• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Аз сложих на всичко до първа плоча плюс колоните . Найлона не е достатъчен и аз даже не сложих понеже наливах без кофражни в земята..
iliya_i - майстор
чет сеп 09, 2021 12:47 pmПеш написа:
ср сеп 08, 2021 6:54 pmшоп написа:
.....Поне найлон?
Да ще подложим найлон.
Абе аз като си копая градината и изравям от време на време заровен найлон.
Състоянието му е такова, че изобщо не разчитайте на него за хидроизолация.
Пеш - специалист
Ето и реален ъпдейт

Започнахме Петък 10.09 .
През първия ден разчертаха границите на строежа и къде багера ще копае .
Тук послушах няколко съвета, решихме да копаем с малък багер 40см кофа. Основите на 60см.
Почвата, както и предполагахме беше супер без много камъни и проблеми.
Прикачен файл:
Груб Строеж 1.1.jpg
Прикачен файл:
Груб Строеж 1.jpg


След 4 часа работа на багера, завихме основите с найлон и хидроизолационния найлон ( на копчета). И заляхме всичко с Бетон Б15 и добавка.
Някъде 26 м3. не ни стигна кубик или два в частна на гаража, решихме че ще го оставим за следващия етап.
Заложиха фусовете и чакащите железа за стълбището на верандата (Тук направихме лека промяна, понеже по проект стълбището трябваше да е с другата част на верандата, което нямаше никаква логика)
Прикачен файл:
Груб Строеж 3.jpg

в следващите два дни ( събота и неделя 11-12.09) момчетата започнаха с кофража и заложиха ВиК и мръсен канал.


Прикачен файл:
Груб Строеж 4.jpg

В понеделник 13.09 положиха арматурите и след обяд наляхме едни 12 м3. с добавка в кофража, тука имаше лек проблем с нивата на къщата.
Архитекта вероятно не е съобразил правилно деневилацията на къщата, и по план трябваше гаража да падне с 10см под земята, което изобщо не ми хареса като идея. От другата страна пък къщата в най-високата си част вместо 60см трябваше да се вдигне над 80см, което пак не беше много добре замислено.

Между плочите на гаража и къщата има разлика от 35см деневилация и 1 стапало.
Вдигнахме гаража на 10см над земята и свалихме къщата с 15см така че 2те плочи да станат на едно. Доста добре се получи всъщност.

Прикачен файл

Груб Строеж 4.jpg
Пеш - специалист
Във Вторник 14.09 махнахме кофраците от вътре и засипахме с обратен насип дупките. като в частта на гаража сложихме камъчета а в другата част само пръст ( може би това не беше най-добрия вариант, но така го направихме).


Прикачен файл:
Груб Строеж 5.jpg

Във Сряда 15.09 сложихме подложен найлон без фибран под плочата ( реших всичката изолация да е над плочата дори бих заложил повече 2х3см примерно) и мрежите. Всичко беше готово за заливане.


Прикачен файл:
Груб Строеж 6.jpg


След обяд дойде и бетона Б20 с добавка 20 м3 ( като не ни стигна 1 м3, наложи се на ръка да бъркаме но това е пложиението)

Прикачен файл:
Груб Строеж 7.jpg

И така, вчера вечерта го поляхме , днес вече 2 пъти и мисля до събота на ден по 2 пъти да го пръскам и това ще му е.
След 2 седмици чакам момчетата да почнат да зидат, през това време ще трябва да телепортирам палетата на обекта.
Чираче - майстор
чет сеп 16, 2021 2:28 pmПеш написа:




(Тук направихме лека промяна, понеже по проект стълбището трябваше да е с другата част на верандата, което нямаше никаква логика)


Архитекта вероятно не е съобразил правилно деневилацията на къщата, и по план трябваше гаража да падне с 10см под земята, което изобщо не ми хареса като идея. От другата страна пък къщата в най-високата си част вместо 60см трябваше да се вдигне над 80см, което пак не беше много добре замислено.

Между плочите на гаража и къщата има разлика от 35см деневилация и 1 стапало.
Вдигнахме гаража на 10см над земята и свалихме къщата с 15см така че 2те плочи да станат на едно. Доста добре се получи всъщност.
Съвет от препатил. Всяко изменение на проекта трябва да е съгласувано с подписи и печати от конструктор, архитект или проектант. Строителния надзор ги знае тия неща, но понякога се прескачат.
resistbody - майстор
чет сеп 16, 2021 6:57 pmЧираче написа:
Съвет от препатил. Всяко изменение на проекта трябва да е съгласувано с подписи и печати от конструктор, архитект или проектант. Строителния надзор ги знае тия неща, но понякога се прескачат.
Аз разширих верандата и тераста с по 9.6кв.м, бутнах котата с малко, промених места и размери на прозорци, но за всичко е уведомен проектанта и надзора... реално той не е променил нещо което да направи сградата неустойчива...

Само тоя бетон Б15... не е ли нещо лабав.. другото не желая да го коментирам, защото не съм компетентен...
Пеш - специалист
Днес ме застреляха с цени на дървения материал. Навсякъде ли е така или някаква спекулация около Троян. около 550лв на м3. за моя покрив към 8 000....
MamaMy - майстор
Иди до с. Борима и потърси Ибрямов :)

И не е навсякъде така както около Троян. На други места е 2 до 3 пъти по-скъпо. :-D
resistbody - майстор
Много поскъпна за 3 месеца, казват че заради пожарите не пускали да се сече и сега цакат..
гредите ги вземах по 12лв сега са 20, дъските на 230 сега са 500... даже не бяха плащани и тоя пич ми звъни и вика гледам не си ги ползвал, ако няма да ти трябват да мина да си ги взема :D
Пеш - специалист
Дам, обиколих всички фирми. Трябва да реша тези дни и да ги поръчвам, за да са готови до края на Октомври.

Имам въпрос, какви са ми опциите или заместителите на кофражните дъски под шипките. Ясно е, че с ОСБ не е на цена.
Някой не е ли измислил хитър заместител?

В петък ми предложиха бракувана ламперия, цемата е подобна на кофражните дъски, може би единствения плюс - теглото.


След два дни дъждец, плочата е перфектна, няма никакви напуквания.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: