• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Бях обещал да ти пратя линк в ютуб от който съм научил почти всичко за строителните технологии.. Нещата са много тънки и сложни и си трябва много време за гледане и осмисляне.. :-D :drinkers: :partyman:

https://www.youtube.com/channel/UCqWHFr ... oQA33vq-1w
Пеш - специалист
ср мар 24, 2021 12:43 pmnikolov333 написа:
Бях обещал да ти пратя линк в ютуб от който съм научил почти всичко за строителните технологии.. Нещата са много тънки и сложни и си трябва много време за гледане и осмисляне.. :-D :drinkers: :partyman:

https://www.youtube.com/channel/UCqWHFr ... oQA33vq-1w
Супер ми изглежда, но ако е на разбираем език щеше да ми е от полза, все пак в училище не сме учили руски :?
naster - майстор
Има едно прозорче долу в десния ъгъл на клиповете, което включва субтитри, а може да ги преведе на английски, ако сте учили в училище.
nikolov333 - майстор
За съжаление няма толкова добри материали на български.. Освен да търсиш теми за строежите из форума. Това което си намерил не е много издържано технически. Под основите фибран не се слага, а и от вътрешната им страна не е ефективно да се отоплява с 10 см. Под плочата също е много. 10-15см фибран е добре да има върху подовата плоча, под финишната армирана замазка. Под плочата аз сложих 3-5см фибран върху найлон за да спре влагата. Бетона до кота 3м при мен е с добавки за водоплътност. Чети и разгледай темите във форума..Има много написано плюс снимки от процеса, но както казах трябва ти време, а като гледам как бързаш, ще е най-добре да случиш на съвестни строители...ама не вярвам да има такива :?
Пеш - специалист
Днес се споразумях с фирмата, с която ще вдигам къщата. Местна фирма, доказала се с много къщи в града, препоръчана. Дадоха ми цена от 34000лв. за труд. за целия строеж от 204кв. РЗП , или по отделно към 10 000лв кота 0 + площадките около къщата , още 10 000 за +2.70 и 12 000 за покривните работи + горния етаж. стълбище и комини.

Материалите ще видим колко ще излязат, приготвил съм се за към то 25-30 000лв.

Сега идва и първите въпроси, площадките около къщата мисля да ги забавя в началото, защото искам да ги направя както трябва с изолация на пода и т.н. както се прави(така или иначе, в момента не са ми най-важното нещо). Като им казах, че искам да слагам фибран на пода, под пътеките малко се изсмяха, но пък като чета има доста логика в това изпълнение, мисля да го направя.В по-късен етап, може би когато почнем да правим външната изолация.

Отностно тухлите, все още не съм избрал с какво ще се правят обмислям варианта дори да комбинирам 2 производителя да направя външните стени с Винербергер 25 N+F , a всичко вътрешно със Сръбските младост 25 конфорт. със сигурност ще спестя някой лев и не мисля че ще има някаква разлика.

Керемидите за сега, съм се спрял на Baumit бетонни цялостна покривна система.Като пиша за покрив, се сещам че исках да разбера колко см изолация в покрива е нормалн да има? само 10см не е ли малко?
Познат, който проектира пасивни къщи ми говори за изолации от порядъка на 20см и нагоре... със сигурност няма да успея да я доближа и малко до пасивна къща, но ми се ще поне до някъде..

Отностно хидроизолацията, сте прави. Ще сложа от външната страна хидроизолация и XPS 3-5см и от тези найлоните(не знам как се казват). Под първата плоча ще сложа XPS 3см само в живущата част и хидроизолационен найлон - навсякъде. Пък после преди замазката ще сложа по-голямо количество изолация.
nikolov333 - майстор
Цените им са добри и реални. Надявай се, да зидат отвесно и да са добре с кофражите, да не мажеш дебел слой в последствие. На моя строеж съм контролирал лично нивата, отвеса и правоъгълноста на основите и колоните и смея да твърдя, че без контрол щеше да има проблем.. Разберете се предварително за вибрирането, подравнявнето и даването на ниво на бетоните на плочите, че при мен ги изтървах от бързане..
valentino_g - специалист
Здравей,за тухлите виж Младост стронг,подобни са на Поротерм N+F ,но малко по-ефтини.
С бюджет 30000 дано поне да стигнеш до покрив.Мое мнение,не вземай лайт версията и двата производителя я имат.
nikolov333 - майстор
Реално минимума са матерялите за 200м2 е 45000, но и много зависи какви ще поръчаш де.. В идеалния случай 350лв.на м2 е супер, но в действителност обикновено са 400-450..
valentino_g - специалист
Има много неизвестни.Изкопа-смяташ 2-3 машиносмени стават повече.Бетона нещо не излиза
по сметките.Желязо поръчваш допълнително.Дървен материал ,бандове.Обратен насип и там перо голямо.Тухли,чупливост,машина за рязане.Наем подпори.Транспорти за всичко.Ако е 400лв.на м2 е супер.Но,подготви резервно финансиране.
Pipo71987 - специалист
Здравей,колега
34000 лв с техен кофраж предполагам? Цената за мен е приемлива.Попринцип има мн подводни камъни и си мисля,че сумата която си предвидил за материали не е достатъчна за завършване на грубият строеж.Лично мнение(дано да греша,също като теб чакам документите за нещо подобно).Успех и ще чакам с интерес мнения и снимки
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: