• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Имаш ли теглото на армировката до тук, че нещо ми се вижда рехава в сравнение с моята.. Знаеш ли в коя сеизмична зона сте и за какъв магнитут е сметната по проект?
Пеш - специалист
вт сеп 21, 2021 12:47 amnikolov333 написа:
Имаш ли теглото на армировката до тук, че нещо ми се вижда рехава в сравнение с моята.. Знаеш ли в коя сеизмична зона сте и за какъв магнитут е сметната по проект?
Чаках отговор от теб :) , армировката 1тон до момента, цялата е 3тона ( това е тонаж без мрежите. заложихме 8мм. ) за зоните, да ти кажа.. не ми е ясно.
И бетона е 54 м3.
resistbody - майстор
Едноетажна ли щеше да е къщичката ? Без плоча отгоре ?
Пеш - специалист
вт сеп 21, 2021 2:40 pmresistbody написа:
Едноетажна ли щеше да е къщичката ? Без плоча отгоре ?

Ще има 40кв плоча, за втори етаж ( тип тавански ) , без плоча отгоре, дървена конструкция.


Прикачен файл:
Inked20201102_152406_LI.jpg
Inked20201102_152406_LI.jpg (60.41 KиБ) Видяна 1269 пъти
nikolov333 - майстор
вт сеп 21, 2021 1:51 pmПеш написа:
вт сеп 21, 2021 12:47 amnikolov333 написа:
Имаш ли теглото на армировката до тук, че нещо ми се вижда рехава в сравнение с моята.. Знаеш ли в коя сеизмична зона сте и за какъв магнитут е сметната по проект?
Чаках отговор от теб :) , армировката 1тон до момента, цялата е 3тона ( това е тонаж без мрежите. заложихме 8мм. ) за зоните, да ти кажа.. не ми е ясно.
И бетона е 54 м3.
За сравнение моята армировка е към 8.5 тона за РЗП 210м2 едноетажна къща, а бетона ми е над 110м2, което е с около 20м2 над проектните. 40кг.ма м2 РЗП е горната разумна граница за високорискови сеизмични райони. Основите са дълбоки 110см и широки 40см по периметъра на къщата и гаража и стъпки и рандбалки по 25 на 50см за верандата и в къщата и гаража като укрепване на плочите. Конструкцията е смятана за 9 степен по Рихтер.Пише го в обяснителната записка към кондтруктивния проект. За мен е прекалено, но при теб армировката ми малее.. :?
Пеш - специалист
вт сеп 21, 2021 10:19 pmnikolov333 написа:
вт сеп 21, 2021 1:51 pmПеш написа:
вт сеп 21, 2021 12:47 amnikolov333 написа:
Имаш ли теглото на армировката до тук, че нещо ми се вижда рехава в сравнение с моята.. Знаеш ли в коя сеизмична зона сте и за какъв магнитут е сметната по проект?
Чаках отговор от теб :) , армировката 1тон до момента, цялата е 3тона ( това е тонаж без мрежите. заложихме 8мм. ) за зоните, да ти кажа.. не ми е ясно.
И бетона е 54 м3.
За сравнение моята армировка е към 8.5 тона за РЗП 210м2 едноетажна къща, а бетона ми е над 110м2, което е с около 20м2 над проектните. 40кг.ма м2 РЗП е горната разумна граница за високорискови сеизмични райони. Основите са дълбоки 110см и широки 40см по периметъра на къщата и гаража и стъпки и рандбалки по 25 на 50см за верандата и в къщата и гаража като укрепване на плочите. Конструкцията е смятана за 9 степен по Рихтер.Пише го в обяснителната записка към кондтруктивния проект. За мен е прекалено, но при теб армировката ми малее.. :?

До колкото съм чел темата ти, разликата в имотите е огромна, при мен си говорим за парцел с деневилация по-малко от 20см в голям радиус. бетона при мен ще е към 85м3 за къща 154м2 долепен гараж със складово 40м2 и веранда 10м2. Коментирахме арматурата с няколко строителя в града, според тях изглежда адекватна за тази сградата.
resistbody - майстор
И на мен ми малее и желязото и бетона, но явно за вашия район е допустимо, с Николов сме в един район и аз имам към 4тона и 96 кубика до кота 0 при денивелация 5см.. но съм с много квадрати и етажи.. ЗП 180кв.м. на два етажа + тавански..
Стойности на сеизмичния коефициент към
картата за сеизмично райониране на Република България
Троян(Лч) - 0,10
Първомай(Пд) - 0,27
Хасково- 0,27
Пеш - специалист
вт сеп 21, 2021 11:51 pmresistbody написа:
...
Стойности на сеизмичния коефициент към
картата за сеизмично райониране на Република България
Троян(Лч) - 0,10
Първомай(Пд) - 0,27
Хасково- 0,27
Благодаря за информацията, това не съм го знаел.
Pipo71987 - специалист
Най после и аз почнях моя строеж! До кота 0 сме на 36 кубика бетон и 2.7 тона желязо.ЗП е 88 кв.м. Основите са дълбоки на 1.60м.По план е 2 етажа с неизползваемо подпокривното пространство,РЗП 190 кв.м.Нз дали е нормално за нашата област(също Незнам и в коя сеизмична зона сме).Строежът ми се намира Кюстендилска област на 60км от София.Успех ви желая колеги в начинанието!
mkocev - специалист
Чудя се, дали проектанта на моята къща не е психопат...:) Два етажа, застроена площ около 100кв.м. Втория етаж е с 10-ина кв. по малък и най-горе има трета двускатна плоча (с наклона на покрива). По спомен в количествената сметка желязото беше 11 тона. Бетона не го помня. Вероятно е отишъл повече материал.... Та от тая гледна точка и на мен ми малеят количествата :)
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: