуряваш просто няма да имат времето да свършат нещо. Сивите води ще си минават от едно в друго и ще си попиват.
Dessie - специалист
В СО не са сертифицирани и правно регламентирани станции от този тип. При нас искат изпомпващ се резервоар, освен ако не се заустваш в дере, ма пак са милион документи и глупости. Провери дали ще можеш да въведеш в експлоатация така. По проект с какво си?
Пеш - специалист
пон мар 28, 2022 11:41 amDessie написа:
В СО не са сертифицирани и правно регламентирани станции от този тип. При нас искат изпомпващ се резервоар, освен ако не се заустваш в дере, ма пак са милион документи и глупости. Провери дали ще можеш да въведеш в експлоатация така. По проект с какво си?
Днес говорих с надзора, няма да имаме проблем документално с такъв тип резервоар, На мен ми харесва защото е междиннен вариант - между старите септични ями и новите ПС.
По проект съм с изгребна яма.
Фирмата предоставя сертификат за съответствие на продукта, което в моя случай е достатъчно.
Последна промяна от Пеш на чет мар 31, 2022 1:29 pm, променено общо 1 път.
schuldiner - майстор
чет мар 31, 2022 11:30 amПеш написа:

Фирмата предоставя сертификат за съответствие на продукта, което в моя случай е достатъчно.
Добави на изходната тръба един вентилиран контейнер, примерно 1 кубик, в който да протичат аеробните процеси и ще можеш да ползваш водата за поливане или да я оставиш да попива. Само с първия и сам няма да искаш, щото ще вони здраво, а и не е редно - мръсна е.
Никак не е лошо пералнята да е с отделен съд, който да може да се почиства ръчно и с изведено другаде попивно поле.

ПП Абе, ще купуваш дрожди... Хвърляш в кенефа пакетче мая и си свиркаш :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кой какво чел... смешното е, че кенефският отпадък е най-чист. Всичко друго е с малко или много и най-разнообразна химия...
Пеш - специалист
чет мар 31, 2022 12:39 pmn_a написа:
Кой какво чел... смешното е, че кенефският отпадък е най-чист. Всичко друго е с малко или много и най-разнообразна химия...
Много си прав, сега съжелявам че не отделих канализацията... ама кой да мисли..
Dessie - специалист
чет мар 31, 2022 11:30 amПеш написа:
пон мар 28, 2022 11:41 amDessie написа:
В СО не са сертифицирани и правно регламентирани станции от този тип. При нас искат изпомпващ се резервоар, освен ако не се заустваш в дере, ма пак са милион документи и глупости. Провери дали ще можеш да въведеш в експлоатация така. По проект с какво си?
Днес говорих с надзора, няма да имаме проблем документално с такъв тип резервоар, На мен ми харесва защото е междиннен вариант - между старите септични ями и новите ПС.
По-проект съм с изгребна яма.
Фирмата предоставя сертификат за съответствие на продукта, което в моя случай е достатъчно.
Оооо, това са чудесни новини! Ще обсъдя и с моя :-)
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: