• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Пеш - специалист
пон мар 14, 2022 10:52 pmradius написа:
То и аз това се опитах да кажа, че за къща заключването на входната врата е последна грижа и в този смисъл не е фактор при избора.
Ама ако имам като показания Хьорман,всеки път като си влизам вкъщи, ще търся копчето за етажа :lol:
Вмоя защита ще кажа че вратата изглежда много добре на живо :mrgreen: :drinkers:
radius - майстор
Виновен си, осъждам те да си я гледаш доживотно. :lol: :lol:
feikot - специалист
пон мар 14, 2022 10:12 pmПеш написа:


Screenshot_20220314-220332_Chrome.jpg
Oбаче ми искаха за това прозорче горе защото ще е в комплект с вратата и Хьорман, невероятната цена от 500 лв. :mrgreen: :mrgreen: и естествено си го поръчах профилинк за 70 лв.

Прикачен файл

received_987544008476179.jpeg
received_987544008476179.jpeg (35.61 KиБ) Видяна 1753 пъти
Пеш - специалист
Мисля че изчерпахме темата с входните врати :)

Ето как се справям с кабелите в една от стаите.

Прикачен файл:
др 8.jpg

Прекарах един въздуховод от най-горната част през плочата ( :mrgreen: ) до най-долу , целта ще е да сваля топлия въздух чрез вентилатор с датчик на темп.
Прикачен файл:
др 9.jpg
др 9.jpg (50.47 KиБ) Видяна 1661 пъти

До някъде се довършват и покривите по- горните стаи, целта беше поне острани до стената да сложим картон, за да може като влезе майстора с турбозол да ги замаже добре.
В стаите на горния етаж сме сложили 5 см каменна вата 50кг и 10 см минерална, мембрана и гипскартон.

Прикачен файл:
др 10.jpg

И.... Се почна едно мазане днес.... става много добре!
Прикачен файл:
др 11.jpg
Прикачен файл:
др 11.1.jpg
Pipo71987 - специалист
ср мар 23, 2022 9:09 pmПеш написа:
Мисля че изчерпахме темата с входните врати :)

Ето как се справям с кабелите в една от стаите.


др 8.jpg


Прекарах един въздуховод от най-горната част през плочата ( :mrgreen: ) до най-долу , целта ще е да сваля топлия въздух чрез вентилатор с датчик на темп.

др 9.jpg


До някъде се довършват и покривите по- горните стаи, целта беше поне острани до стената да сложим картон, за да може като влезе майстора с турбозол да ги замаже добре.
В стаите на горния етаж сме сложили 5 см каменна вата 50кг и 10 см минерална, мембрана и гипскартон.


др 10.jpg


И.... Се почна едно мазане днес.... става много добре!

др 11.jpg
др 11.1.jpg
Здравей
Колко е по вашият край мазането с турбозол.Цена за труд само говориме? Благодаря ти
Пеш - специалист
чет мар 24, 2022 12:18 pmPipo71987 написа:
ср мар 23, 2022 9:09 pmПеш написа:
...
Здравей
Колко е по вашият край мазането с турбозол.Цена за труд само говориме? Благодаря ти
10лв , фирмата е от Габрово, специално държах него да ползвам, много добре го правят! Мога да дам контакти ако имате нужда.
Иначе ползва Knauf MP 75 SL
Pipo71987 - специалист
чет мар 24, 2022 2:07 pmПеш написа:
чет мар 24, 2022 12:18 pmPipo71987 написа:
ср мар 23, 2022 9:09 pmПеш написа:
...
Здравей
Колко е по вашият край мазането с турбозол.Цена за труд само говориме? Благодаря ти
10лв , фирмата е от Габрово, специално държах него да ползвам, много добре го правят! Мога да дам контакти ако имате нужда.
Иначе ползва Knauf MP 75 SL
Благодаря за бързия и откровен отговор!!! Едва ли ще искат да дойдат до Дупница за една къща. Тук цената за труд само е 19 лв. Просто исках да направя съпоставка долу горе.Благодаря ти
Пеш - специалист
Не намерих никъде информация за въпросните Трикамерен септичен резервоар, за това реших да попитам тук.
Как ви се струва това чудо на съвременните технологии :mrgreen:

Прикачен файл:
Capture.PNG
Цената е сравнително адекватна, може лесно да се монтира (от нас примерно) и най-вече все пак произвежда биологично чист продукт.
Разхода като видях е малък от към бактерии около 50лв на годнина ( което е нищо).

Цената на обикновенна септична яма е подобна.
Dessie - специалист
пон мар 28, 2022 9:37 amПеш написа:
Не намерих никъде информация за въпросните Трикамерен септичен резервоар, за това реших да попитам тук.
Как ви се струва това чудо на съвременните технологии :mrgreen:


Capture.PNG

Цената е сравнително адекватна, може лесно да се монтира (от нас примерно) и най-вече все пак произвежда биологично чист продукт.
Разхода като видях е малък от към бактерии около 50лв на годнина ( което е нищо).

Цената на обикновенна септична яма е подобна.
В това само тоалетните ли ще заустиш? Иначе 2,5 м3 ми се струва изключително малко за домакинство?
Пеш - специалист
пон мар 28, 2022 9:42 amDessie написа:
пон мар 28, 2022 9:37 amПеш написа:
Не намерих никъде информация за въпросните Трикамерен септичен резервоар, за това реших да попитам тук.
Как ви се струва това чудо на съвременните технологии :mrgreen:


Capture.PNG

Цената е сравнително адекватна, може лесно да се монтира (от нас примерно) и най-вече все пак произвежда биологично чист продукт.
Разхода като видях е малък от към бактерии около 50лв на годнина ( което е нищо).

Цената на обикновенна септична яма е подобна.
В това само тоалетните ли ще заустиш? Иначе 2,5 м3 ми се струва изключително малко за домакинство?
Не, цялата къща. 3-тата камера е отворена с дренаж, което ми допада :)
Прикачен файл:
simg-03.png
simg-03.png (102.7 KиБ) Видяна 1460 пъти
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: